E-Ticaret

E-Ticaret Nedir Nasıl Yapılır?

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

11 Mart 2019 14:16:07
0Yorum
1207Okunma

E-Ticaret Nedir Nasıl Yapılır sorusunun yanıtı kısaca, bilinen ticaret in elektronik ortamda yani internet ağı ve banka, kargo firmaları antlaşmaları ile e-ticaret sitesi üzerinden yapılması faaliyeti olarak özetlenebilir.

E-Ticaret Yapmak İçin Gerekenler

  • Şahıs, Limited veya Anonim Şirket Kuruluşu (Herhangi bir muhasebeden az maliyet ile temin edilebilir.)
  • E-Ticaret Web Sitesi (Maliyetleri azaltmak adına hazır yazılım e-ticaret sitesi.)
  • Ödeme (İşlem hacmine göre komisyon üzerinden, sanal pos yani online ödeme sistemleri bankalar yada aracı kurumlar üzerinden temin edilebilir yada kargo ile kapıda ödeme antlaşması.)
  • Stok (Perakende ürünlerin muhafaza edilebilmesi adına düşük maliyetli depo.)
  • Kargo (Rekabet kaynaklı maliyeti düşük kargo firmaları ile antlaşma.)

Sermayesiz E-Ticaret Nasıl Yapılır

Sermayesiz E-Ticaret Nasıl Yapılır sorusu aslında az sermaye ile nasıl yapılır denebilir çünkü en basit şekli ile e-ticaret e harcayacağınız zaman ve emek bile sermayenizdir. E-ticaret nedir nasıl yapılır noktasında yukarıda bahsettiklerimiz bir açıdan bakarsanız ticari açıdan gelmiş geçmiş en az maliyetlerdir.

Stoksuz E-Ticaret Nasıl Yapılır

Stoksuz E-Ticaret Nasıl Yapılır derseniz, tedarikçi veya üretici ile tüketici arasındaki satış ağını yönetmek olarak açıklanabilir. Sipariş size ulaştıktan sonra firmadan tedarik edip tüketiciye ulaştırma hızını doğru ayarlarsanız başarılı olunabilecek bir çalışma modeli.

E-Ticaret Nedir Ne İşe Yarar sorularının kanımca en önemli boyutu sizin yada firmanızın günümüz koşullarında hareket ederek geleceğe dönük bir yatırım ile elektronik ortamda yer almanızı sağlar. Unutmayalım ki e-ticaret nedir nasıl yapılır derken değişen koşullara uyum sağlayabilme ile alakalıdır, durağan kaldığınız noktada ticari olarak siz kaybedersiniz.

E-Ticaret Siteleri

E-Ticaret Siteleri n incelerken dikkat etmeniz gereken kullanım kolaylığı ve hızdır. E-ticaret nedir nasıl yapılır sorusunun asıl yanıtı örnekler üzerinden incelediğiniz de ortaya çıkar. Size en çok cazip gelen e-ticaret sitesi en iyi e-ticaret sitesidir denebilir ama göreceli bir kavram olan en iyi aslında en başarılı olarak incelenebilir.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Sultan II. Abdülhamid in Osman Paşa'nın Plevne Savunması için söylediği söz ‘’Paşam sen benim yüzümü ağarttın, iki cihanda da yüzün ak olsun.’’

Gazi Osman Paşa nın en büyük başarısı 1877-1878 Osmanlı-Rus Savaşı'ndaki Plevne Savunması oldu, 145 günlük savunmadan sonra kuşatmayı yarmak amacıyla giriştiği huruç hareketi sırasında şehir çıkışında yaralandı ve esir düştü. Rus Çarı II. Aleksandır bizzat kendisini teselli etti ve esir düşmesine rağmen teslimiyet sembolü olan kılıcını almadı hatta kahramanlığını takdir amacıyla çifte kartal nişanı verdi. Müdafaa hattı stratejileriyle esir bulunduğu dönemde hem Rus Çarı, hem de dönemin komutanları tarafından örnek alındı.

Rakibiniz tarafından takdir ediliyorsanız iyi mücadele ediyorsunuzdur.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER