E-Ticaret

E-Ticaret Paketi Nedir?

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

28 Şubat 2019 18:45:10
0Yorum
427Okunma

E-Ticaret Paketi Nedir denildiğinde, aklınızdaki yada faaliyette olan ticari işlerinizi ki, içerisinde perakende yada hizmet sektörü olabilir, sanal pos ve kargo ödeme antlaşmaları yada satışlardan alınan komisyonlar üzerine kurulu bir şekilde internet ortamına aktarmak ve kazanç elde etmek için çeşitlendirilmiş yazılımlar.

En İyi E-Ticaret Paketleri

En İyi E-Ticaret Paketleri aşağıdaki şekilde ana başlıklarda toplanabilir. Paket çeşitliliğinden dolayıdır ki e-ticaret paketi nedir sorusuna her yerde farklı cevaplar verilse de aslında seçenekler içerisinde en açıklayıcı olan aşağıdaki temel ayrımlar üzerine hazırlanmış paketlerdir.

  • B2C Business to Consumer – İşletmeciden Tüketiciye (Ürün Satışı)
  • C2C Consumer to Consumer – Tüketiciden Tüketiciye (Pazaryeri)
  • B2B Business to Business – İşletmeciden İşletmeciye (Bayi Yönetimi)
  • E-İhracat (Çoklu Dil ve Para Birimi İle Ülke Bazında E-Ticaret Sayfası)

E-Ticaret Paketleri Ücretsiz

E-Ticaret Paketleri Ücretsiz olarak da temin edilebilmekte. Açık kaynak kodlu, detaylı kodlama bilgisi gerektiren ve güvenlik açığı yüksek yazılımlar ücretsiz temin edilebilmekte ama tüketici nazarında güven duyulmadığı için itibar görmemektedir. Bu neden ile girişimcilerde, aslında e-ticaret paketi nedir kaygısı oluşuyor ve bu neden ile detaylarına hakim olmadığı bir konuda yanlış karar verilebiliyor. Örnek vermek gerekir ise görsel açıdan profesyonellikten uzak ve kurumsallık hissi vermeyen bir e-ticaret sitesinde online kredi kartı işlemi kimse açısından tercih edilmez hatta üyelik bilgilerini bile doldurmaktan imtina edilir.

En Ucuz E-Ticaret Paketleri

En Ucuz E-ticaret Paketleri aslında hazır e-ticaret paketleridir. Özel olarak yaptırmak isteyeceğiniz bir kapalı kaynak kodlu yazılımın maliyeti oldukça yüksektir. Aynı şekilde merdiven altı diye tabir edebileceğimiz Home Office çalışan Webmaster arkadaşlara bu şekilde bir açık yada kapalı kaynak kodu ile e-ticaret sitesi yazdırmakta hiç sağlıklı olmayabilir. Çeşitli geçmiş sanal saldırılarla kendini geliştirmiş ve kullanıcı deneyimlerinden yola çıkarak geliştirilmiş bir hazır e-ticaret sitesi tüm bu süreç içerisinde kendini geliştirmiş ve konusunda uzmanlaşmıştır.

E-Ticaret paketi nedir sorusu neden önemlidir çünkü size uygun paket üzerinden hareket etmiyorsanız maliyetlerinizde bir o kadar çoğalır. Aslında en az maliyetli e-ticaret yazılımı, kurumsal firmalardan temin edeceğiniz hazır e-ticaret yazılımlarıdır. Hazır e-ticaret siteleri nin ortaya çıkma nedeni kişiye özel yazılımların gerektirdiği zaman ve aşırı maliyetlerdir. Özel bir yazılım yaptırmaktansa genel kabul görmüş kurallar üzerinden hazırlanmış modüler yapısı benzer ama tasarımsal tarafı size özgü bir e-ticaret sitesinin fiyatı bir yazılımcıya vereceğiniz bir aylık turadan bile aşağıda kalacaktır.

E-Ticaret Paketleri İçinde Yer Almaz

E-Ticaret Paketleri İçinde Yer Almaz diye düşünülen bir çok konu, yapay zekanın da etkileşimi ile yakın gelecekte devreye girebilir. Örneğin bir şirketin tüm verilerinin bir arada toplandığı bir e-ticaret yazılımı düşünelim, muhasebe, stok yönetimi, crm ve kargo bilgileri verilerinin tek bir noktada toplanıp bu verilerden hareket ile size asiste eden bir ekran robotu düşünelim, biraz Siri yi anımsatıyor ama bu biraz daha etkin. Çünkü ihtiyaçlarınızı öngörerek ürün sunumu gerçekleştirebiliyor.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Gani Müjde nin güzel eseri Osmanlı Cumhuriyeti den Osman bey in (Ata Demirer) muhteşem repliği, "Uçurtmalar rüzgar sayesinde uçmazlar. Rüzgara karşı durdukları için uçarlar."

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER