E-Ticaret

E-Ticaret Programı 2019

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

13 Mayıs 2019 10:00:30
0Yorum
522Okunma

E-Ticaret Programı 2019 yılında gelmiş geçmiş en büyük ataklarından birini yaparak yapay zekayı gündeme aldı ve geliştirmeleri devam etmekte. Son beş yıl ve özelikle 2018 senesinde gerçekleşen e-ticaret in yıllık %40 larda olan büyümesi e-ticaret programı 2019 sonu hedeflerini büyütmeyi gerekli kıldı.

E-Ticaret Program Paketleri dünya genelinde temel dağılımı aşağıdaki şekilde yapılmaktadır.

  • B2C Business to Consumer – (İşletmeciden Tüketiciye) Ürün Satışı. E-İhracat (Çoklu Dil ve Para Birimi İle Ülke Bazında E-Ticaret Sayfası)
  • B2B Business to Business – (İşletmeciden İşletmeciye) Bayi ve Satış Ağı Yönetimi.
  • C2C Consumer to Consumer – (Tüketiciden Tüketiciye) İkinci El Ürün Satışı ve Pazaryeri.

E-Ticaret Programı Nedir

E-Ticaret Programı Nedir derseniz sizin ticaretinizi ya da ticaret ağınızı elektronik ortam üzerinden yöneterek maddi kazanım sağlamanıza yarayan yazılımsal programlar bütünü denebilir. E-ticaret programı 2019 senesi sonu itibari ile yapay zeka ve anlık uyum entegrasyonları üzerine gelişmeler ile beraber kabuk değiştirerek tamamen ticaretin elektronik ortam üzerinden yürütülmesine olanak verecek hale gelmesi planlanmakta.

E-Ticaret Programı Yapan Firmalar

E-Ticaret Programı Yapan Firmalar aslında yazılım konusunda savunma sanayi yapay zeka robotik kodlaması yapan firmalardan sonra en gelişmiş yazılım firmaları denebilir. Ama çalışmalar veri toplama ve girilmesi ile devam etmekte oysaki e-ticaret te veri akışı kesintisiz.

Kullanıcı verilerinin oldukça fazla olması ve bunun sonucu aracı programlar ile analizi edilip dijital pazarlama adına yapay zeka anlamında bile oldukça başarılı bir yazılım altyapısı geliştirilebilmesi. Yani e-ticaret programı 2019 da ticari kazanım sağlaması ile beraber geliştirmelerini kendisi finanse edilebiliyor ve büyüyerek ilerliyor.

E-Ticaret Program Fiyatları çok değişkenlik göstermek ile beraber aslında kısa denebilecek bir zaman zarfında en azından kendini amorti edebilecek finansal getiri sağlayabilecek sektör olması sebebi ile fiyatlar çok yüksek değildir. Asgari ücretli bir çalışan iki aylık maaşı ile böyle bir program temin edip ticarete atılabilir. Ama unutulmamalı kargo giderleri, ürün temin giderleri, depolama, muhasebe gibi ve benzeri yan giderlerde kaçınılmazdır. Tüm bunlara rağmen e-ticaret programı 2019 senesinde üzerinden ticaret yapılabilecek en hesaplı ticari gider denilebilir.

Ücretsiz E-Ticaret Programı

Ücretsiz E-Ticaret Programı açık kaynak yazılımı üzerinden kendinizin geliştirebileceği bir alan olsa da verilecek iş gücü, zaman ve genel maliyet hesaplandığında hazır e-ticaret programı 2019 fiyatları daha makul denebilir.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Türkiye nin yetiştirdiği başarılı ekonomist Mahfi Eğilmez in planlı ve programlı olmak üzerine güzel bir sözü, ‘Geleceğinizi mutlaka önceden planlayın ama planlarken esnek olun. Çünkü Türkiye nin hızla değişen koşulları çoğu kez planınızın bozulmasına neden oluyor. Eğer esnek bir planlama yapmamışsanız plandan vazgeçmeye yönelebilirsiniz ve en önemlisi hangi işte olursanız olun teoriden kopmayın. Sizinle aynı işi yapanları legal yoldan geçebilmenizin tek yolu budur.’

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER