E-Ticaret

E-Ticaret Programı Nedir?

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

18 Şubat 2019 18:37:22
0Yorum
787Okunma

E-Ticaret Programı Nedir, e-ticaret faaliyetinizi kullanıcı ve tüketici tecrübelerinden yola çıkarak, profesyonelce gerçekleştirmenizi sağlayan yazılım sistemi.

E-Ticaret Nedir Kısaca anlatmak gerekir ise normalde gerçekleştirdiğiniz ticari faaliyetin, internet üzerinden gerçekleştirilmesidir. E-Ticaret programı nedir, tamamen normal ticari işlemlerde olduğu gibi Türk Ticaret Kanunu çerçevesinde yasal olarak yapılan internet satış faaliyetini gerçekleştirmenizi sağlayan programdır.

Sermayesiz E-Ticaret Nasıl Yapılır

Sermayesiz E-Ticaret Nasıl Yapılır sorusunun asıl yanıtı, herhangi bir iş hiçbir sermaye koyulmadan yapılabilir mi sorusuna yanıt verirseniz ortaya çıkar. En basitinden emeğiniz ve zamanınız bile sermayenizdir. En az sermaye ile yapılabilecek ticari faaliyet derseniz, işte o zaman e-ticaret denebilir. İnternet de arama motoruna e-ticaret programı nedir diye yazdığınızda karşınıza çıkan yazılım firmalarından hareketle e-ticaret sitenizi kurup satışa başlayabilirsiniz.

E-Ticaret Muhasebe Entegrasyonu

E-Ticaret Muhasebe Entegrasyonu dediğimiz, kişi tarafından hiç bilinmese dahi en ufak firmaya girildiğinde entegrasyonu nuz var mı sorusu düşündürücüdür. Aslında entegrasyon denilen iki yazılımın birbiri ile iletişimi dir. Bu iletişim iki şekilde gerçekleşir manuel ve anlık olarak. Bazı muhasebe programlarında yer alan stok ve cari yönetim sistemleri ile beraber yürütülen gelişmiş web sitesi modeline e-ticaret sitesi denir. Kısaca e-ticaret programı nedir denildiğinden normal web sitelerin den farklı olarak sizlere sunulan ticari işlem faaliyetlerinin komple içinde barındıran sistemlerdir.

E-Ticaret Nasıl Açılır

E-Ticaret Nasıl Açılır basitçe anlatalım, şahıs, limited yada anonim olarak şirket kurduğunuz şirket üzerinden B2C Business to Consumer – İşletmeciden Tüketiciye ürün satışı veya C2C Consumer to Consumer – Tüketiciden Tüketiciye pazaryeri yönetimi ile komisyon üzerinden gelir sağlamak adına e-ticare yazılımı satın alarak başlayabilirsiniz.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Pixelon adında bir firma hiç duydunuz mu? 1998 de asıl ismi David Kim Stanley olmasına karşılık dolandırıcılık suç geçmişi ortaya çıkmasın diye kendini yazılım dahisi Michael Fenne olarak tanıtan birisi tarafından California da kurulan firma. Sabit diske yazılı yüksek çözünürlüklü videoları internet üzerinden yayınlıyormuş gibi tanıtarak Bankalar ve Hollywood daki birçok yatırımcıdan ciddi miktarlarda para toplayıp kısa sürede batan firma.

Sunulan fikir aslında dolandırıcılık ta olsa, internette video paylaşım sitelerine ilham kaynağı olan bir farkındalık yarattı.

Fikirler saçma yada amaçları farklıda olsa, fikir fikirdir.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER