E-Ticaret

E-Ticaret Programı Tavsiye

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

19 Şubat 2019 18:40:44
0Yorum
351Okunma

E-Ticaret Programı Tavsiye edilmesi göreceli olduğundan biraz zor olsa da genel kabul görmüş kurallar üzerinden hareketle fayda maliyet analizi yapılmalı. Kullanım kolaylığı ve yazılımsal yeterlilik ve bunu olabildiğince düşük maliyet üzerinden temin etmek e-ticaret programı tavsiye si için söylenecek en mantıklı sözlerdir.

En İyi E-Ticaret Yazılımı aslında programların birbirleri ile bütünlük sağladığı noktada ortaya çıkacaktır. E-Ticaret alanı yazılımsal anlamda devasa bir gelecek barındırma potansiyeli yüksek bir alan. Bu alan içerisine genişledikçe muhasebe, stok yönetimi, iş yönetimi yazılımları ve yapay zeka adına gelişmeleri de kapsayacak derinlikte.

E-Ticaret Siteleri

E-Ticaret Siteleri kelimesi iki şekilde algılanıyor;

  • E-Ticaret sitesi yapan yazılım firmaları; Asıl konumuz olan firmalar ki ülkemizde kurumsal anlamda çalışan, sermaye altyapısı kuvvetli ve bilişim dünyasının hızla büyümekte olan gelecek öngörüsüne ayak uydurabilecek çok az sayıda firma var.
     
  • Ticaret üzerine faaliyet gösteren web sitesi; Başarılı örnekleri tüm ülkemizde ticari iştahları kabartan bir şekilde senelik %37 lik bir büyüme ile pazar payı gün geçtikçe büyüyen ticari işletmelerin sanal versiyonları.

E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar

E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar dediğimiz ilk örnekte bahsettiğimiz konu ki detaylı incelediğimizde aslında konu ne kadar kurumsal gözükse de kurumsal faaliyet gösteren firma çok az. Çünkü oldukça kurumsal gözüken birçok firma günümüzün gerektirdiği hız, iş sürekliliği, yazılım ve tasarımsal destek alanlarında oldukça geride kalıyor. Tüm bu nedenlerden ötürü e-ticaret programı tavsiye etmek çok da kolay değil.

E-Ticaret Sitesi Fiyatları

E-Ticaret Sitesi Fiyatları nispeten açık kaynak yazılımı ile size site kuran kurumsallıktan uzak kişilerin günü kurtarmak adına yaptıkları çok ucuz e-ticaret programı tavsiye edemem. Çok daha pahalı ama büyük müşterilerinden ötürü size vakit ayırmak adına devamlı para talep eden ve kendinizi küçük hissettiren e-ticaret programı tavsiye edemem. Aslında süreklilik arz eden kişisel hizmeti kurumsal bakış açısıyla birleştiren firmalar en doğru seçimdir.

Artık birçok büyük işletme hem bilgi güvenliği hem de maliyetler kaynaklı kendi teknoloji departmanların da yazılım geliştirmelerini yapmakta. Özellik ile son dönemde nispeten büyük e-ticaret yazılım firmalarının büyük müşterilerini kaybetmesinden dolayı orta ve küçük ölçekli firmalara hitaben butik çalışma çabası görülmekte. Müşteriler artık e-ticaret yazılımı alırken, yazılım firmalarının samimiyetini sorguluyor.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

On liranın arka yüzünde duran biri var adı Cahit Arf, matematik te uluslararası alanda kabul görmüş Arf Değişmezini bulan büyük Türk matematikçi, güzel bir sözü var, ‘’Bilim ve inanç birbirinden farklı şeylerdir. İki ayrı unsurdur. Ama bilim ve inanç yan yana gelirse çok şey başarırlar. Bilim ve inancın birbirine ters düşmemesi gerekmektedir.’’

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER