E-Ticaret

E-Ticaret Şirketi Kurmak İçin Gerekenler

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

27 Eylül 2019 13:43:54
0Yorum
290Okunma

E-Ticaret Şirketi Kurmak İçin Gerekenler konusunda bir liste hazırlayacaksanız başlangıçta resmi bir ticari faaliyet olduğunun bilincinde şahıs, limitet ya da anonim şirket kuruluşunuzu gerçekleştirin. Sonrasında e-ticaret şirketi kurmak için gerekenler sadece kararlı bir çabadır.

Sıfırdan E-Ticaret Sitesi Yapımı eğer kurumsal bir yazılım firmasına 10.000 Doların üstünde bir rakamla 6 aydan kısa bir sürede hazırlatamayacaksanız bu konuya kendi başınıza girişmeyin. Zaman ve emeğinize yazık olur.

Özellikle sürükle bırak teknolojisinin gelişmesiyle beraber rahatça normal bir kullanıcının e-ticaret sitesi yapabileceği izlenimi şu aşamada çok gerçekçi değil. Çünkü e-ticaret sitesi web sitesine oran ile oldukça detaylı bir yapı. Ayrıca Seo uygunluğunda, e-ticaret şirketi kurmak için gerekenler içerisinde yazılımın en önemli unsurlarından biri. Eğer açılış hızınız yavaş, anahtar kelimelerin geçeceği alanlar az bir site yapınız varsa ki kendi kuracağınız açık kaynak yazılım böyle olacaktır, Google aramalarında çok geride kalırsınız. Açık kaynak yazılımların ayrıca virüs ataklarına karşıda tecrübesiz ve savunmasız olduğunu da unutmamak lazım.

E-Ticaret Sitesi Kurmak Ücretsiz

E-Ticaret Sitesi Kurmak Ücretsiz olarak ancak basit başlangıç modeli yapılabilir ki bu hem açık kaynak yazılım olması kaynaklı hem de Seo uygunluğu taşımayacağı için oldukça geri planda kalacak bir e-ticaret sitesi olur. E-Ticaret şirketi kurmak için gerekenler içerisinde yazılımın önemini şöyle anlatabilirim. Müşteri güven duymaz ise alışveriş yapmaz. Eğer e-ticaret siteniz güven vermez ise satış yapamazsınız. Açık kaynak yazılımlar e-ticaret tüketicisinin rahatça anlayabileceği çok belirgin özellikler taşıdığı için kolayca fark edilir. Bu e-ticaret tüketicisinin kullanım alışkanlıkları ile hiçbir benzerlik taşımayan site yapısının başarılı olmasını beklemek açıkça düş kurmaktır.

Şahıs Şirketi Kurmak

Şahıs Şirketi Kurmak günümüzde bir serbest muhasebeci desteği ile 1.000 TL civarına gerçekleştirilebilecek bir kuruluştur. Sonrasında kestiğiniz faturaya karşılık üç aylık vergi dilimlerinde tahakkuk edecek vergilerin ödenmesi ile devam ettirilir. Günümüzde 50.000 TL sermaye ile yönetim kurulu bildirmeden tek kişilik Anonim Şirket açılışı dahi yapılabilmekte iken e-ticaret şirketi kurmak için gerekenler içerisinde şahıs şirketi olmanız bile yeterlidir.

Online Şahıs Şirketi Kurmak ise ticaret için resmi olarak kurduğunuz şirketiniz yoluyla banka antlaşması yapıp sanal pos aldığınızda gerçekleşmiş olacaktır. Bundan sonra tüm alacak ve iade işlemlerinizi kurumsal olarak hazırlattığınız e-ticaret siteniz üzerinden yapabileceksiniz.

Özel E-Ticaret Yazılımı

Özel E-Ticaret Yazılımı yaptırmak oldukça maliyetli ve zaman alan zahmetli bir işlem olmasının yanı sıra garantisi de olmayan bir çalışmadır. Her ne kadar yazılım firması ile detaylar üzerinden antlaşma yaparsanız yapın yazılım alanın gri bölge olduğu için sonrasında yaptığınız anlaşma kurallarına uyulmayabilir. Bu neden ile başlangıç aşamasında e-ticaret şirketi kurmak için gerekenler içerisinde en önemlisi hazır paket e-ticaret sitesi kullanmak olmalı. Gelişen süreç sonrası kısıtlı kaldığınızı hissettiğiniz noktada finanse edebilecekseniz özel yazılımı, oda kurumsal bir yazılım firması bulursanız ancak o zaman yaptırınız.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Büyük bir şirketin üst düzey yöneticilerinden biri bir gün New York üzerinde balonla dolaşmaya çıkar. Aksilik bu ya, pusulasını aşağıya düşürür ve kaybolur. İnmek için uygun bir yer ararken bir gökdelenin tepesinde sigara içen bir adam görür ve alçalır.

Yönetici, “Pardon. Ben neredeyim acaba?” diye sorar.

Adam, “Yerden 150 metre yükseklikte bir balonun içindesin.” der.

Yönetici sinirlenir, “Sen mühendissin değil mi?” diye sorar.

Adam, “Evet.” der adam. “Nereden bildin?”

Yönetici kararlı bir şekilde, “Çünkü başım belada ve sana bir soru soruyorum. Verdiğin cevap yüzde yüz doğru fakat hiçbir işime yaramıyor.” der.

Adam, “Sen de yöneticisin değil mi?” der.

Yönetici, “Evet sen nereden bildin?” der.

Adam, “Çünkü yerden 150 metre yükseklikte bir balonun içinde kaybolmuşsun. Pusulan yok, berbat durumdasın. Fakat bu şimdi benim suçum oldu.” der.

E-Ticaret şirketi kurmak için gerekenler göreceli bir şekilde oldukça fazla çeşitlendirilebilir olsa da en önemli etken kararlılıktır, gerisi çorap söküğü gibi gelir.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER