E-Ticaret

E-Ticaret Sistemi Nedir

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

31 Temmuz 2019 12:45:24
0Yorum
293Okunma

E-Ticaret Sistemi Nedir sorusuna verilecek en sağlıklı yanıt tarihten beri gelişerek devam eden ticari gelişmenin dijital alandaki son halkasını kuran yazılım ve pazarlama çözümleri bütünüdür. E-Ticaret sistemi nedir dediğimizde tarihten gelen alışveriş alışkanlıklarımızın büyük bölümünü baştan sona değiştiren bir sistemdir.

E-Ticaret Nedir Kısaca Anlamı Elektronik Ticaret dir ki bu aslında internetin yaygınlaşmasıyla beraber devam eden süreçte normal standartlarda insanların kullanabileceği görsel ve işlevsel kolaylığa Web yazılımı sayesinde indirgendi. İlk alışkanlığımız olan sosyal paylaşım ve ticaret çalışmaları ile günümüzde devasa cirolara ulaşan bir sektöre yani e-ticaret sistemi nedir sorularına everildi. E-ticaret i günümüze kadar yapılan ticaretlerden ayıran en büyük etken insan faktörünün aradan çıkarılması etkenidir. Ticaret sosyal bir iletişim gerektiren bir konu olsa da aslında insanın bilinç altyapısında en fazla zarar gördüğü yaratık yine insan olmasından kaynaklı e-ticaret sistemi nedir sorusuna yanıt olarak aslında dijital ortamda insan faktörünü en aza indirerek yapılan kısmen güvenli ticari faaliyetler bütünü denebilir.

E-Ticaret Ne Demek Sözlük Anlamı

E-Ticaret Ne Demek Sözlük Anlamı açısından Elektronik Ticaret olarak kullanılsa aslında tam kapsayıcı anlamı ticaretin dijitalleşmesidir. Kelimelerin zaman ile nereden nereye geldiğini anlatmak adına örneğin hızlıca mail (Posta)gönderdiniz mi şeklinde hepimiz tarafından söylenen kelimenin asıl anlamı e-mail (Elektronik Posta) ki yirmi senedir mektubun ne olduğunu bilmeden yetişmiş bir nesil olduğu düşünülür ise bilinmemesi normal.

E-Ticaret Nedir Nasıl Yapılır

E-Ticaret Nedir Nasıl Yapılır dediğiniz noktada sizi biraz düşünmeye sevk etmek isterim. Bu başlangıç noktası ise öncelikli olarak günlük hayatınızda e-ticaret sistemi nedir diyor musunuz? Alışveriş için interneti kullanıyor musunuz? ya da etrafınızda e-ticaret üzerinden ciddi maddi kazanımlar sağlayan insanlar var mı? Sorularının genel yanıtı evet ise aslında e-ticaret nasıl yapılır noktasında temel bilgi sahibisiniz ama fikir edinmeniz gerekli.

E-Ticaret Nedir Makale okuyarak fikir sahibi olunabilir ama bunun için araştırma merakı gerekmektedir. Ülkemizde en yanlış yorumlanan konu danışmanlıktır. Danışman size adım adım ne yapacağınızı söylemez trafiğin kurallarını anlatır, aracı kullanma görevi ise size aittir.

E-Ticaret Anlamı Nedir

E-Ticaret Anlamı Nedir üzerine konuşmak gerekirse anlamı katacak olan sizsiniz. E-ticaret tamamen göreceli ilerleyen bir konu. Sizin işinize farklılık katacağınız oranda müşteri kazanabileceğiniz bir alandır.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Ünlü bir futbolcu karısını öldürmekle suçlanıyordu. Futbolcu yakalanmıştı. Bütün deliller sanığın aleyhine olmasına rağmen sanık avukatı suçlamaları ısrarla reddediyor ve sistemi yanıltmaya çalışıyordu.

Duruşma filmlerindeki gibiydi. Hakkında mahkûmiyet kararı verilmesi an meselesi olan futbolcu sanık sandalyesinde büyük bir soğukkanlılıkla oturuyordu.

Futbolcunun kucak dolusu para ödeyerek tuttuğu avukatı ise jüriyi ikna etmeye uğraşıyordu, “Sayın jüri, sayın hâkim, müvekkilimin suçsuz olduğuna yürekten inanıyorum. Buna az sonra sizler de inanacaksınız. Neden mi? Bakın, şimdi iki dakika içinde duruşma kapısı açılacak ve içeriye gerçek suçlu girip suçunu itiraf edecek.” Der ve duruşma salonundaki herkesin gözü kapıya kilitlenir.

Merakla beklenmesine ve aradan beş dakikadan fazla zaman geçmesine rağmen içeri kimse girmez. Avukat bir savunma dehasıydı olduğunu düşünerek öldürücü hamlesini yaptı, “Bakın, aslında siz de maktul kadının müvekkilim tarafından öldürüldüğüne tam olarak inanmıyorsunuz. Çünkü hepiniz büyük bir merakla içeri girecek kişiyi beklediniz. Masum olan müvekkilimi haksız yere cezalandırmamak için bu tecrübeniz ışığında adaletli bir karar vermenizi talep ediyorum.”

Jüri, verilen aradan sonra kararını açıklar. Sanık suçlu bulunmuştur.

Bu etkileyici savunmadan sonra böyle bir karar çıkmasını beklemeyen ve adeta şok olan sanık avukatı mahkeme çıkışında bayan jüri başkanının yanına yaklaşarak sorar, “Siz de diğer herkes gibi merakla kapıya bakıp beklemiştiniz. Neden böyle bir karara imza attınız?”

Jüri başkanı “Doğru” dedi, “Ben de kapıya baktım, bizi düşünmeye zorladınız ama bir şey dikkatimi çekti, bizim merakla kapıya bakarak beklediğimiz o süreçte müvekkiliniz bir kez olsun kapıya bakmadı!”

Bir sistem kurmak ilmik ilmik halı dokumaya benzer ve dikkat ile özen gerektirir. E-ticaret sistemi nedir sorusunun temel yanıtı sizin kuracağınız kurgudur.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER