E-Ticaret

E-Ticaret Site Tasarımı

23 Mayıs 2019 12:40:09
0Yorum
485Okunma

E-Ticaret Site Tasarımı yazılımdan arta kalan zamanda yapılan ikincil bir faaliyet değil e-ticaret adına ayrıca başlık oluşturulabilecek önemde başlı başına görsel bir sanattır. İyi bir e-ticaret site tasarımı için sizi anlayan ve kurumsal tecrübe ile harmanlanmış sanatsal anlamda farklılık ortaya koyabilecek bir bakış açısına sahip tasarımcılar ile çalışmanız gerekir.

E-Ticaret Web üzerinden kullanılmaya başlandığından beri görsel anlamda zenginleşmiş ve altyapısı Web e uyumlu halde gelişmiştir. World Wide Web (Dünya Çapında Ağ) anlamına gelen Web tabanlı altyapı özellikle e-ticaret site tasarımı anlamında görsel çeşitlilikte sınır tanımayabiliyor. Ama sitenin açılış hızından tutun sayfa geçişlerine kadar oldukça fazla etken üzerinden sayfalar belli kanıksanmış standartlarda daha başarılı sonuçlar verebilmekte. Zaman içerisinde kullanıcı deneyimleri sonucu e-ticaret site tasarımı nın bazı standartları oluştu. Bu çerçevede olsa dahi görsel ve hizmetsel anlamda e-ticaret sitenizi tasarım tarafında tamamen size özgün düzenlenebilir.

Online Alışveriş Web Sitesi Tasarımı

Online Alışveriş Web Sitesi Tasarımı aslında e-ticaret olarak kısaltılmadan önce yaş itibari ile 90 lar da e-ticaret tin doğuşunu ve ilerleyişini izleyen insanların kullandığı genel bir terimdi ki sonrasında Web sitesi tasarlamaktan fok farklı bir yapıya everilen e-ticaret site tasarımı günümüzde tamamen ayrı bir uzmanlık alanı denebilir. Çünkü normal bir web sitesi tasarımında e-ticaret site tasarımı nda olan birçok farklı argüman söz konusu değil. Örneğin web sitesi tasarımında görsellerinizin arka planlarında gruplandırma ve çeşitlendirme yapmak çok zorken e-ticaret yazılımında bu sadece yönetim panelinde bir seçenek.

E-Ticaret zaman ile tamamen bağımsız bir maddi kazanım alanı olası dolayısı ile girişimcilerin ilgisiyle beraber finansal açıdan da desteklendikçe rekabet kaynaklı çok daha başarılı tasarımlar ortaya çıkarılabilmekte.

E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar

E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar anlamında incelendiğinde yine kullanıcı ihtiyaç ve talepleri gereği birlikte kullanım ortaya çıkmıştır. B2B B2C Birlikte Kullanımı sırasında düşünüldüğünün aksine B2B yazılımının tam bir versiyonu kullanılmaz. Sadece üyeliklerin oluşturulup gruplandırılabildiği daha yüzeysel bir versiyonu B2C yazılımına uyarlanır.

E-Ticaret Web Tasarım Fiyatları tamamen B2C yönetim paneli ile benzerlikler taşımasına rağmen seçeneklerde çok daha fazla versiyon imkânı sunar. Bunun temel nedeni üyelik oluşturma yolu ile sayfa çoğalmasına bağlı yönetimin çoklu bir şekilde dağılmasıdır ki unutulmamalı ana yönetim panel yöneticisindedir.

E-Ticaret Sitesi Örnekleri

E-Ticaret Sitesi Örnekleri üzerinden bir inceleme yaparsanız teknik bir bilgi altyapınız olmasa dahi normal bir Web sitesinden farkını çıplak gözle görmeniz mümkün.

  • www.sekerogluonline.com.tr
  • www.biokent.com
  • www.moderntarih.com
  • www.zeqmoda.com
  • www.adiyorem.com.tr
  • www.qazzaq.com.tr
  • www.alaskakurkevi.com
  • www.aydinbasim.com

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Steve Jobs tarihin gördüğü en farklı bakış açısına sahip zekâ, ‘Tasarım nasıl gözüktüğü veya nasıl hissettirdiği değildir, nasıl çalıştığıdır.’ demişti.

Zorda olsa görsel açıdan bir sanat eseri ortaya koyabilirsiniz ama eğer kullandığınız ana materyal işlevsel değil ise sonuçları kalıcı olamaz. Buzdan bir heykel yapma ile mermerden bir heykel yapma arasındaki ince ama kalıcı fark gibi.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

DİĞER İÇERİKLER