E-Ticaret

E-ticaret Sitenize İçerik Hazırlarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

25 Aralık 2018 12:04:54
0Yorum
594Okunma

E-ticaret sitelerinde dönüşüm almayı sağlayan en önemli nokta içeriktir. E-ticaret siteniz için içerik üretmiyorsanız satışlarınızda herhangi bir artış beklememelisiniz. E-ticaret sitenizdeki içerikler hem SEO hem de kullanıcılar için belirleyicidir.

İçerik pazarlama neden önemli?

Eğer içerik pazarlama doğru yapılırsa müşteriyle kendi aranızda marka sadakatini artıracak bir bağlantı kurmuş olursunuz. Aynı zamanda arama motorları da kaliteli içeriği olan sitelere ilk sayfalarında yer veriyor. Özgün ve güncellenen içerik bir e-ticaret sitesinin can damarıdır.

İçerik hazırlarken dikkat etmeniz gerekenler;

Dikkat dağıtmaktan kaçının

İçeriğinizi hazırlarken ana konunuza odaklanın ve gereksiz bilgiler vermeyin. İçeriği inceleyen kişi başlığı ya da özeti görerek gelir. Bu nedenle bunlardan farklı şeyler paylaşarak okuyucunun dikkatini dağıtmamalısınız. Müşteri dönüşümlerini görmek için odaklanmış içerikler oluşturmalısınız. E-posta içeriklerinizi de bu doğrultuda hazırlamalısınız.

Blog oluşturun

Blog e-ticaret sitelerinin vazgeçilmezidir. Sitenizde ürün açıklamaları dışında içerik üretebilmeniz için en iyi yol bir blog bölümü açmaktır. Burada ürünlerinizden oluşan hediye fikirleri verebilir. Anahtar kelimelerinizi kullanabileceğiniz içerikler oluşturabilirsiniz. Kullanıcılar beğendikleri içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaştığında sitenize daha fazla ziyaretçi çekmiş olursunuz.

Daha detaylı bilgi için; Blog Yazmanın E-ticaret Sitelerine Faydaları

İçeriğiniz özgün olmalı

İçeriğinizi kesinlikle başka yerlerden kopyalamamalısınız. Arama motorları kopya içeriği anlıyor ve sıralamadaki yerinizi geri sayfalara atılmasını sağlıyor. Hem de kullanıcıların içeriği inceleyip okuyabilmesi için özgün olması gerekir. Her yerde bulunan içerikler kimsenin ilgisini çekmediği için sayfayı terk edeceklerdir. Son günlerde oldukça ilgili kendin yap içeriklerini de blog sayfanızda paylaşarak daha eğlenceli ve özgün içerikler oluşturabilirsiniz.

SSS (Sık Sorulan Sorular) sayfası oluşturun

SSS sayfaları bütün e-ticaret siteleri için olmazsa olmazdır. Sitenizden alışveriş yapmak isteyenlerin merak ettiği soruları tek bir sayfada bulabilmesi onlara kolaylık sağlar. Aynı zamanda tüm soruları detaylı olarak açıklamanız müşterilerinize güven verecektir.

Müşteri yorumları da içeriktir

Müşteri yorumlarına e-ticaret sitenizde mutlaka yer vermelisiniz. Müşteri yorumları hem ziyaretçilere güven verecektir, hem de arama motorları tarafından olumlu olarak algılanıp listedeki sıralamanızı etkileyecektir.

 

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER