E-Ticaret

E-Ticaret Sitesi

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

21 Kasım 2019 18:47:26
0Yorum
194Okunma

E-Ticaret Sitesi aslında normal Web sitesinin ödeme sistemlerine uygun hale getirilerek arka planda dijital pazarlama adına çok sayıda varyasyonun bulunduğu ve indexleme yapısı SEO (Search Engine Optimization, Arama Motoru Optimizasyonu) standartlarında olan bir Web tabanlı yazılımdır. E-Ticaret Sitesi sizin dünyaya açılan mağazanızdır.

E-Ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum dediğiniz an itibarı ile zaten bir öğrenme süreci ve e-ticaret maceranız başlar. Macera kelimesini kullanmamın ana nedeni her gün yeni bir şeyler öğrenebileceğiniz oldukça çok yönlü bir işkolu. Günümüz ve geleceğin en aktif iş kollarından biri olacağı kesin olan bu sektörde firmanızın en iyi tanıtım alanı E-Ticaret Sitesi yazılımınızdır.

En İyi E-Ticaret Paketleri

En İyi E-Ticaret Paketleri temel yazılımsal farklılıkları ile aşağıda sıralanmıştır. Hazır paket e-ticaret yazılımları E-Ticaret Sitesi kurmak adına başlangıçta hem maliyet hem de faydaları açısından en mantıklı yazılım tercihi olur.

 • B2C Business to Consumer – (İşletmeciden Tüketiciye) Ürün Satışı. B2C E-İhracat Çoklu Dil ve Para Birimi ile Ülke Bazında E-Ticaret Sayfası.
 • B2B Business to Business – (İşletmeciden İşletmeciye) Üyelik Oluşturma. Bayi ve Satış Ağı Yönetimi, Toplu Ürün Satışı.
 • C2C Consumer to Consumer – (Tüketiciden Tüketiciye) Üyelerin Sayfa Oluşturması. İkinci El Ürün Satışı ve Pazaryeri Üzerinden Komisyon Geliri.

Bedava E-Ticaret Sitesi

Bedava E-Ticaret Sitesi sürükle bırak teknolojisinin gelişmesi ile beraber sıklıkla tercih edilmeye çalışılsa da profesyonel SEO (Search Engine Optimization, Arama Motoru Optimizasyonu) standartlarında bir E-Ticaret Sitesi hazırlayabilmek adına yazılım bilginizin oldukça kuvvetli olması gerekir.

E-Ticaret Sitesi Örnekleri ile ilgili tasarımsal ve yazılımsal açıdan birbirinden farklı oldukça başarılı birkaç çalışmayı aşağıda inceleyebilirsiniz.

 • www.freevisiontr.com
 • www.moderntarih.com
 • www.zeqmoda.com
 • www.adiyorem.com.tr
 • www.motoryat.com
 • www.mobilyabulsam.com
 • www.sekerogluonline.com.tr
 • www.qazzaq.com.tr
 • www.alaskakurkevi.com
 • www.biokent.com

E-Ticaret Sitesi Nedir

E-Ticaret Sitesi Nedir sorusunun en açıklayıcı yanıtı aslında sizin firmanızı ve ürünlerinizi tanıttığınız mağazanızdır. Sadece bu sebepten ötürü bile kurumsal bir görünüm taşıması adına profesyonel bir destek almanız en sağlıklısıdır.

E-ticaret, ürün ve hizmetlerin reklam, satış, dağıtım ve ödeme işlemlerinin yapılması işlemlerinin online sistemler üzerinden yapılmasıdır. Site, uluslararası bilgisayar ağında sanal olarak oluşturulmuş, belli adresle ulaşılabilen, kuruluşlar ve kişilerce düzenlenmiş bilgi sunan sayfalardır. Kısaca e-ticaret, geleneksel ticaretin internet aracılığı ile web ortamında veya mobil olarak yapılması faaliyetidir.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Avukata sormuşlar, “Bir daha dünyaya gelirsen hangi işi yapmak istersin?”

“İmamlık.” demiş.

Nedenini sormuşlar, “Mevzuat hep aynı, hiç değişmiyor.” demiş.

E-Ticaret Sitesi ile ilgili kimi yerde anahtar teslim e-ticaret sitesi deniyor. Maalesef e-ticaret sitesi sorunları teslim edildikten sonra başlıyor. Bu noktada kurumsal hizmet veren ve kendini geliştiren yazılım firmaları ile hareket etmeniz gerekir. Kendini gün be gün günümüz koşullarında geliştirmek amaçlı güncellemeyen E-Ticaret Sitesi başarısız olmaya mahkumdur.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER