E-Ticaret

E-Ticaret Sitesi 2020 Yenilikleri

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

02 Aralık 2019 18:02:19
0Yorum
281Okunma

E-Ticaret Sitesi 2020 Yenilikleri içerisinde en dikkat çekici olan gelişme sosyal medya satış yönlendirmesinin kullanımının genele yayılmasıdır. Bunu tetikleyen E-Ticaret Sitesi 2020 Yenilikleri konusunda en genele yayılan çalışmalardan olan Letgo’nun e-ticaret tüketici profilini satıcı profiline dönüştürmesidir.

Türkiye’nin En Büyük E-Ticaret Siteleri aşağıda incelemeniz adına sıralanmıştır. Sadece bu firmaların başarı hikayelerini bile öğrenmek e-ticaret de izleyebileceğiniz yol ile ilgili fikir sahibi olmanızı sağlar.

  • MİGROS SANAL MARKET (1997)
  • HEPSİBURADA (1998)
  • SAHİBİNDEN (1998)
  • GİTTİGİDİYOR (2001)
  • YEMEKSEPETİ (2001)
  • ETSTUR (2003)
  • TRENDYOL (2010)
  • ARMUT (2011)
  • N11 (2013)

E-Ticaret Siteleri Türkiye

E-Ticaret Siteleri Türkiye özelinde aslında dünya standartları olarak belirlenen SEO (Search Engine Optimization, Arama Motoru Optimizasyonu) uygunluğu ile paralel ilerlemektedir. Bu durum neredeyse dünya genelinde e-ticaret siteleri de dahil tüm web sitelerinin ortalama referans aralığının aynı seyirde izlemesine neden oluyor ve zaman içerisinde standart bir yapı oluşmasına neden oluyor.

Popüler E-Ticaret Siteleri

Popüler E-Ticaret Siteleri ile ilgili en dikkat çekici olan ise genel e-ticaret kullanıcı profillerinin taleplerinin ülkelere göre farklılık göstermesidir. Örneğin Çin’de beğenilen genel kabul görmüş e-ticaret siteleri ile Rusya e-ticaret siteleri ya da Türk e-ticaret siteleri tamamen birbirinden farklılık göstermektedir. Buradan yola çıkarak şu bir gerçek ki E-Ticaret Sitesi 2020 Yenilikleri genel kabul görene kadar şudur denemez.

E-Ticaret Trendleri içerisinden bir örnekle aslında konu daha da detaylı izah edilebilir ki Alibaba.com ya da Aliexpres.com genel kabul görene kadar çok da fazla Avrupalı e-ticaret kullanıcısının alışkanlıklarına karşılık veren bir yazılım değildi. Ama Çin piyasasının üreticilerine ulaşıp ucuza ürün temin etmek isteyenler tarafından kabul gördü ve bu kabul genele yayılarak bu iki siteyi trend bir yazılım formatı haline getirdi.

E-Ticaret Siteleri İsimleri

E-Ticaret Siteleri İsimleri aslında sitenizin geleceğine dair ipuçları barındırsa da genel yanlış kanının aksine alan adı e-ticaret sitenizi tek başına başarılı kılamaz. E-Ticaret Sitesi 2020 Yenilikleri içerisinde bir başkası da artık yeni neslin tüketim hızına yetişilemediği için isimden çok kısa içerik ve trend önemli olmuş durumda. Örneğin, TikTok aslında tamamen yeni neslin az internet kullanımı çok video yayını ilkesinden hareketle ortaya çıkmıştır. TikTok isim olarak yapılan iş ile ilgili hiçbir anlam ifade etmemesine rağmen kolaycılık ve günümüzün tüketim hızını anlamak adına oldukça önemlidir. Üretici firmasının ismi olan Byte Dance (Veri Dansı) bile akılcı ve çözüm odaklı görüşlerini anlamanıza yardımcı olur. Yeni neslin az veri akışı ile çok video izleme, kısa anlatım ve vakit kaybını azaltma talebini doğru okuyabilmiş bir firma.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Sosyal medyada sıklıkla dolaşan ve bir öğretmenin otizmli öğrencisine yazdığı not olarak anılan bu güzel dizeleri paylaşmak istedim. “Bembeyaz karlar yağdığında açan bir nergise benziyorsun. Kış rüzgarları sallandırıyor bütün bu narinliğini. Sana dur, yavaş, koşma, sallanma dediğime bakma sen! Sana yetişemediğimden kendimedir sitemim.”

Bazen engelli gördüğünüz o koca yüreklerin belki de sadece genel standartların dışında olması onları bizden daha özel kılıyor. Belki de onlar doğal seleksiyonun son halkası. Belki de onlar geleceğimizin günümüze yansımaları. Biz onlara yetişmeye çalışalım, onları bize göre yetiştirmeye değil.

E-Ticaret Sitesi 2020 Yenilikleri üzerine iyi bir okuma yapmak istiyorsanız yeni neslin neye ilgi gösterdiğini analiz edin onlar size doğru yolu gösterir. Tabii ki hızlarına yetişebilirseniz.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER