E-Ticaret

E-Ticaret Sitesi Açmak

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

03 Ağustos 2019 12:43:15
0Yorum
267Okunma

E-Ticaret Sitesi Açmak konusunu değerlendirirken en çok dikkat edilmesi gereken nokta e-ticaret sitesi sizden bağımsız ilerleyen bir işlem değildir. Yönetim paneli aracılığı ile ticaretinizi sizin yürüttüğünüz dijital bir ortamdır. E-ticaret sitesi açmak düşünüldüğünün aksine sizin işinizi tüm yönleri ile bir yazılım firmasına yönlendirebileceğiniz bir iş değil.

E-Ticaret Paketleri yazılımsal olarak temel farkları ile aşağıda sıralanmıştır. E-ticaret sitesi açmak için talebiniz komisyon geliri kazanmak, toplu ürün satışından gelir elde etmek veya ürünlerinizi direk son kullanıcıya satmak yolu ile ticaret yapmak olabilir. Eğer zamana isteyen yüksek maliyetli bir özel yazılım yaptırmayacaksanız iş planınız ne ise ona uygun hazır paket seçiniz.

 • B2C Business to Consumer – (İşletmeciden Tüketiciye) Ürün Satışı. B2C E-İhracat Çoklu Dil ve Para Birimi ile Ülke Bazında E-Ticaret Sayfası.
 • B2B Business to Business – (İşletmeciden İşletmeciye) Üyelik Oluşturma. Bayi ve Satış Ağı Yönetimi, Toplu Ürün Satışı.
 • C2C Consumer to Consumer – (Tüketiciden Tüketiciye) Üyelerin Sayfa Oluşturması. İkinci El Ürün Satışı ve Pazaryeri Üzerinden Komisyon Geliri.

E-Ticaret Sitesi Örnekleri

E-Ticaret Sitesi Örnekleri üzerinden inceleme yapmak isteseniz aşağıdaki başarılı örnekler sizlere yardımcı olabilir.

 • www.motoryat.com
 • www.biokent.com
 • www.freevisiontr.com
 • www.moderntarih.com
 • www.zeqmoda.com
 • www.adiyorem.com.tr
 • www.qazzaq.com.tr
 • www.sekerogluonline.com.tr
 • www.mobilyabulsam.com
 • www.ototamircim.com

Sıfırdan E-Ticaret Sitesi Yapımı

Sıfırdan E-Ticaret Sitesi Yapımı dışarıdan basit gözükse de zaman ve maliyet isteyen oldukça yorucu bir süreçtir. Yapılamaz denemez ama inanın hazır paketlerin sağlayacağı fayda ve maliyet hesaplandığında aslında özel yazılımın zorunluluk olmadığı sürece lüks olduğu söylenebilir. E-ticaret sitesi açmak adına yapacağınız ilk iş araştırma ve geliştirme ancak bu süreçte pazarda eşdeğer firmalardan öne geçebilmek adına farlılık yaratmak isterseniz bu sadece özel yazılım üzerinden yapılabilir diye bir kaide yoktur. Hazır paket bir yazılım aracılığı ile e-ticaret sitesi açmak ve bunun tasarımını özgün yaptırabilmek de bir farklılık ortaya koyar.

E-Ticaret Sitesi Yaptırmak İstiyorum noktasında ise eğer özel yazılıma ayıracak bir bütçeniz yoksa ki başlangıçta kesinlikle lüks olur. Bunun yerine geliştirmelere açık ve oldukça daha az maliyetli bir hazır paket yazılım tercih etmeniz en akılcı yöntem olur. Bu noktada süreç ilerlerken sizlere zam içerisinde olabildiğince az maliyet çıkaracak kurumsal ve profesyonel yazılım firmalarını tercih etmeniz gerekir.

Ücretsiz Alışveriş Sitesi Kurmak

Ücretsiz Alışveriş Sitesi Kurmak adına yapılan bazı çalışmalar maalesef oldukça komik sonuçlar verebilmekte. Bu neden ile eğer yazılımsal olarak bir altyapınız yok ise açık kaynaklar üzerinden bir e-ticaret sitesi açmak oldukça gereksiz bir zahmet olur. Konu kesinlikle unutmayalım ki Seo uygunluğunda bir e-ticaret sitesi açmak olduğunda bu profesyonel bir iştir. Arama motorları tarafından bile arka plana atılan açık kaynak bir yazılımdan başarı beklemek tabiri caiz ise saflık olur.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Emekli öğretmen yolda giderken, yanına son model bir araba durmuş. İçinden çıkan bir genç, “Hocam sizi gideceğiniz yere kadar götüreyim.”

Öğretmen genci tanımamış. Genç, “Benim hocam Hacı Bekir, tanımadınız mı? Kayseri Lisesi'nden.”

Öğretmen biraz hafızasını yoklayınca genci tanımış. “Oğlum Hacı Bekir seni tanıdım ama bu ne zenginlik, sen fakir bir öğrenciydin.”

Hacı Bekir anlatır, “Öyleydim hocam ama, okuldan sonra ticarete başladım. Kısa zamanda biraz para kazandık.”

Bunu duyan öğretmen iyice şaşırır, “Oğlum ticaret hesap işidir. Ben seni matematikten sınıfta bırakmamış mıydım? Sen nasıl ticaret yapıyorsun?”

Genç, “Valla hocam matematik falan bilmem. 1'e alıp 4'e satıyorum. Aradaki 3'le de geçinip gidiyoruz.” demiş.

Ticarethane açmak özelliklede e-ticaret sitesi açmak ve başarılı olmak kararlılık gerektirir.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER