E-Ticaret

E-Ticaret Sitesi İle Neler Satabiliriz?

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

24 Ocak 2019 15:21:54
0Yorum
647Okunma

E-Ticaret Sitesi İle Neler Satabiliriz, Dediğimizde açık olmak gerekir ise yasalar çerçevesinde her türlü hizmet yada ürün satışı gerçekleştirilebilir.

Türkiye E-Ticaret Sitelerinde En Çok Satan Ürünler

  • % 26 Yazılım, Kitap, Müzik, Çiçek
  • % 16 Bilgisayar Donanım, Tüketici Elektroniği, Ofis Malzemeleri
  • % 13 Giyim, Ayakkabı, Takı, Linens / Ev Dekorasyonu
  • % 8 Sağlık, Güzellik, Gıda ve İçecek
  • % 7 Oyuncaklar, Video Oyunları, Spor Malzemeleri
  • % 3 Küçük Ev Aletleri, Mobilya, El Aletleri, Bahçe Ekipmanları

E-Ticaret Sitesi İle Neler Satabiliriz

Güneş enerjili sırt çantası, Projeksiyonlu akıllı telefon yada Cep telefonu monopodu diye bir şey size sunulan adı Selfie çubuğu. Mantığını anlatmaya çalışıyorum sattığınız şeyin ihtiyaçlara karşılık gelebilmesi. Yukarıda bahsettiğim tüm ürünler ihtiyaç ve trendler sonrası rağbet gören ürünler. Doğa yürüyüşleri yapan birisi için güneş enerjili sırt çantası oldukça önemli, şantiyede bir mühendis yada home office çalışan birisi olarak sunumunuzu akıllı telefon ile direk bir duvara yansıtmak ilgi çekici yada sadece fotoğraf makineleri için düşünülmüş bir monopodu akıllı telefona uyarlamak.

Aslında bahsettiğim siz ihtiyaçlara karşı çözümler üretin yada farklı çözümleri farklı ihtiyaçlara uyarlayın. Satılamayacak ürün yoktur.

E-Ticaret Sitesi İle Neler Satabiliriz

E-Ticaret Sitesi İle Neler Satabiliriz, Son dönemde yayınlanan reklamlarda bile ne ararsanız var yada hiç ummadığınız eski eşyalarınıza bile alıcı çıkabileceği üzerine oldukça başarılı görseller hazırlanıyor ki şaşırırsınız ama gerçeklik payı çok. Bu e-ticaret sitesi kuracağınız zaman da geçerlidir. Ürününüz ne olur ise olsun pazarlama stratejiniz iyi olur ise başarılı olabilirsiniz. Pazarlama ve satışı maalesef ülkemizde çok karıştıran var. Satış ürün yada hizmetin özellikleri ve bilgilerinin aktarımı sonucu ikna süreci yönetimidir. Pazarlama ise ürünün çıkış, sunumla  ve hedef kitleye yönelik çalışma sürecidir.

E-Ticaret Sitesi İle Neler Satabiliriz

E-Ticaret Sitesi İle Neler Satabiliriz, Amerika soğuk savaş döneminde ekonomisini canlandırmak ve ikinci dünya savaşı sonrası refah günlerine dönmek adına Amerika yı özgürlükler ülkesi olarak gösteren ve görsellere ürün yerleştiren pazarlama stratejisini uyguladı. Sevdiğiniz bir karakterin kullandığı güneş gözlüğü, spor ayakkabı, saat, araba, giysi ne isterseniz size gizli reklam olarak sattı. Hollywood bir vitrin, satılanlar ise insan ve hikayeleridir.

E-Ticaret de çok farklı değil, ürünler farklı yerlerde belirleniyor ama trendi hızlı takip edecek ve fırsatları profesyonel bir şekilde e-ticaret sitende tüketiciye sunarsan kazanırsın.

Hayatın Kaynağı (The Fountainhead) filminden Howard Roark un dediği gibi, ‘’Ben müşterilerimi kazanmak için inşa etmem, kendi inşalarımı hayata geçirebilmek için müşteri kazanırım.’’

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER