E-Ticaret

E-Ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

27 Kasım 2019 14:04:53
0Yorum
170Okunma

E-Ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum diye başladığınız bir yolda yazılım noktasında profesyonel bir destek almadan başarılı olmanız oldukça güç. E-Ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum diyerek özel yazılım yaptırmak ise oldukça zaman, emek ve maliyet isteyen bir iştir. Bu nedenle E-Ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum diyorsanız hazır paket yazılım en mantıklı seçim olacaktır.

Neden E-Ticaret sorusunun en basit yanıtı çünkü ticaretin evirildiği nokta internet üzerinden e-ticaret. Günümüz ve geleceğin sektörü olan e-ticaret de yer almak istiyorsanız pazaryerlerinde mağaza açarak da bir başlangıç yapabilirsiniz ancak e-ticaret siteniz sizin kendi işletmenizin dünyaya açılan penceresi olacaktır. E-Ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum iradesini açıkça ortaya koyuyorsanız bunun ile ilgili kurumsal hizmet veren bir hazır paket hizmeti veren e-ticaret yazılım firması ile çalışın.

E-Ticaret Sitesi Kurmak

E-Ticaret Sitesi Kurmak için önce iş fikrinizi ana hatları ile ortaya koyup sonrasında aklınızda ki e-ticaret sitesinin içerisinde modül olarak olmasını istediğiniz yazılımsal ihtiyaçları nelerdir bunları netleştirip aklınızdaki e-ticaret sitesine en yakın çalışmayı yapan yazılım firmasını referansları üzerinden tespit edin. Bu firmanın yer sağlayıcı hizmet belgesinin olup olmadığını kontrol edin. Yapacağınız ikili antlaşmayı tüm detayları içerisinde yer alacak şekilde matbu evrak üzerinden kaşe ve ıslak imzalı yapın.

E-Ticaret Sitesi Kurmak Maliyeti

E-Ticaret Sitesi Kurmak Maliyeti nedir diyor iseniz hazır paket yazılımların ortalama fiyatları aşağıda yer almaktadır.

 • B2C Business to Consumer – (İşletmeciden Tüketiciye) Ürün Satışı. B2C E-İhracat Çoklu Dil ve Para Birimi ile Ülke Bazında E-Ticaret Sayfası. (1.000$-2.000$)
 • B2B Business to Business – (İşletmeciden İşletmeciye) Üyelik Oluşturma. Bayi ve Satış Ağı Yönetimi, Toplu Ürün Satışı. (2.000$-4.000$)
 • C2C Consumer to Consumer – (Tüketiciden Tüketiciye) Üyelerin Sayfa Oluşturması. İkinci El Ürün Satışı ve Pazaryeri Üzerinden Komisyon Geliri. (4.000$-10.000$)

E-Ticaret Sitesi Kurmak Ücretsiz olarak yapılabilirliği görece söz konusu olabilecek bir çalışma olsa da sadece sürükle bırak teknolojisi ile profesyonel bir site çalışması yapmanız oldukça güçtür. Bu neden ile yazılım ile ilgili bir altyapınız yoksa bu tip bir macera sadece size zaman ve emek kaybına mâl olur. E-Ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum dediniz ve profesyonel bir şekilde ticaret yapmayı hedefliyorsunuz. O zaman profesyonel bir yazılım hizmeti alın.

E-Ticaret Sitesi Örnekleri

E-Ticaret Sitesi Örnekleri ile ilgili tasarımsal ve yazılımsal olarak tamamen birbirinden farklı birkaç çalışmayı aşağıda sıraladım.

 • www.zeqmoda.com
 • www.adiyorem.com.tr
 • www.motoryat.com
 • www.mobilyabulsam.com
 • www.sekerogluonline.com.tr
 • www.qazzaq.com.tr
 • www.alaskakurkevi.com
 • www.biokent.com
 • www.freevisiontr.com
 • www.moderntarih.com

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

PayPal, Tesla Motors ve SpaceX'in kurucusu mucit ve girişimci Elon Musk'ın güzel bir sözü, “Karışık işleri halletmek için çok fazla insanı işe almak yapılan büyük bir hata. Doğru cevabı almak için işçi sayısı önemli değil. Sayılar sadece süreci yavaşlatacak ve daha pahalı hale getirecektir.”

E-Ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum noktasından hareketle şunu önerebilirim. Ülkemiz dışında tüm dünyada gerçekleştirileni yapın ve bir iş planı hazırlayın ancak planınızda spontane gerçekleşebilecek durumları öngörerek esneklik payı bırakın.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER