E-Ticaret

E-Ticaret Sitesi Ürün Görselleri Nasıl Olmalı

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

22 Ekim 2019 15:45:24
0Yorum
660Okunma

E-Ticaret Sitesi Ürün Görselleri Nasıl Olmalı sorusunun ana yanıtı şu, e-ticaret siteniz sizin dünyaya açılan pencereniz olması sebebi ile oldukça cezbedici olmalı. E-Ticaret sitesi ürün görselleri nasıl olmalı denildiğinde ayrıca sade ve ürünü ön plana çıkaran ancak göz yorucu olmayan çalışmalar başarılıdır.

E-Ticaret Sitesi Tasarımı maalesef günümüzde vakit kazanmak ve maliyeti azaltmak adına hazır tema giydirme olarak basitçe firma görsellerinin yerleştirilmesi ile gerçekleştirilmekte. Bu çeşit özensiz ve emeksiz çalışmalara yüksek fiyatlar istenmesi hem etik açıdan hem hukuki açıdan ayrıca düşündürücüdür. Hazır paket bir e-ticaret sitesi alıyor olmanız tasarımınızın da tek düze olmasını gerektirmez.

Tasarım tarafında özgün ve bağımsız bir çalışmanın üzerine e-ticaret sitesi ürün görselleri nasıl olmalı sizce, pek tabii bu çalışma görsel açıdan profesyonelce desteklenmeli. Tamam, günümüzde profesyonel fotoğraf makinası standartlarında çekim yapan akıllı telefonlar da mevcut ama herkes Ara Güler değil. Eğer çekimleriniz sizi tatmin edecek güzellikte ve ciddiyette ise denenebilir ama profesyonel bir ajans üzerinden bu çeşit bir çalışma daha başarılı olabiliyor. Öyle ki bazı sitelerin ürün görsellerinin profesyonel çekim ile yapıldığı konuya çok uzak olsanız da rahatça anlaşılabiliyor.

E-Ticaret Sitesi Özellikleri

E-Ticaret Sitesi Özellikleri web sitesinden farklı olarak birçok varyasyon ile dijital pazarlama etkinliklerinin sıklıkla kullanıldığı bir alandır. Bu özelliklerin birçoğu son kullanıcıya basit olarak gözükse de işin aslı bundan farklıdır.

Çoğu zaman SEO (Search Engine Optimization, Arama Motoru Optimizasyonu) standartlarında hazırlanan e-ticaret siteleri açılış hızından tutun içerisinde anahtar kelimelerin bulunacağı indexleme alanına kadar oldukça özenle hazırlanır. Size basit gözüken bir güncelleme tüm bu yapıya zarar verebileceği için bu ve benzeri geliştirmeler hazır e-ticaret paketlerinde ince eleyip sık dokunarak hazırlanır.

E-Ticaret Ürün Fotoğrafları Nasıl Olmalı

E-Ticaret Ürün Fotoğrafları Nasıl Olmalı konusu aslında görecelidir. Çok başarılı akıllı telefon çekimleri de varken profesyonel ajansların başarısız çalışmaları da mevcut. Ancak genel anlamda e-ticaret sitesi ürün görselleri nasıl olmalı derseniz biraz pastel ama albenisi olan canlı renklerin kullanılmasına rağmen ürünü profesyonel gösteren fotoğraflar oldukça fazla ilgi çeker.

E-Ticaret Siteleri İçin Ürün Fotoğrafı Çekmek ne kadar önemli olsa da bir o kadar da günümüzde basitleşmiş durumda. Çünkü ürün görsellerini hazırlarken bazı standart ölçülerle e-ticaret sitenize girilmesi gerektiği için profesyonel çekimde olsa akıllı telefon çekimi de olsa ürün görseliniz çok yüksek alan kaplayacak ölçüde olmamalı. Görsellerin standartlar dışında yüklü olması hem sitenin açılış hızına kötü etki eder hem de mobil cihazlarda görünümü oldukça olumsuz hale getirir. E-Ticaret sitesi ürün görselleri nasıl olmalı noktasında bu nedenle yazılım altyapı sağlayıcınızın öngördüğü ölçüleri kullanmak en mantıklı hareket tarzıdır.

E-Ticaret Sitesi Nasıl Olmalı

E-Ticaret Sitesi Nasıl Olmalı konusu kişiden kişiye değişkenlik gösterse de aslında başarılı örneklere dikkat ederseniz sade ve canlı renklerin olduğu işlevsel açıdan son kullanıcının rahat hareket edebileceği sade siteler tercih olunur.  

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Leonardo da Vinci Rönesans dönemine yalnız sanatsal olarak değil, çeşitli alanlardaki araştırmaları, tasarım ve buluşlarıyla da katkıda bulunmuş, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük sanatçılarından biri kabul edilir. Leonardo da Vinci üstadın güzel bir sözü, “Çalışmalarım olması gereken kaliteye erişmediği için Tanrıyı ve insanlığı gücendirdim.”

Görseller ile ilgili istediğiniz kaliteye erişmek için çok çalışmanız gerek. E-Ticaret sitesi ürün görselleri nasıl olmalı sorusunun ortaya çıkardığı düşünce fırtınasının sonucu şudur güzellik gösterişli olanın içerisinde değil sadeliğin içerisinde gizlidir. En değerli elmaslar volkanik bir siyah taş olan Kimberlit’in içerisinde çamura kaplı vaziyette bulunmuşlardır.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER