E-Ticaret

E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

28 Kasım 2019 15:40:04
0Yorum
152Okunma

E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar son dönem e-ticaret ve dolayısı ile e-ihracat işlem hacminin artması ile çoğaldı. Ancak E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar içerisinde bir seçim yapacaksanız konu ile ilgili yetkinliğini ölçebileceğiniz ve hukuken yaptığı işleri takip edebileceğiniz firmaları tercih etmeniz sizin lehinizedir.

Türkiye’de Yazılım Sektörü maalesef nitelikli dolandırıcılık ile paralel ilerleyen bir seyirde. Özellikle lisansız kopyala yapıştır şeklinde yapılmış yazılım satışları sebebi ile üst kullanım hakkını aldığınız yazılım ile ilgili hukuki bir süreç sürdürülememektedir. E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar çoğu zaman kendi geliştirdikleri yazılımlardan çok iskelet yapısı bilindik yazılımlardan kopyalanmış programların üzerine yama yapmakta. Yazılım sektörü ülkemizde ve genelde gri bir alan olarak kaldığı için bu konularda ki dolandırıcılıkla çok fazla mücadele edilememekte.

E-Ticaret Yazılımı Web Sitesi Farkı

E-Ticaret Yazılımı Web Sitesi Farkı aslında sadece arka planda yönetim panelindeki etkinlikler ve varyasyonların çoğalması ile tanımlanabilir. Bu basit gibi gözüken çeşitlendirme aslında arka planda oldukça etkili bir yazılımsal çaba gerektirir. Tecrübesiz bir şekilde yazılım bilginiz dahi olsa sürükle bırak teknolojisi ile yapacağınız açık kaynak bir yazılım

Hazır Paket E-Ticaret Yazılımı

Hazır Paket E-Ticaret Yazılımı zaman içerisinde var olan talebe istinaden tecrübeler ile sabit başarılı yazılım altyapılarının genele sunulması adına yapılan çalışmadır. Kaynak kodları paylaşılmadan hostingi yazılım firmasında kalacak şekilde belirli bir ücret karşılığı kullanıcı adı şifre ile üst kullanım hakkının müşteriye verilmesi hizmetidir.

Özel E-Ticaret Yazılımı ise sürdürülebilirlik gerektiren oldukça maliyetli ve zaman isteyen bir çalışmadır. Bu nedenlerledir ki genelde e-ticaret sektörüne girerken hazır paket e-ticaret yazılımları sıkça tercih edilir.

Hazır Paket E-Ticaret Çeşitleri

Hazır Paket E-Ticaret Çeşitleri yazılımsal temel farkları ile aşağıdaki şekilde birbirlerinden ayrı incelen ilebilir. E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar içerisinde seçim yaparken yer sağlayıcı hizmet belgesi olan firmaları tercih etmelisiniz ki ilerleyen zamanlarda aldığınız hizmeti sorgulayıp takibini yapabilesiniz.

  • B2C Business to Consumer – (İşletmeciden Tüketiciye) Ürün Satışı. B2C E-İhracat Çoklu Dil ve Para Birimi ile Ülke Bazında E-Ticaret Sayfası.
  • B2B Business to Business – (İşletmeciden İşletmeciye) Üyelik Oluşturma. Bayi ve Satış Ağı Yönetimi, Toplu Ürün Satışı.
  • C2C Consumer to Consumer – (Tüketiciden Tüketiciye) Üyelerin Sayfa Oluşturması. İkinci El Ürün Satışı ve Pazaryeri Üzerinden Komisyon Geliri.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Baskıcı Sovyet Rusya yönetiminde bir poliklinikte bir hasta, kulak-göz doktoruna randevu almak ister. Danışmadaki hemşire, böyle bir doktor olmadığını ya göz muayenesine yahut kulak-burun-boğaz doktoruna gitmesini söyler. “Hayır,” der vatandaş, “Bana kulak-göz doktoru lazım!” “Peki, nedir şikâyetiniz?” der hemşire. “Duyduğum başka bir şey, gördüğüm başka.” der vatandaş.

E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar içerisinde sektörün önde gelen firmaları da dahil çok çeşitli sıkıntılar yaşanmakta. Bu durumun önüne geçebilmek adına kurulacak bir federasyon üzerinden nominal hizmet standartları belirlenmesi en sağlıklı yol olacaktır. Yazılım sektöründeki genel durum olduğu gibi devam ederse anlatılanlar ile karşınıza çıkanlar arasında farklar kaynaklı problemleriniz bitmez.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER