E-Ticaret

E-Ticaret Tasarımı Nasıl Yapılır?

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

06 Nisan 2019 10:02:45
0Yorum
468Okunma

E-Ticaret Tasarımı Nasıl Yapılır sorusunun yanıtı aslında biraz karmaşık gözükse de sadeleştirmek gerekirse, hazır paket bir yazılımın işlevsel olarak sizin istediğiniz kullanımlara uygun hale getirilmesi için yapılan görsel ve temel yazılımsal çalışmadır.

E-Ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum diyerek başladığınız yolda önceliklerinizden biri bu eticaret tasarımı nasıl yapılır ise başarılı olur olmalı. E-Ticaret sitesini pek tabi ki kendinizde kurabilirsiniz ama buna harcayacağınız zaman ve emek düşünüldüğünde ayrıca virüs atakları yaşanılması kaynaklı sıkıntılar ya da arama motorları kriterleri dışında kalma gibi nedenlerden dolayıdır ki dünya standartlarında bir hazır e-ticaret sitesi almak en mantıklısı olacaktır.

Online Satış Sitesi Kurmak Ücretsiz

Online Satış Sitesi Kurmak Ücretsiz olarak da gerçekleştirilen bir faaliyet olsa da başarılı örnekleri yok denecek kadar az. E-ticaret tasarımı nasıl yapılır dan yola çıkarak ücretsiz e-ticaret sitelerine yöneldiğinizde, tek düzeliği ve modüler yapısındaki engelleyici faktörler sebebi ile kurumsallıktan oldukça uzak gözükmektesiniz, bu durum e-ticaret tüketicisi tarafından rahatça fark edip site ile ilgili olumsuz ön yargı oluşmakta. Tüm bunların sonucunda kredi kartı ödeme bilgileri girilmemekte ve başarısız olunmakta.

Peki e-ticaret tasarımı nasıl yapılır ve başarılı olunur derseniz, kanımca müşteri kullanıcı deneyimleri ile zaman içerisinde test edilmiş, güncellenmiş bir hazır e-ticaret sitesi yazılımına başarılı bir görsel ve işlevsel tasarım yaptırırsanız fark yaratırsınız.

Tamamen özgün bir yazılım yaptırmakta serbestsiniz ama unutmayın bu yazılım sizin mahallenizdeki bilgisayarcının açık kaynak olarak kullanılan yine bir çeşit hazır paketlere görsel eklemesine benzemez ve maliyetleri bilgisayarcı arkadaşın internet kafesindeki tüm bilgisayarların fiyatından daha fazla tutar.

E-Ticaret Sitesi Kurmak Ücretsiz

E-Ticaret Sitesi Kurmak Ücretsiz olarak yapılabilir olsa da zorlayıcı bir faaliyet, yazılım konusunda tecrübeli olunsa dahi, e-ticaret tasarımı nasıl yapılır sa, kurma ve yazılım tarafı da bir o kadar zahmetli olabilir.

E-Ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekli Evraklar herhangi bir muhasebeden alınabilecek şahıs, limited veya anonim şirket faaliyet belgeleridir. Unutmayalım ki e-ticaret tamamen yasalar çerçevesinde bir ticari faaliyettir.

Ücretsiz Alışveriş Sitesi Kurmak

Ücretsiz Alışveriş Sitesi Kurmak adına yapılan çalışmalar komik sonuçlar verebilmekte. Bu C2C (Consumer to consumer) tüketiciden tüketiciye, yani mağaza açılan ve üyelik oluşturulabilen Pazaryeri olarak bildiğimiz platformlardır ki bu platformların yazılım altyapısı oldukça karmaşıktır. Bu tip bir platform kurmadan önce uzun süre benzeri e-ticaret yazılımlarını yönetmiş olmak tecrübesi satın alınamaz bir değerdir. Bu konu ile ilgili eğer kurumsal bir firma ise, hazır e-ticaret yazılımınızı temin ettiğiniz yerden danışmalık ve eğitimde alabilirsiniz.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Bir şey tasarlamak derken hep aklıma gelen ama doğruluğu tartışmalı bir konudur, geçmişin meşhur üç kağıtçısı Sülün Osman çetesi ile beraber sahte polis kıyafetleri satın alıp İstanbulun kalantor bir semtinde sahte karakol açmış. Sıkıntılı işlerini eski usül halletmek isteyen esnaf da Sülün Osman ve çetesini oldukça fazla paraya boğmuş, sonrasında hatta bakanlığa teşekkür mektupları ulaşmış. Buna istinaden müfettiş atanmış ve yerinde teftiş edilerek takdir belgesi verilmiş. Personele ikramiye verilmek istendiği zaman durum ortaya çıkınca, halk içerisinde infial ve itibar kaybı yaşanmaması adına aynı yere gerçek bir karakol kurulmuştur. Sülün Osman 1962 yılında hapisteyken kendisini dolandırmak isteyenleri tuzağa düşürdüğünü söylemiş ve 'Alınteri ile Yaşamak' konulu konferans vermiştir. Unutmayın üç kağıtçılar kolay yoldan para kazanmak ve her şeyi ucuza temin etmek isteyenleri hedefler.

E-Ticaret adına da bir çalışma yapmak istiyorsanız illa en pahalısını tercih edin denilemez ama kesinlikle fayda maliyet analizi yapın, hiçbir başarı ucuz değildir illa arkasında zaman, emek, para ya da farklı bir bedel bulunur.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER