E-Ticaret

E-Ticaret Tema Tasarımı

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

21 Mayıs 2019 14:05:11
0Yorum
498Okunma

E-Ticaret Tema Tasarımı bilinenin aksine yazılım kısıtlamalarından bağımsız olarak uzman ellerde oldukça fazla bir özgünlük ve görsel çeşitlilik seçeneği sunar. E-Ticaret Tema Tasarımı zaman, emek ve gelecek öngörüsü isteyen bir ticari sanat faaliyetidir.

E-Ticaret Tasarım adına yapılan çalışmalar tema giydirme gibi kopyala yapıştır üzerinden ilerlediğinde sadece birbirini taklit eden ve her taklit de biraz daha kötüleşen bir hal alır. İyi bir e-ticaret tema tasarımı sizin taleplerinizi doğru algılayan ve bunu ortaya koyarken kurumsal ciddiyet çerçevesinde çalışan bir tasarımcının iş aşkı ile alakalıdır. Görsel bir sanatçı edasında özen ile çalışan bir tasarımcının ellerinde e-ticaret tema tasarımı tamamen bir size özgün bir sanat eseri haline getirilebilir.

E-Ticaret Web

E-Ticaret Web yani World Wide Web (Dünya Çapında Ağ) uygulamasının kısa adıdır ki e-ticaret yazılımı dolayısıyla e-ticaret tema tasarımı internet üzerinden sunulan Web tabanlı bir yazılımdır. Aslında şu aşamada Web e-ticaret in olmaz ise olmazıdır.

Web Sitesi E-Ticaret Sitesi Farkları

Web Sitesi E-Ticaret Sitesi Farkları nı açıklamak için kullanım şekilleri ve ihtiyaçları karşılama alanları incelenmeli. Web sitesi tanıtım amaçlı ve kurgusu görsel içerikler ile donatılmış, aktif bir yönetim paneli kullanımı gerektirmeyen sonucunda etkin bir pazarlama, satış aktivitesi istese de üretemeyen Web sayfasıdır. Çünkü satın alma seçeneği olmaz ve ilgiliyi o noktaya yönlendirmeye yönelik bir dijital pazarlama faaliyeti yürütebileceğiniz bir yazılımsal seçenek alanı sunmaz.

E-Ticaret Sitesi ise tamamen dijital pazarlama etkenlerini içerisinde barındıran ve son aşamaya kadar seçenekleri ile müşteriye satış amacı güden bir yazılımsal altyapıdır.

Yazılım ve Tasarım Arasındaki Farklar

Yazılım ve Tasarım Arasındaki Farklar ı anlamak adına en kolay örnekler üzerinden hareket edebilirsiniz. Yazılım kullanım çerçevenizi ve sınırlarınızı arka planda belirler. Tasarım ise o sınırlar çerçevesinde ön ekran düzeninizi ve görsellerinizi çeşitlendirmenize imkan verir. Örneğin aşağıdaki e-ticaret sitelerinin hepsi aynı yazılım tabanında ama farklı e-ticaret tema tasarımı dır.

  • www.sekerogluonline.com.tr
  • www.biokent.com
  • www.moderntarih.com
  • www.zeqmoda.com
  • www.adiyorem.com.tr
  • www.qazzaq.com.tr
  • www.alaskakurkevi.com
  • www.aydinbasim.com
  • www.freevisiontr.com

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Doğada bazı şeyler zaten mükemmellik boyutunda tasarlanmıştır. Ortaya çıkarmak için yapılması gereken sadece biraz ilgi ve özen ile etrafındaki fazlalığı temizlemekten başka bir şey değildir.

Örneğin şanslı iseniz mermer doğanın ona zaman ile bahşettiği oluşum sürecinde zaten hiçbir şekilde birbirine benzemeyen özgünlükte damarlarının görünümü dolayısıyla bir ressamın elinden çıkmışçasına sanatsal bir bütünlükte dağların içerisinde barınır. Doğa gelmiş geçmiş en büyük tasarımcıdır, yapmanız gereken onun içerisindeki sade özgünlüğü fark ederek arayıp bulmak, temizlemek ve sunmaktır.

Türk siyasetinin geçmişte en önemli aktörlerinden asker kökenli Alparslan Türkeş katıldığı bir televizyon programında yaşı ilerlediği için ara ara şekerleme yaparken bir profesör zamanın tepki çeken Doğu Raporuna atıfta bulunarak ‘Türkiye bir kültür mozaiğidir.’ dedi.

Dönemin hassasiyeti ve ittihat terakki çizgisinin devam eden mücadeleci yapısının işlediği kodlarla şekerlemeden anında uyanan kurt siyasetçi ‘Türkiye de Türk yaşıyor, Ne mozaiği ulan mermer mermer!’ diyerek tarihe geçmişti.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER