E-Ticaret

E-Ticaret Ürün Fotoğraf Boyutları

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

23 Ekim 2019 13:25:29
0Yorum
270Okunma

E-Ticaret Ürün Fotoğraf Boyutları site hızını etkilememesi açısından genelde ortalama 70 KB (Kilo Bayt) ve PNG (Portable Network Graphics, Taşınabilir Ağ Grafiği) ya da JPEG (Joint Photographic Experts Group, Birleşmiş Fotoğraf Uzmanları Grubu) formatında kullanılır.

E-Ticaret Ürün Görseli Önemi öyle ki unutmayalım e-ticaret ürün fotoğraf boyutları olsun diğer unsurları olsun kullanılacağı alan ticari sitenizin vitrinidir.

Düşünelim, en işlek caddelerden birinde mağaza açıyorsunuz. Pek tabii ki vitrinine önem gösterirsiniz ancak önünden geçecek kişi sayısı sınırlıdır. E-Ticaret sitenize dünyanın her yerinden ulaşılabilir olduğu için bu alanda sınırlar yoktur ki sırf bu neden bile e-ticaret ürün fotoğraf boyutları olsun diğer özellikleri olsun bu konuya sizin oldukça fazla hassasiyet göstermeniz gerektiğini ortaya koyar.

E-Ticaret Sitesi Örnekler

E-Ticaret Sitesi Örnekler üzerinden incelendiğinde daha sağlıklı bir şekilde e-ticaret ürün fotoğraf boyutları konusunun önemi anlaşılabilir. Özellikle boyut açılış hızını etkilediği düşünülecek olursa e-ticaret tüketici tercihlerini ekran başında beklemek kaynaklı olumsuz etkilememek adına bu alana önem verilmeli.

  • www.motoryat.com
  • www.biokent.com
  • www.freevisiontr.com
  • www.moderntarih.com
  • www.zeqmoda.com
  • www.adiyorem.com.tr
  • www.qazzaq.com.tr
  • www.alaskakurkevi.com
  • www.mobilyabulsam.com
  • www.sekerogluonline.com.tr

E-Ticaret Siteleri İçin Ürün Fotoğrafı Çekmek

E-Ticaret Siteleri İçin Ürün Fotoğrafı Çekmek aslında günümüzde gelişmiş akıllı telefon teknolojisi ve bilgisayarlardaki ya da telefonlardaki gelişmiş photoshop programları ile oldukça kolay. Bu çekimleri yaparken profesyonel destek alabileceğiniz gibi biraz bilgi, tecrübe ve iyi bir aydınlatma ile çok iyi ürün fotoğrafları yakalayabilirsiniz.

E-Ticaret Ürün Fotoğrafları Nasıl Olmalı canlı ve pastel renklerin kullanıldığı ayrıca fon tarafı göz yorucu olmayan fotoğraflar sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak bu alan boyutlar dışında çok da sınırlı bir alan değildir. Görsel açıdan zevklerinize güveniyorsanız rahatlıkla bağımsız farklı çalışmalar yapabilirsiniz. Farklılıklar güzeldir ve farkındalık yaratır.

E-Ticaret Sitesi Hızı

E-Ticaret Sitesi Hızı konusunun önemi özellikle Google Analiz raporları ve e-ticaret kullanıcı deneyimleri ile sabittir ki insanlar artık kesinlikle ekran başında beklemek istemiyor. Örneğin, e-ticaret ürün fotoğraf boyutları konusun site hızınıza yaptığı etki ile ilgili önemini en basit dille şöyle açıklayalım. Sadece hız kaynaklı ki aralarında 7 – 10 saniye arasında bir fark olmasına rağmen İntel İ3 işlemcili bir bilgisayar yerine kullanıcılar İntel İ5 işlemcili bir bilgisayara 2500 TL daha fazla ödeme yapıyor.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Bilinir ki, bir fotoğraf binlerce söze bedeldir. 11 Mart 1993 Gazeteci Kevin Carter’ın yaşamını değiştiren tarihti bu. Birleşmiş Milletlere ait insani yardım gemisiyle Güney Sudan’a gittiler. BM yetkilileri bir köy yakınında kurdukları merkezde mısır dağıtmaya başladı. Kevin Carter bu merkezin dışına çıktı. Bir kilometre kadar kamptan uzaklaşmıştı ki hayatını değiştirecek olayla karşılaştı. Küçük kız çocuğu kampa doğru gelirken yığılıp kalmıştı ve hemen arkasında ölmesini bekleyen bir akbaba vardı. Kevin Carter akbabayı korkutup kaçırmamak için on metre kadar yaklaştı. O an fotoğraf makinesinin deklanşörüne bastı. İki hafta sonra fotoğraf New York Times’ta yayınlandı. Fotoğraf bir sonraki gün dünyanın pek çok yerinde yayınlandı. İnsanlar fotoğraftaki minik kız çocuğunun kaderini sormak için gazetelerle temasa geçti. Sudan’a yapılan insani yardımlar patlama yaptı.

Bir yıl sonra Nisan 1994’te dünyanın en prestijli gazetecilik ödüllerinden olan Pulitzer Ödülü Kevin Carter’a verildi. Fakat ödül alan fotoğraf dünyada büyük bir tartışmaya neden oldu. Kevin Carter fotoğrafı çektikten sonra olay yerinden çekip gitmişti!

Kız çocuğunun akıbeti bilinmiyordu. Kimi, yardım torbasını alan annesinin gelip çocuğu götürdüğü söyledi. Kimi, kız çocuğunun kalkıp yürüyerek kampa ulaştığını söyledi. Ancak tartışmalar hiç bitmedi. Hedefteki isim, fotoğrafı çeken Kevin Carter idi. “Yardım görevlisi değilim sadece fotoğrafçıyım üstelik bulaşıcı hastalıklar nedeniyle hiç kimseye dokunmamamız konusunda uyarılmıştık.” açıklamasını yaptı. Bu talihsiz açıklama tepkileri büyüttü. Öyle ya eline dokunmadan da yapacakları vardı kuşkusuz. “Vahşet Paparazzisi” gibi ağır sözlere dayanamadı ve ruh sağlığı bozuldu.

27 Temmuz 1994 Kevin Carter pikabını Johannesburg banliyösü Parkmore’ne sürdü. Çocukların oyun oynadıkları Eğitim Merkezi’ne park etti. Kulağına walkman taktı. Pikabının egzozunu, aracın içene vererek intihar etti.

E-Ticaret ürün fotoğraf boyutları kesinlikle önemli ancak bir fotoğrafta içerik her zaman çok önemli. Unutmayalım ulusal değerimiz Ara Güler’i iyi fotoğrafçı yapan o muhteşem anı görüp yakalayabilmesiydi. Ara Güler kendisine muhteşem bir sanatçısınız diye hitap edenlere birazda kızarak genelde şöyle cevap verirdi, “Fotoğraf hakikattir sanat olamaz.”

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER