E-Ticaret

E-Ticaret Ürün Fotoğraf Formatları

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

24 Ekim 2019 12:54:19
0Yorum
237Okunma

E-Ticaret Ürün Fotoğraf Formatları fotoğraf olarak PNG (Portable Network Graphics, Taşınabilir Ağ Grafiği) ya da JPEG (Joint Photographic Experts Group, Birleşmiş Fotoğraf Uzmanları Grubu) formatında tercih edilir. E-Ticaret ürün fotoğraf formatları ayrıca çekim şekillerini de belirtmek adına kullanılan bir terimdir.

E-Ticaret Sitesi Açılış Hızı o kadar önemli ki çoğu e-ticaret kullanıcısı geç açılan sitelerden ya hemen ayrılıyor ya da güvenip alışveriş yapmıyor.

E-Ticaret sitenizi kurumsal bir yazılım firması aracılığı ile kurduktan sonra kesinlikle Google Analiz üzerinden raporunu çıkartıp inceleme yaptırın. Çünkü kullanıcılar eğer başlangıçta sitenizden çıkmaya çalışıyorlarsa e-ticaret ürün fotoğraf formatları olması gerekenden fazlaca büyüktür. E-Ticaret ürün fotoğraf formatları site hızını etkilememesi açısından genelde ortalama 70 KB (Kilo Bayt) olarak kullanılır. Ayrıca e-ticaret ürün fotoğraf formatları mobil uyumlulukta sorun yaratmayacak boyutlarda olmalı ki son kullanıcı telefon ya da tabletinden rahatça alışverişini tamamlayabilsin.

E-Ticaret Siteleri İçin Ürün Fotoğrafı Çekmek

E-Ticaret Siteleri İçin Ürün Fotoğrafı Çekmek aslında profesyonel bir iş gibi gözükse de günümüz akıllı telefon teknolojisinde iyi bir ışıklandırma ile başarılı ürün fotoğrafları çekebilmek mümkün.

E-Ticaret Ürün Görseli

E-Ticaret Ürün Görseli konusunun önemini şöyle ifade edebilirim mağazanızın vitrini olarak düşünün. Görsel açıdan yetersiz ve güven vermeyen bir e-ticaret sitesinden kimse alışveriş yapmayı tercih etmez. Ticaretin esası olan güven e-ticaret alanında da geçerlidir.

E-Ticaret Ürün Fotoğrafları Nasıl Olmalı konusunda dikkat edilmesi gereken bir konuda arkada fon bulunup bulunmamasıdır. PNG fotoğraf formatı çoğunlukla şeffaf arka plan kullanılmak istenen sayfalarda uygundur. Şeffaf görsel kullanmayacaksan e-ticaret de en çok kullanılan görsel dosya biçimi olan JPEG formatı tercih edilebilir. E-Ticaret ürün fotoğraf formatları içerisinde PNG formatı görsel olarak JPEG formatına göre daha büyük ve niteliklidir.

E-Ticaret Sitesi Renkleri

E-Ticaret Sitesi Renkleri belirleme konusunda pazarlama stratejileri adına yapılan görsel çalışmalar örnek alınabilir. Unutmayalım renk, ışık ve belirginlik kişinin alışveriş sürecini direkt tetikleyen etkenler içerisindedir.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Pulitzer ödülü her sene New York şehrinde, Columbia Üniversitesi tarafından gazetecilik, edebiyat ve müzik gibi alanlarda verilen oldukça prestijli bir ödüldür. Kazananlar bağımsız bir kurul tarafından seçilmektedir. Amerika'da en büyük ve prestijli ödül kabul edilen Pulitzer ödülü, 19. yüzyılda Musevi kökenli Macar asıllı Joseph Pulitzer adlı bir gazeteci tarafından kuruldu. Genelde gazetecilik ve fotoğraflar konusunda verilen ödüllerin ön plana çıktığı ancak Amerika siyasi yönlendirmelerinden de etkilenen politik kararlarla seçildiği düşünülen bir ödüllendirmedir.

Bu nedenle mi bilinmez ama çok başarılı Türk fotoğrafçılar olsa da Pulitzer ödüllü tek fotoğrafımız Murad Sezer’in Irak’taki Amerikan askerlerinin ölen arkadaşlarının başındaki dua fotoğrafıdır.

E-Ticaret ürün fotoğraf formatları içerisinde çekim şekli ile ön plana çıkartılan ürün ve nitelikleri olmalıdır. İçinde bir hikâye barındırmalıdır. Unutmayalım elmas da bir taştır ancak az bulunurluğunun yanı sıra bir hikâyesi olmalıdır. Hikâyesi olmayan hiçbir şey yeterince kıymetli olamaz.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER