E-Ticaret

e-ticaret ve e-ihracat kongresine büyük ilgi

SSS

Sadi TOYGAR,
Editör

13 Aralık 2018 09:50:00
0Yorum
408Okunma

DHL Uluslararası E-İhracat Konferansı, “E-İhracat Odaklı Yenilikçi Ekonomi” temasıyla 12 Aralık 2018 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi

E-TİCARETİN ALTIN KURALLARI
 
DHL Express’in isim sponsoru olduğu, World eCommerce Forum tarafından düzenlenen “DHL Uluslararası E-İhracat Konferansı” (DHL International Cross Border eCommerce Summit in EurAsia), Avrupa’nın en büyük e-ihracat konferansı olarak Türkiye’nin tüm e-ticaret ekosistemini bir araya getirdi
 
E-İhracat Odaklı Yenilikçi Ekonomi” temasıyla yapılan konferansta Türkiye’nin hızla büyüyen uluslararası e-ticaret pazarında hak ettiği payı alması için e-ihracat yol haritası çizildi ve ihracat yapan iş dünyası büyük ilgi gösterdi.
 
KMK Bilgi teknolojiler koordinatörü Şenol Kanbur’un da katıldığı ve ilgili bakanlıkların yetkilileri, sektör temsilcilerini ve meslek kuruluşlarını bir araya getiren konferansın açılış konuşmalarını DHL Express Türkiye CEO’su Claus Lassen ve World eCommerce Forum CEO’su Ömer Nart gerçekleştirdi.
 
DHL Express Global Satış Programlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Leendert Van Delft “Potansiyelinizi Maksimuma Çıkartın” temalı bir sunum gerçekleştirirken, DHL Express Türkiye Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Boğaç Özsan ise “E-Ticaretin Altın Kuralları”nı katılımcılarla paylaştı.
 
Bilim,sanayi, ve teknoloji Bakan yardımcısı M.Fatih Kacır, İstanbul kongre merkezinde gerçekleştirilen uluslararası e-Ticaret konferansında "Türkiye'de Teknolojinin dönüşümü " konulu panelde video konferans ile canlı bağlantı eşliğinde konuşma yaptı.
 
Konferans e-ticaret girişimcileri ve üreticiler için altyapılarını ve e-ihracat vizyonlarını geliştirmeleri, yurtdışındaki e-ticaret siteleriyle bağlantılar kurarak ticari hacimlerini artırmaları konusunda yol gösterici olacak. E-ihracat fırsatlarının  bu süreçteki destek mekanizmalarının ayrıntılarıyla ele alındığı konferansta ihracatçı firmalara gelişmiş pazarlardaki e-ticaret siteleriyle birebir görüşme fırsatları da sunuldu.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER