E-Ticaret

E-Ticaret Yazılım Çözümleri

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

25 Mart 2019 17:29:40
1Yorum
465Okunma

E-Ticaret Yazılım Çözümleri zaman içerisinde dinamik bir yapı olarak geliştiği içindir ki günden güne yenilikler söz konusudur. E-Ticaret yazılım çözümleri aslında kullanıcı ve tüketici taleplerine göre zaman içerisinde şekillendirilen bir yapıdır.

E-Ticaret Modülleri ise sizin taleplerinize göre hazır e-ticaret yazılımına yapılan yazılımsal değişikliklerdir. İşletmenize ya da iş fikrinize özel bir yazılım yaptırmak isterseniz ödeyeceğiniz tutarlar oldukça yüksektir. Bu neden ile e-ticaret yazılım çözümleri üretilirken en pratik ve az maliyetli olarak sıklıkla modüler yapıda değişiklik tercih edilmektedir.

E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar

E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar ın ülkemiz genelinde gün geçtikçe artması hem fiyat hem de kalite anlamında verilen hizmeti daha çok geliştirmiştir. Konu ile ilgili tüm ülke genelinde farkındalık oluşmuş ve e-ticaret girişimcileri bilinçlenmiştir. E-ticaret yazılım çözümleri üretemeyip sadece salt program üzerinden statik bir yapı olarak e-ticaret hizmeti sunmak, teknoloji ve bilişimin gelişen dinamik yapısına aykırı olacağından orta ve uzun vadede başarılı olamaz.

Hazır E-Ticaret Paketleri

Hazır E-Ticaret Paketleri aslıda ihtiyaca istinaden ortaya çıkan bir olgudur. Normalde bir özel yazılımın tamamen başarılı olabilmesi adına, kullanıcı deneyimleri, virüs atakları ve arama motorları uyumluluğu açısından ciddi bir tecrübe geçirmesi gerekir. Bu yazlım süreci oldukça maliyetli ve zaman alan bir süreç olması dolayısı ile e-ticaret yazılım çözümleri içerisinden hazır e-ticaret yazılımı seçeneği fayda ve maliyet dikkate alınarak ortaya çıkmıştır. Hazır bir e-ticaret paketi kullanmak yanlış anlaşılıp açık kaynak kodları üzerinden kendi sitelerini oluşturmaya çalışmak hem zaman hem de para kaybetmenize neden olabilir. En iyi hazır e-ticaret yazılım çözümleri incelendiğinde sektörel baz da değil temel anlamda hitap ettiği pazara yönelik stratejiler üzerinden hazırlanmıştır.

En İyi E-Ticaret Paketleri

  • B2C Business to Consumer – İşletmeciden Tüketiciye (Ürün Satışı)
  • C2C Consumer to Consumer – Tüketiciden Tüketiciye (Pazaryeri)
  • B2B Business to Business – İşletmeciden İşletmeciye (Bayi Yönetimi)

Ücretsiz E-Ticaret

Ücretsiz E-Ticaret siteleri çokça denense de maalesef başarılı bir örnek bile yakın zamanda görmedim. Pek tabi ki yirmi yıllık e-ticaret gelişim süreci içerisinde başlangıçlar genelde sistem dışı olsa da, geldiğimiz noktada belli temel kalıplar üzerinden hareket edilmekte. Eğer yazılım ile ilgili bir kariyer hedefi düşünmüyorsanız hazır e-ticaret başarılı bir çözüm.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Konfüçyüs ün temel amacı tartışmalardan uzak, tümüyle uyum içerisinde yaşayan bir toplum ve dünya kurmak olsa da, felsefesi içerisinde aile ye verdiği değer nedeni ile aslında bireysel ve toplumsal huzur arayışının bir sonucu olarak yorumlanabilir.

Konfüçyüs ün güzel bir sözü, ‘Kelimelerin gücünü anlamadan, insanların gücünü anlayamazsınız.’

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar (0)

Ünsal KARTAL, 26 2 2019 16:22:58
Bu güzel cesaretlendirici bilgilendirme ve açıklamalar için çok teşekkür ederim.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER