E-Ticaret

E-Ticaret Yazılım Firmaları

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

12 Şubat 2019 18:44:02
0Yorum
472Okunma

E-Ticaret Yazılım Firmaları ülkemiz özelinde sınırlı sayıda bulunmakta. İnternette firma olarak gözüken çoğu web ortamındaki e-ticaret yazılım firmaları ticari sıfatı olan bir şirket bile olmayabiliyor. Çok uluslu çalışan firma yok denebilecek durumda. İki elin parmağı kadar kaliteli hizmet veren e-ticaret yazılım firmaları var.

E-Ticaret Nedir sorusunun tek bir yanıtı olmasa da, yasal ticari faaliyetlerin tümünün internet ortamında gerçekleştirilebilmesine olanak veren yazılımsal altyapısı ile kargo stok yönetimini eşgüdümlü ilerletebilen sistemler bütününe verilen ad denebilir. Günümüzde e-ticaret yazılım firmaları nın profesyonelleşmesi ile beraber, e-ticaret ve etkileşimde bulunduğu birçok sektör olumlu yönde gelişmeler göstermekte.

Ücretsiz E-Ticaret

Doğal tercihlerden biri olsa da, ücretsiz e-ticaret sitesi yazılımı yapmak yada destek almadan kullanmak en değerli şeyimiz olan zamanımızı boşa harcamaktır. Yapılabilir olmasının yanında bu işin uzman ellerden desteğini alarak harekete geçmek sizin adınıza daha mantıklı bir tercih olabilir.

E-Ticaret Siteleri

Başarılı e-ticaret siteleri ni incelediğinizde gördüğünüz kullanım kolaylığı ve ilgi çekicilik rastlantısal bir durum değil. Tüketici deneyimlerinde yola çıkarak, tecrübeler ile sabit pazarlama stratejilerinin yazılımsal anlamda desteklenmesi ile ortaya çıkan profesyonel ticari yazılımlardır.  

Türkiye nin e-ticaret Pazar payının %10 aşağıdaki firmalara ait.

  • MİGROS SANAL MARKET (1997)
  • HEPSİBURADA (1998)
  • SAHİBİNDEN (1998)
  • GİTTİGİDİYOR (2001)
  • YEMEKSEPETİ (2001)
  • ETSTUR (2003)
  • TRENDYOL (2010)
  • N11 (2013)

E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar

Ülkemizde her işte olduğu gibi e-ticaret yazılım firmaları özelinde de yanlış büyüme üzerine kurgulanmış hatalar yapılmaktadır. Tamamen dinamik olan bir sektörde geçmişte hizmet verdiği müşteri gruplarının alışkanlıklarını bozmamak adına kendini geliştirmeyerek günümüzün oldukça gerisinde yazılım ve yönetim panelleri kullanan çok sayıda değerli firma var. Yapılan her e-ticaret sitesinin, rutin dışında ayrı bir tasarımsal iş olduğu unutulduğunda müşteri kayıpları kaçınılmazdır.

Müşteri asla, büyük müşterilerin yanında iyi bir firma ile çalışan küçük firma olmayı, eşyanın tabiatına aykırı şekilde kabullenemez. Her müşteri ayrıcalıklı hissetmek ister, bu neden ile büyük e-ticaret yazılım firmaları da artık butik çalışma modelleri geliştirmekte.  Sizin ile satış adına görüşen bir firma yetkilisinin küçük bir firma olduğunuz etkisi yaratacak imaları dahi rahatsız edici olur.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Her etki bir tepki yaratır, bazı tepkiler oldukça etkilidir.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER