E-Ticaret

E-Ticaret Yazılım Nasıl Yapılır?

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

07 Şubat 2019 18:34:30
0Yorum
468Okunma

E-Ticaret Yazılım Nasıl Yapılır? Zor, temel yazılım bilgilerinden hareket ile giderseniz tıkanacağınız, ciddi bir emek ve zaman kaybına yaşamanız kaçınılmaz. Gelişen ve her yeni gün modüler anlamda kendini yeniden geliştiren bu dinamik sektör temel bir bilgi ama kesinlikle iyi bir tecrübe gerektirir.

Hizmet E-Ticaret Sitesi nin şu aşamada en ilgi çekici olanı Armut.com. Burada temizlikçi, oto tamircisi ve tesisatçı gibi ve benzeri birçok meslek gurubunu beyaz yakalı e-ticaret müdavimleri ile bir araya getirmeye çalışan bu fikir arkasındaki ekibin fazla teknik olması sebebi ile problemler yaşamakta olsa da iyi bir çalışma. Hizmet sektörü adına yapılacak ise e-ticaret yazılım nasıl yapılır a iyi bir örnek.

E-Ticaret Sitesi Yapım Aşamaları

E-Ticaret sitesi yapım aşamaları Temel anlamda iki ana başlıkta toplamak gerekir ise,

  • Tamamen en baştan, modüler ve yazılımsal geliştirmeleri kendiniz yapabileceğiniz şekilde yazılımın genel kabul gören kıstasları içerisinde sıfırdan yapılması.
  • Var olan iskelet yazılım üzerinde geliştirilebilirliği tamamen kısıtlı yönetici paneli üzerinden kurulum ve görsel tasarım.

E-Ticaret Sitesi Veri Tabanı Örneği

E-Ticaret sitesi veritabanı örneği aslında basitleştirmek gerekir ise Exel formatına benzer gruplandırılmış bir veri sisteminin e-ticaret yazılımı içerisine yerleştirilmesi ile gerçekleşen bir bilgi bütünüdür. Gruplar, özellikler ve birim gibi seçenekler ile veri ile sistemi bağdaştıran yapı. Veritabanı var olan yerlerden kopyala/yapıştır yapabileceğiniz gibi, genel kabul görmüş temel kıstaslar üzerinden ciddi bir zaman harcayarak sizinde yapabileceğiniz bir yazılım bilgi tabanıdır. Birçok sistemle entegre edebileceğiniz bu veri tabanı sayesinde ürünleri kategorilere ayırıp daha kolay müşteriye sunabilirsiniz.

E-Ticaret sitesi yapım dersleri şu aşamada uzmanlık adına lisans eğitimi olarak verilmese de istatistik yada bilgisayar mühendisliği okuyan birisinin yazılımsal anlamda yapabileceği bir iş.

E-Ticaret Mantıklımı

Evet, doğal süreç içerisinde ticaretin evirildiği nokta e-ticaret ve bu gelişmelere kapalı kalmak tamamen tercih meselesi. Mantık duygulardan sıyrılmış bir şekilde geleceğe yapılan öngörünün dışavurumudur. Tamam, e-ticaret yazılım nasıl yapılır sorusu benimde kafamı kurcalasa ve tam detaylarına hakim olmasam da mantık çerçevesinde düşündüğümüzde bu gelişmeye duyarsız davranmak tercihlerim arasında yer almaz.

E-Ticaretin Geleceği Üzerine

E-Ticaretin Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Bundan sadece 20 sene önce e-ticaret yazılım nasıl yapılır diye sorsanız sizin ya deli yada dahi olduğunuzu düşünürlerdi.

Muhteşem bir eser olan Guguk Kuşu n dan (One Flew Over the Cuckoo's Nest) kısa bir anekdot. Randle Patrick McMurphy (Jack Nicholson) son derece zeki bir suçlu olmasına rağmen hapisten kurtulmak adına akıl hastanesine yatar ve kötü muameleden dolayı hastaneden kaçmaya çalıştığında ona nedenini soran akıl hastalarına ‘’Denedim, pes etmeden önce hiç olmazsa denedim. Bu kadarı da yeter.’’ der. Oysaki onun dışında akıl hastanesinde zorunlu kalan yoktur, zavallı akıl hastaları maalesef öğrenilmiş çaresizliği yaşamaktadırlar.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER