E-Ticaret

E-Ticaret Yazılımı 2019

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

08 Şubat 2019 18:44:11
0Yorum
594Okunma

E-Ticaret Yazılımı 2019 da olağan gelişme hızında ilerledi denebilir ama yazılım olarak son dönemde gelişen bir bölüm ayrı bir çaba gerektirmekte. E-Ticaret yazılımı 2019 da bildiğimiz anlamda bilgisayar kullanımından sa akıllı telefon üzerinden kullanım ve mobil yazılımlarda gelişmeye gebe.

En İyi E-Ticaret Sitesi nin açılımı yazılımsal ve pazarlama stratejileri anlamında ise bu siteler sanıldığı gibi en çok talep gören siteler değil. İyi bir e-ticaret sitesi kurmak istiyorsanız genel kabul görmüş yerleri tercih etmeniz doğru olsa da bu büyümeyi taşıyamayan yada çeşitlendiremeyen büyük tanıtımlı firmalardansa butik ama ciddi ve profesyonel firmaların tercihi daha isabetli olur. Çünkü bu tip yazılım firmaları var olan kaprisli büyük müşteri portföylerin den size vakit ayıramazlar. E-Ticaret yazılımı 2019 da yazılımcılara satış pazarlama yönetimi yaptırıldığı ve ufak güncellemeler için dahi para talep edilmesi gibi benzeri nedenlerden dolayı müşteri kaybetmekte. Bu tip yazılım firmalarının büyük müşterileri bu işleri kendi IT departmanlarına yaptırmakta

E-Ticaret Paketleri

E-Ticaret paketleri gün geçtikçe gelişmesine rağmen asıl olarak dört ana başlıkta toplanabilir;

  • B2C Business to Consumer – İşletmeciden Tüketiciye (Ürün Satışı)
  • B2B Business to Business – İşletmeciden İşletmeciye (Bayi Yönetimi)
  • C2C Consumer to Consumer – Tüketiciden Tüketiciye (Pazaryeri)
  • E-İhracat (Çoklu Dil ve Para Birimi İle Ülke Bazında E-Ticaret Sayfası)

 

E-Ticaret Yazılımları

E-Ticaret Yazılımları dendiğinde kimi için basit evde biraz uğraşsam bende yaparım gibi görülse de kimisi için kızıl gezegen mars kadar bir bilinmeyen. Aslında her ikisi de değil bu yazılımlar, tüketici kullanım tercihlerinin geri bildirimi ile gelişen ve yenilenen dinamik bir yapı. Çoğu insan bu yapının bir kez kurulduktan sonra uzun süre güncellenmesine gerek kalmayacağını düşünse de, e-ticaret yazılımı 2019 da konjektürel olarak yaklaşıldığında statik olamayacak kadar hızlı gelişen dünyamıza tamamen uyumlu dinamik bir yapı.

Kapalı kaynak kodlu olarak ve açık kaynak kodlu yazılımlar olarak ayrılabilir. Güvenlik dünya görüşümce tamamen genel geçerli bir algı yönetimi olsa da kapalı kaynak kodu her anlamda açık kaynak koduna göre daha güvenli ve kaliteli.

Açık Kaynak Kodlu E-Ticaret Yazılımları

Php E-Ticaret Yazılımı “Personal Home Page” yani Kişisel Ana sayfa olarak çıkan ismi günümüzde daha iyi anlam kazanması adına “PHP: Hypertext Preprocessor” yani Kişisel Üstün Yazı Önişlemcisi olmuş olan güvenlik düzeyi düşük açık kaynak kodlu yazılım.

Asp.net E-Ticaret Yazılımı Microsoft un radikal bir karar ile kendi yazılımlarının geliştirilmesine yönelik kaynak kodlarının bir bölümünü açması ile ortaya çıkan güvenlik düzeyi düşük yarı açık kaynak kodlu yazılım.

E-Ticaretin Geleceği Üzerine

E-Ticaretin Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Geleceğe Dönüş film serisinden en sevilen ve bakış açınızı değiştirmenize ilham veren replik,

 Marty Mcfly (Michael J. Fox ): ‘’Doktor bu arada, bu yolda zaman makinesi için gerekli hıza çıkmamıza olanak yok.’’

Dr. Emmett (Christopher Lloyd): ‘’Yol mu dedin? Bizim gittiğimiz yerde yola ihtiyacımız yok.’’

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER