E-Ticaret

E-Ticaret Yazılımı Nedir

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

05 Ocak 2019 14:10:13
0Yorum
528Okunma

E-Ticaret Yazılımı nedir sorusunun ilk yanıtı genelde web sitesinin biraz daha gelişmişi olmamalıdır, nedeni başlangıç olarak, yazılım devreler ya da sistemler arası iletişim kodları yazarak kullanım kolaylığı sunan bilişim bütünleri olarak adlandırılabilir.

E-ticaret yazılımı ise bütün bunların beraberinde Pazarlama-Satış-Ödeme-Ulaşım ayaklarının da çeşitli derecelerde içinde bulunduran son dönemin en kapsamlı ve yetkinlik gerektiren konularından biridir.

E-Ticaret Yazılımı nedir, analitik düşünce ile pragmatik yaklaşımların bir bütünü bile denebilir daha basit bir dil ile matematiksel ve sosyal yaklaşım ticari bütünü.

Dünya geneline baktığınızda yazılım sektöründe çalışanların çoğu analitik zeka konusuna yatırım yapmış ülkeler olsa da ticaret konunun içerisine girdiğinde pragmatizmin kaçınılmaz faydası yadsınamaz. Çok yüzeysel oldu gelin konuyu açalım.

E-Ticaret Yazılımı

E-Ticaret Yazılımı teknik alt yapısı kuran profesyonel kişiler yani yazılımcılar iyi bir Pazarlama, Satış, Ürün Yönetimi desteği almadığı takdirde yapılan işin başarı şansı çok az. Ülkemiz özelinde düşünecek olur isek, iş ilanlarında analitik düşünebilen satış yöneticisi aranması bile bir tezat, aslında olabilir ama çok nadir ve yönetimi zordur. Nedenleri aslında çok basit satış sosyallik ve hızlı çözüm üretimi gerektirir. Yazılım ise matematiksel ve kurallar dahilinde çalışma gerekliliği kılar. Yine ülkemizden yola çıkarak Türk insanının geneli pragmatikdirki bu bize çoğu zaman kazandırır çünkü problemleri örnekler üzerinden ve sosyal yönden çözer, Amerika yı yeniden keşfetmez ama gelin görün ki bu bizi ticari anlamda çok ilerilere taşırken günümüz bilişim sektöründe teknoparklara sıkışmış yazılımsal yönden zayıf dışa bağılı bir hale getirmektedir. Bu noktada çok az e-ticaret yazılımı yapan şirket kendi yazılım alt yapılarını kullanmaktadır ki konu onları sektörlerinin öncüsü yapmaktadır. Eğer birde bu yerli yazılımsal alt yapıyı kuran şirket yukarıda bahsettiğimiz gibi profesyonel bir şekilde Pazarlama, Satış ve Ürün Yönetimi alanında desteklendiğinde küresel kalitede e-ticaret yazılım hizmeti verebilir.

E-Ticaret Yazılımı gelişim sürecinde ve maalesef devam etmekte olan merdiven altı diyebileceğimiz web tasarım veya muhasebe yazılımı yaptırmak zorunda kalan işletmeciler bunun zaman, iş gücü ve maddi kayıplarını yaşamış bulunmaktadır. Günümüzde geldiğimiz noktada tüketicide e-ticaret yazılım hizmetinin devamlılık ve yüksek kalite gerektirdiğinin bilincindedir. Bu genel farkındalık sektörün kendisini geliştirmesine ve fiyat ve kalite rekabetinin artmasına yardımcı oldu ki dolaylı şekilde olsada ciddi işletmeci yada yatırımcıların bu iş için finansman ayırmalarına neden oldu.

E-Ticaret Yazılım Geleceği

E-Ticaret Yazılımı küresel anlamda düşündüğünüzde geldiği son aşamada müşteri kullanım istatistiklerinden yola çıkan pazarlama satış yöntemlerine kadar inanılmaz hızlı gelişmeler gösteren sektördeki büyüme doğru analiz edilip yönetilir ise küresel markalar ortaya çıkarmamız olağandır.

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER