E-Ticaret

E-Ticaret Yönetim Çözümleri

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

28 Mart 2019 10:08:24
0Yorum
562Okunma

E-Ticaret Yönetim Çözümleri karşılaşılan sorunlara yönelik çoğu zaman yazılım, tasarım ve dijital pazarlama tarafından ortaya konan, alternatif oluşturma çabalarının profesyonel sonucudur.

E-Ticaret Yönetim Sistemleri süreç içerisinde spontane gelişmeler sonucu ortaya çıkan etkiye karşı oluşan tepkilerin e-ticaret yönetim çözümleri içerisinden zamanla kanıksanmış ve düzenlenmiş halidir. E-Ticaret yönetim panelleri gün geçtikçe kullanıcı dostu olma eğilimde olsa da, yönetim sadece panelle sınırlı olmayan bir bütünler zinciridir, bu halka içerisinde ise yaşanacak aksaklık tüm bütünü olumsuz etkiler. Örneğin modüler bir eksiklik dijital pazarlamaya olumsuz etkisi ya da tasarımsal bir hatanın kargo sürecin zarar vermesi söz konusu olabilir.

E-Ticaret Yönetim Sistemi

E-Ticaret Yönetim Sistemi dışarıdan çok zor gözükebilir ve öyledir, çünkü tüm bileşenler doğru olsa dahi başarılı sonuç almak mümkün olmayabilir. Yönetim bir disiplin ister ve sonuç olarak sistemli hareketler bütünü ortaya çıkar. E-Ticaret yönetim çözümleri olarak düşünüldüğünde en sade örnek, gruplandırma yapmak istediğinizde yazılım yapısı müsait değil ise tasarımsal olarak da olsa yönetim panellerinin kapsama alanı genişliğinden yola çıkarak değerleme ve gruplandırmaya açık modüler yapılar ile çözümler üretebilmektir.

E-Ticaret Paketleri

E-Ticaret Paketleri aslında bilinen fiziki ürün satın alma alışkanlıklarından yola çıkarak insanlara fiziki bir materyal gibi algı yaratması adına pazarlama stratejisi olarak ortaya çıkarılmıştır. Aslında ödediğiniz miktara karşılık aldığınız bir e-ticaret yönetim çözümleri bütünüdür, yani temelde hizmet alırsınız fiziki bir paket değil.

E-Ticaret Paketleri Karşılaştırma sını aşağıdaki temel başlıklar üzerinden yapabilirsiniz.

  • B2C Business to Consumer – İşletmeciden Tüketiciye (Ürün Satışı)E-İhracat (Çoklu Dil ve Para Birimi İle Ülke Bazında B2c E-Ticaret Sayfası)
  • C2C Consumer to Consumer – Tüketiciden Tüketiciye (Pazaryeri)
  • B2B Business to Business – İşletmeciden İşletmeciye (Bayi Yönetimi)

En İyi E-Ticaret Paketleri

En İyi E-Ticaret Paketleri işiniz özelindeki taleplerinize hazır bir paket olarak verilebilecek en yakın hizmeti veren e-ticaret yönetim çözümleri dir.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Türkçe farklı niteliklere sahip özel bir dildir, kelimeler içerisinde derin anlamlar barındırır.

İdareci, hoş görü kelimesinden türemiş Arapça kökenli tanım. Amacı olan nitelikli bir birim ya da gurubu bilgi birikimi ile verilen yetki doğrultusunda idare etmek.

Yönetici, yönlendirmek kelimesinden türemiş Türkçe kökenli tanım. Amacı olan herhangi bir grubu verilen hedefe tecrübeleri ile yönlendirmek.

Öncü, önde gitmek kelimesinden türemiş Türkçe kökenli tanım. Amacı olsun olmasın herhangi bir gurubu, bilgi ve tecrübelerinin ışığında kendini çizdiği ilkeler doğrultusunda yine kendini öne atarak etkilemesinin doğal sonucu olarak takip edilmek, yani liderleşmek.

İdarecilik bilgi, Yöneticilik tecrübe, Öncülük ise belirlediğiniz ilkeler üzerinden hareket ile bilgi, tecrübe ve özveri bütünü gerektirir.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER