E-Ticaret

E- Ticarette Güvenlik

23 Nisan 2015 11:47:05
0Yorum
2457Okunma

E-Ticaret siteniz en son güvenlik yazılımlarıyla desteklenerek koruma altında tutulmaktadır

E-Ticaret siteniz en son güvenlik yazılımlarıyla desteklenerek koruma altında tutulmaktadır, ataklara hemen cevap verebilecek profesyonel sistem mühendislerimiz sürekli sitelerinizi incelemektedir.

E-ticaret güvenliği konusunda Dünya çapında hizmet veren güvenlik sertifikalarından yararlanabilirsiniz.

Mevcut eticaret alışveriş sitenizde, size özel 256 bit Rapid SSL kullanılmaktadır. KMK Teknolojileri, istekleriniz doğrultusunda Comodo, Globalsign, Trust gibi farklı SSL sertifikalarından yararlanabilmenize olanak sağlar.

E-ticarethazirla sisteminde, kredi kartı işlemi için haberleşmede her aşama güvenlik altına alınmıştır.

Ziyaretçi Haberleşme Güvenliği

Sipariş sayfalarında site ile ziyaretçi arasındaki haberleşme 256 bit SSL standardında gerçekleşmektedir. Söz konusu haberleşme standardı çok sayıda işlem gören sitelerde dahi güvenle kullanılan bir niteliktedir.

Kredi kartı bilgilerinin verileceği sayfada bu haberleşme biçiminin bulunup bulunmadığını, sayfaya erişildiğinde adres çubuğunda yazan ifadenin http biçiminde değil, https biçiminde oluşu ifade etmektedir. Bu nitelikteki sayfalara eriştiğinizde tarayıcının sağ alt köşesinde kilit işareti de yer almaktadır.

Banka Haberleşme Güvenliği

Kredi kartı bilgilerinin siteden bankaya aktarılması ile ilgili güvenlik, bankanın sunduğu maksimum güvenlik ile gerçekleşmektedir. Söz konusu güvenliğin çok sayıda bileşenın yanında, CVV2 - CVC2 kodu da çalıntı kart veya kart bilgileri ile alışverişe karşı önlem olarak sitemizde kullanılmaktadır.

Site içi Veri Güvenliği

Güvenli ortamda yapacağınız işlemlerde siz ve kredi kartını size tahsis eden banka haricinde hiçbir kişi, kurum ve kuruluş tarafından bilgilerinize ulaşamamaktadır.

Kredi kartı işlem sayfası kart bilgilerini doğrudan banka POS sistemine iletmekte ve işlem sonucunu müşteriye bildirmektedir.

Kredi kartı bilgileri e-posta veya benzeri yöntemlerle aktarılmamaktadır. Online işlemin bir sonucu olarak aktarılan kredi kart bilgilerine tarafımızdan dahi erişilmesi mümkün değildir.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER