Kategoriler

e-alışveriş

29 Haziran 2016 12:09:13
0Yorum
4405Okunma

Türkiye’de genç nüfusun fazla olmasıyla beraber internet kullanıcısı oranın artması ve birbiri ardına açılan online alışveriş siteleriyle birlikte internetten alışverişi benimsemiş oluyoruz.

e-alışveriş ile Satıcı ve Tüketici arasında daha rahat bir iletişim kuruluyor. Normalde uzun bir zaman alan markalaşma süreci bugünlerde 2 yıla kadar inmiştir. İş dünyasının önde gelen insanları büyüme ve rekabet edebilmede internet dünyasının büyük rol oynadığını kabul etmektedirler.

e-alışverişin sağladığı faydalar küçümsenemeyecek kadar çoktur. Öncelikle aradığımız ürünün binlerce çeşit ve fiyatta karşımızda listelenmesi ve ulaşılabilir olması e-alışverişi cazip kılıyor. Normal hayatta aynı ürünü dışarda aramaya kalksak %10’una belki ulaşabiliriz. 

Diğer bir faydası indirimleri çok kolay bir şekilde takip edebiliyoruz ve bundan yararlanabiliyoruz. Alışverişinizi zamandan tasarruf ederek hem de kalabalığa girmeden dakikalar içerisinde halledebiliyorsunuz ve kapınıza kadar geliyor. Bu şekilde ihtiyacınız olan ürünü çok hızlı ve kolay şekilde satın alabiliyorsunuz.
Yurtdışından alışveriş yapabilmek ise çok büyük bir avantajdır. Birçok markaya ait çeşitli ürünleri tek bir siteden almak artık mümkün oluyor. Aynı zamanda almaya karar verdiğiniz ürünü daha önce alan tüketicilerin yorumlarını okuyarak ürün hakkında fikir sahibi olabiliyorsunuz.Toplu ürün alımlarında da çok büyük faydası dokunabiliyor. Hem ulaşım maliyetinden hem ürün yükünden tasarruf ediyorsunuz. İnsanların internet kullanım oranı gittikçe artıyor ve buna bağlı olarak e-alışveriş oranı da bununla birlikte artıyor. Bunun firmalar içinde büyük önemi var. Zamandan, insan gücünden tasarruf edebiliyorlar. 

Firmanın müşterilerine ürünlerini sunabileceği 7/24 açık bir mağazası oluyor. Stok ve Maliyet bilgileri elektronik ortamda olduğu için satıcı takibini yapmak zorunda kalmaz. İstediği zaman karşısında listelenir. Müşterileri için çok daha fazla ürün seçeneği sunabilir. Stokunda ürün bulundurmadan talebe göre ürün satışı yapabilir. 
 

Online Alışveriş

Online alışveriş sayesinde satıcılar sadece bulunduğu yerdeki müşteriler değil, evrensel olarak her an yeni müşteri çekebilmektedir. Ürünleri hakkındaki bilgileri detaylıca müşteriler sunabilirler. Eticaret sitesine uğrayan müşteri ve alışveriş yapan müşterilerin sayısını rahatça takip edebilirler. Gelir ve gideri kontrol edebilirler.

Elektronik Ticaret ile sadece satıcı değil, kargo şirketleri, mağazayı tasarlayan yazılım firmaları, bankalar, sigorta şirketleri, devlette gelir sağlıyor. Sizde kolay ve hızlı bir şekilde alışveriş yapmak istiyorsanız e-alışverişi tercih etmelisiniz.

Türkiye’nin en iyi e-alışveriş yazılımlarını şimdi ücretsiz keşfedin. 

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER