E-Ticaret

Ebay da En Çok Satılan Ürünler

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

24 Ağustos 2019 12:56:06
0Yorum
1212Okunma

Ebay da En Çok Satılan Ürünler internetin genelinde satılan ürünler ile çok farklılık göstermemekle beraber eğitim seviyesi yüksek ve daha çok cinsiyet olarak kadınlara hitap eden ürünlerin ön plana çıktığı gözlemlenmekte. Bu nedenledir ki Ebay da en çok satılan ürünler kategorisinde kitaplar, telefon aksesuarları ve kozmetik ürünleri yer almakta.

Kolay Satılacak Ürünler konusunda araştırma yaparsanız özellikle trend olan ürünlere odaklanmalıyız. Örneğin geçmişte portatif kamera tripodu olarak kullanılan bir düzeneği cep telefonlarına uyarlayarak selfie çubuğu olarak milyonlara sunmaktır başarılı satış. Tamam Ebay da en çok satılan ürünler incelen ilerek de trend takip edilebilir ama esas olan yukarıdaki örnekteki gibi herkesin gözünün önünde olmasına rağmen göremediği cevheri görmektir.

Her ürünün bir satılabilir yanı vardır önemli olan bu satılabilir yanı ile ön plana çıkarmaktır. Alırken kârlı aldığınız her ürün kolay satılır ve satarken de kâr getirir. Az kâr marjı üzerinden sürümden kazanmayı planladığınız her ürün kolay satılacak ürünler sınıfına girer. Dikkat ederseniz Ebay da en çok satılan ürünler de çoğu zaman uzun süre satılamadığı için mağaza tarafından fiyatı düşürülmüş ürünlerdir. Mağaza tarafından satılamayan ürünler Ebay yönetimi tarafından takip edildiği için mağazaya teklif götürülerek toplu alınarak fiyatlarında ciddi indirimle direkt Ebay tarafından piyasaya sunulur. Ebay ve benzeri birçok pazaryeri bu şekilde başarıyla çalışmaktadır.

İnternette En Çok Satılan Ürünler

İnternette En Çok Satılan Ürünler aşağıda satış yüzde dağılımlarına göre sıralanmıştır.

  • %26 Yazılım, Kitap, Müzik, Çiçek
  • %16 Bilgisayar Donanım, Tüketici Elektroniği, Ofis Malzemeleri
  • %13 Giyim, Ayakkabı, Takı, Linens / Ev Dekorasyonu
  • %8 Sağlık, Güzellik, Gıda ve İçecek
  • %7 Oyuncaklar, Video Oyunları, Spor Malzemeleri
  • %3 Küçük Ev Aletleri, Mobilya, El Aletleri, Bahçe Ekipmanları

E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler

E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler i dikkatli incelerseniz kargoda gönderimi az masraflı ve yolda kolay zarar görmeyecek dayanıklılıkta ürünler olduğu görülmekte. E-ticaretin hangi alanına bakarsanız bakın Ebay da en çok satılan ürünler de dahil olmak üzere, ürünlerde kargoya uygunluk esastır.

İnternetten En Çok Ne Alınıyor konusu üzerine bir çalışmanın ana amacı aslında genel anlamda e-ticaret Pazar araştırmasıdır. Pazar araştırması yaparken yönlendirmelerin olduğunu unutmadan kendi özgür iradeniz ile bir karar vermeniz gerekir.

E-Ticaret Ebay Etkisi

E-Ticaret Ebay Etkisi özellikle platform anlamında oldukça sade ve bir o kadar derinlikli yazılımı ile kitleler üzerinde başarı sağlamıştır. En büyük etkisi ise Amazon.com gibi rakiplerinin tekel olmasını engellemiş ve yönetimde hızlı radikal kararlar alarak kendilerini yenilemeyi becerebilmişlerdir.

Şu an belki de saçma gelen ama 2000 li yılların başında oldukça normal karşılanan üyelik için mağaza ve müşterilerden abonelik ücreti alınmaması kararı bile başlı başına bir devrimdir. Pazaryerlerinde artık sadece komisyon ve reklam gelirleri normal karşılansa da o dönem de bu şekilde bir abonelik ücreti kazanımından vazgeçmek şirket yönetimlerinde delilik olarak algılanıyordu.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Ebay da en çok satılan ürünler için araştırma yapıp da lütfen kopyala yapıştır yapmayalım. Unutmayalım, “Uçurtmalar rüzgâr sayesinde uçmazlar. Rüzgâra karşı durdukları için uçarlar.” Herkesin gittiği yön doğru diye aynı yöne giderseniz kalabalıkta kaybolursunuz. Fark yaratmak için farklı hareket etmek gerekir. Eşdeğerleriniz içerisinde sizi ön plana çıkaran bazen yaklaşımınız bazen bakış açınız bazen de sadece sizsinizdir. Her başarının arkasında bir fark vardır.

Dünyanın en büyük e-ticaret firmalarından Ebay.com un kurucusu Pierre Omidyar’ın güzel bir sözü, “İlham vermek yetki vermekten daha etkilidir.”

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

E-Ticaret Paketlerini İncele

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER