İnternet

E-Fatura ve E-Defter

16 Nisan 2015 14:54:36
0Yorum
3131Okunma

26 Şubat 2013 Salı günü 10.00 – 14.30 saatleri arasında İTO 5. Kat Meclis

26 Şubat 2013 Salı günü 10.00 – 14.30 saatleri arasında İTO 5. Kat Meclis Salonunda düzenlenecek olan E-DEFTER VE E-FATURA BİLGİLENDİRME SEMİNERİ Yapılacaktır.

Bilgi teknolojilerinin baş döndürücü bir hızla gelişmeye devam ettiği günümüzde firmaların geleceğini şekillendirecek dijital dönüşümlerden birisi de e-fatura ve e-defter uygulamalarıdır. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın geçtiğimiz aylarda yaptığı son düzenlemeler ile bazı sektörlere 2013 yılının Eylül ayından itibaren e-fatura ve e-defter kullanma zorunluluğu getirilmiştir.

E-fatura ve E-defter ile şirketler çok ciddi ölçüde başta işgücü ve zaman olmak üzere kâğıt, baskı, arşivleme ve defter tasdiki gibi birçok maliyet unsurlarından tasarrufta bulunacaklardır. Bunlardan daha önemlisi e-fatura ve e-defter,  firmalara hem yönetimsel hem denetimle ilgili iş ve raporlama süreçlerinde çok büyük imkânlar sağlayan uluslararası geçerliliğe sahip evrensel fırsatlar da sunmaktadır.

Üstelik günümüzde hem yurt içindeki hem de yurt dışındaki birçok büyük ve uluslararası şirket tedarik süreçlerinde mal aldıkları firmaların e-fatura düzenliyor olmasını bir ön koşul olarak ileriye sürmektedirler. Gelecekte e-fatura ve e-defter kullanıyor olmanın şirketlere ticari hayatlarında hem rekabet üstünlüğü hem de maliyet avantajı sağlayacağı açıktır.

 Bugün belli sektörlere getirilen e-fatura ve e-defter kullanma zorunluluğunun yakın bir gelecekte diğer sektörlere doğru genişletilmesi beklenmektedir.

Bu çerçevede, Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı ile işbirliği içerisinde düzenlenecek bilgilendirme seminerinde e-fatura ve e-defter uygulamaları hakkında hem yasal ve idari hem de teknik birçok konuda bilgi verilecek ve ayrıca bu uygulamaların firmalara bugün ve gelecekte sunduğu fırsatlar işlenecektir.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER