E-Ticaret

Ek İş Olarak E-Ticaret

13 Şubat 2017 17:36:24
0Yorum
2956Okunma

Ek iş olarak eticaretten yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Ancak uygulamanız gereken iki kural vardır. Bunlardan ilki azim etmek ve vazgeçmemektir. Çünkü eticaret sektöründe tutunmak zaman ve sabır gerektirir.

Ek iş olarak eticaretten yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Ancak uygulamanız gereken iki kural vardır. Bunlardan ilki azim etmek ve vazgeçmemektir. Çünkü eticaret sektöründe tutunmak zaman ve sabır gerektirir. Sektöre adım atar atmaz yüzlerce sipariş beklemeniz ve ciddi gelirler elde etmeniz pek mümkün değildir. Zaman içinde doğru stratejiyi uygulayarak emek ve sabırla iyi yerlere gelebilirsiniz.

Diğer madde ise iş saatleri dışında eticaret siteniz için emek harcamanız ve çalışmanızdır. Mesai saatleriniz dışında eticaret siteniz üzerinde çalışmalar ve durum değerlendirmeleri yapmalısınız. Hangi yolun doğru hangi yolun yanlış olduğunu farklı stratejiler uygulayarak öğrenebilirsiniz. Unutmayın ki yanlış yaptıkça doğruları öğrenecek ve yaptığınız işte her yanlışınızla biraz daha profesyonelleşeceksiniz.

Ek iş olarak E-ticaret yapmaya karar verdiyseniz online satış yapacağınız alanı belirlemelisiniz. Size tavsiyemiz dar bir alandan başlayarak yavaş yavaş alanınızı genişletmeniz olacaktır. En popüler ürünlerle başlamanızı önermeyiz çünkü bu alanda rekabet oranı daha yüksek olacaktır aynı zamanda rakiplerinizde daha güçlü firmalar olacaktır. Onların reklam ve tanıtım yapmak için oldukça çok kaynakları vardır. Ancak siz ek iş olarak yaptığınız için bu kadar büyük kaynaklara sahip olmayacaksınız.

Sektörü belirledikten sonra kendinize uygun bir eticaret paketi almalısınız. Alacağınız eticaret paketi ihtiyaçlarınızın büyük kısmını karşılamalıdır. Çünkü sizin bu işe ayıracağınız vakit diğer girişimcilere nazaran daha az olacaktır. İş çıkışları veya hafta sonları olacaktır. Bu sebeple alacağınız eticaret yazılımı işlerinizi kolaylaştırmalıdır. Ürün ekleme, kategori ekleme vb. bölümleri hızlı ve kolay bir kullanıcı deneyimi sunmalıdır. İstediğiniz gibi yönetebileceğiniz dinamik bir yapı başlangıçta çok işinize yarayacaktır. Başlangıçta dememizin sebebi sektöre yeni adım atmış olacaksınız zaten bazı kavramları ve durumları öğrenmeye çalışacaksınız. Karmaşık bir eticaret yönetim paneli sizin işinizi daha zorlaştıracaktır.

Ürün kargolama, tedarikçi vs. durumlarla uğraşmadan da eticaret sektöründen ek gelir elde edebilirsiniz. Aracı konumunda durarak sitenizi üzerinden yapılan satışlardan komisyon alarak ek gelir elde edebilirsiniz. Bu tarz eticaret sistemlerine C2C eticaret modeli adı verilir. Bu modelde satıcılar sitenizde mağaza açarlar ve ürünlerini sitenize eklerler. Müşterilerde siteye girerek alışveriş yaparlar. Siparişleri eline ulaşınca sistemden onaylarlar ve sizin komisyonunuz sizin hesabınıza aktarılırken diğer miktar ise satıcının hesabına aktarılır. Buradaki mantık ise satıcıların ve alıcıların güvenli bir şekilde alışveriş yapabilmesini sağlamaktadır. Dolandırıcılık vb. durumların önüne geçmektir.

Hala eticaret sektörüne adım atmadıysanız bize ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER