E-Kitap

KMK Akademi E-Kitaplar

KMK Akademi tarafından oluşturulan e-kitapları ücretsiz indirebilir ve kullanabilirsiniz.

E-kitaplar yazılar veya resimler ya da her ikisini birden içeren dijital ortamda yayımlanan, bilgisayarlar ve diğer elektronik cihazlarda görüntülenebilen ve okunabilen kitaplardır.

Basılmış kitapların elektronik versiyonları diye geçsede artık sadece elektronik ortamda yayımlanıp hiç basılmayan kitapların sayısı gitgide artmaktadır. Genel olarak Ipad, Android tabletler, Akıllı telefonlar, kitap okuyucu cihazlar ve bilgisayarlarda okunabilen her tür dosyaya E-kitap denilebilir.

KMK Akademi e-Kitapları size bilişim teknolojileri üzerine bilgi vermektedir. aşağıdakı bülten aracılığı ile abonemiz olabilirsiniz. Abonelerimize yeni e-kitaplarımız ücretsiz mail adreslerine ulaştırılmaktadır.

E-Kitaplar

İnternet Terimler Sözlüğü

İnternet terimler sözlüğü, yabancı Bilişim Terim/Sözcüklerine Türkçe karşılık bulma çalışmalarıdır. Günümüzde internet kullanırken karşımıza çıkan anlamını bilmediğimiz binlerce kelimenin Türkçe anlamları ve ne işe yaradıkları anlatılmaktadır. E-kitap şeklinde ücretsiz indirip kullanabilirsiniz.
internet_terimler_szl1.pdf (641,57 KB)

E-Ticaret Site Sahiplerinin Vergisel Durumu

İnternet üzerinden ticaret yaptığınız için vergi kanunlarına göre vergi dairesine kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Adım adım neler yapmanız gerekiyor e-kitapta anlatılmaktadır.
ETicaret_Site_Sahiplerinin_Vergisel_Durumu1.pdf (599,07 KB)

C2C Sanal Mağaza Sözleşme Örneği

C2c eticaret platform sahibi satıcıları ile arasında bir hizmet sözleşmesi oluşturması gerekmektedir. Bu sözleşmede satıcının sorumlulukları, c2c eticaret hizmeti sağlayanın sorumlulukları ve diğer altyapı sunun şirketlerin sorumluluklarını kapsamalıdır.
c2c_sanal_platforum_maaza_sozlemesi.pdf (524,37 KB)

Sosyal Medya El Kitabı

Sosyal Medya Yönetim El Kitabı ile Sosyal Medyada Söz Sahibi Olun!
sosyalmedya_yonetimi.pdf (1,26 MB)

E-Ticarette Güvenlik Standartları

Ticaretin temellerinin dayandığı iletişim konusu, iletişimin üzerindeki kısıtların azalmasıyla en önce insan ilişkilerini, buna bağlı olarak da ticaretin gelişimini etkilemiştir. Elektronik devrimin dinamiğini oluşturduğu iletişim teknolojileri, ortaya, E-Ticaret kavramını çıkartmıştır.
ETicarette_Gvenlik_Standartlar.pdf (568,49 KB)

ABONE OL!

Yazılarımız haftalık olarak e-posta adresine gelsin!

E-Bülten Listemize Kayıt Olun »