Kategoriler

e-mağaza

30 Haziran 2016 10:35:34
0Yorum
4511Okunma

e-Ticaret teknoloji ve tüketim ağı geliştikçe satıcıların yöneldiği bir sektör haline geldi. E-Ticareti bir şeyler üreten herkes yapabilir.

Özellikle imalat sektöründe bulunan kişiler için çok büyük tasarruflar sağlamaktadır. Normal mağazalarla karşılaştırıldığında e-mağaza kurulum maliyeti oldukça düşüktür. Ürünlerinizi satmak için açtığınız e-mağazada başarılı olmak ve gelir sağlamak için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. 

Öncelikle müşterilerinizin sizinle iş yapmasını kolaylaştırmalısınız. Bunun için e-Mağazanızın kullanımı kolay olmalıdır. Karışık ara yüzlerden ve kategorilerden kaçınmalısınız. Sitenizin görünümü şık olmalıdır ve göze hoş gelmelidir. Özensiz ve demode görünümlü bir e-mağaza’dan kimse alışveriş yapmak istemez. Gelişime açık bir altyapısı ve mimarisi olmalıdır.

Bir elektronik mağazaya sahipseniz 7/24 açık olan bir dükkânınız ve personelleriniz var demektir. Bu da size zaman kısıtlaması olmadan gelir sağlamaktadır. Gelir giderlerinizi anında listeleyebilirsiniz. Satışlarınızı, müşterilerle olan iletişiminizi çok daha hızlı ve kolay şekilde kontrol altında tutabilirsiniz. Normal bir mağazaya göre daha geniş bir müşteri kitleniz olur. Sadece bulunduğunuz yerdekiler değil internet ortamındaki herkes sizin müşteriniz olabilir. Bu size daha büyük kazançlar sağlar. Satış, dağıtım ve pazarlama maliyetleri azalır. 

Binlerce ürün için satış imkânınız vardır. Ve bu binlerce ürün içerisinden müşteriniz aradığı ürünü filtreleme ve sıralama özellikleriyle çok rahat bir şekilde bulur. Kıyaslama özelliğiyle ihtiyacı olan en iyi ürünü alabilir. Müşteriye ne kadar kolaylık sağlarsanız size geri dönüşü o kadar iyi olacaktır. Müşteri yorumları ve ürün değerlendirmelerine baktığınızda hatalarınızı görebilirsiniz ve kendinizi daha fazla geliştirebilirsiniz.

Sadece tekil müşterilere değil firmalara da satış yapabilirsiniz. Toptan satışlarda da çok kullanılan bir teknolojidir. İşletmenizi çok daha geniş kitlelere tanıtabilirsiniz. Reklam yapmak açısından da elverişlidir. Sanal Mağazanız bir konuma geldikten sonra dışarıdan reklam alarak sitenizde yayınlayıp farklı bir gelir elde edebilirsiniz. 

e-Mağazanızı açarken karşılaşabileceğiniz bazı risklerde vardır. Örneğin, güvenli bir altyapısı olmayan sanal mağaza açarsanız gelirleriniz, müşterilerin kart bilgileri veya diğer bilgileri başkalarının eline geçebilir ve istenmeyen şekilde kullanılabilir. Buda çok büyük bir itibar kaybıdır. Bu sebeple e-Mağazanızı açarken yazılımı yaptırdığınız firma çok güvenli bir altyapıya sahip olmalıdır. 

Yeni nesil eticaret yazılımlarını şimdi inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER