Hosting

E-Mail Hosting Nedir?

15 Nisan 2015 15:55:28
0Yorum
1803Okunma

E-Mail Hosting Nedir? E-Mail Hosting, kendi domain adınız altında e-postaların barındırılmasıdır.

E-mail firmalar ya da kişiler arası iletişimi sağlayan bilgilerin gönderilmesini sağlar. Günümüzde özellikle firmalar arası haberleşmenin büyük bir bölümü e-mail üzerinden sağlanmaktadır. Daha önce Hosting nedir ne için kullanılır gibi soruları yanıtlamıştık. Bugün ise e-mail Hosting nedir, kullanım amacı nedir gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağınız.

E-mail Hosting, yalnızca e-mail alış-verişi için kullanılan Hosting paketi türüdür. Web sitenizin üzerinden kullanacağınız e-mail iletişiminin güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Normal Hosting paketleri kullanıcıların barındırma ile ilgili tüm ihtiyaçlarını karşılarken e-mail Hosting paketleri zaten e-mail gönderip alabilmenizi sağlamaktadır.

E-mail Hosting paketlerinin bazı kullanım amaçları ve getirdiği faydalar vardır. Bunlardan ilki bir web siteniz yoksa gereksiz Hosting ücretleri ödemeden sadece e-mail adreslerini kullanabileceğiz bir barındırma alanına sahip olmanızdır. Ya da aynı şekilde web siteniz farklı bir alan adında olabilir. E-maillerinizi ise başka bir alan adı üzerinden kullanmak isteyebilirsiniz. O zaman seçmeniz gereken Hosting türü e-mail Hosting paketleridir. E-mail Hosting paketleri olası saldırılara göre daha güçlü güvenlik önlemleriyle sizleri ve firmanızın gizliliğini korumaktadır.

Size sunulan panel aracılığıyla e-mail hesaplarınızı kendiniz yönetebilir ve istediğiniz değişikleri gerçekleştirebilirsiniz. Aynı şekilde web siteniz ile aynı hostingi kullanırsanız kota problemleriyle karşılaşmanız olasıdır. E-mail Hosting paketlerinde bu tür durumlarla çok fazla karşılaşılmaz. E-posta adreslerinize ve içerisindeki iletilere dünyanın her yerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Bu içerik 01.08.2017 tarihinde güncellenmiştir.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER