İnternet

Emlak Web Tasarım

16 Nisan 2015 09:53:25
0Yorum
2866Okunma

Bu yazımızda bir emlak sitesinde olması gereken özellikler ve bir emlak sitesine sahip olmanın size sağladığı faydalardan bahsedeceğiz.

Hepimizin bildiği gibi tüm firmaların bir web sitesinin olması yasalarla birlikte zorunlu hale geldi. Genel amaçlı firmalar için standart web tasarım paketleri yeterli olmaktadır. Bu tarz sitelerde genellikle firmayı anlatan birkaç içerik, verdiği hizmetlerden bahseden bilgiler ve hizmetleriyle ilgili fotoğraflar bulunmaktadır.

Firmaların bir internet sitesinin bulunması içinde bulunduğumuz teknoloji çağında kendilerine çok büyük yararlar sağlamaktadır. Aynı şey emlakçılar ve bu işle uğraşan kişiler için de gereklidir.

Neden Emlak Web Tasarım?

Öncelikle içinde bulunduğumuz dönem her yaştan insanın internet kullandığı bir dönemdir. İnsanlar herhangi bir ürün almadan önce, herhangi bir firmayla çalışmadan önce mutlaka internet üzerinden araştırma yapmaktadırlar.

Bu durum emlak ve vasıta sektörlerinde çok daha fazladır. Artık kimse emlakçı emlakçı gezmek istemiyor. Önce internet üzerinden istediği özelliklere sahip Emlakları inceliyor ve kendine uygun gelenler için emlakçıyla iletişime geçiyorlar. Sizin de bir emlak ofisiniz varsa ve hala bir ilan siteniz yoksa çağın gerisinde kaldığınızı söyleyebiliriz. Elinizde bulunan ilanları kolaylıkla emlak web sitenize ekleyebileceğiniz bir yazılımla birlikte işlerinizi çok daha fazla arttırabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgede sizi sadece kapınızın önünden geçen kişiler veya camlardaki ilanlardan gören kişiler bulabilir. Ancak internetteki ilan vitrininizde tüm dünyadaki insanlara bir tık uzak olursunuz. Kişilerin aradığı ilana uygun bir ilanınınız varsa web sitenizi ziyaret edecek ve sizinle iletişime geçeceklerdir.

Şu şekilde düşünelim; İstanbul’da yaşayan bir aile Ankara’ya taşınmayı düşünüyor. Önce internetten mi bakarlar yoksa o bölgedeki emlakçıları tek tek arayıp mı görüşürler? Bu şekilde düşündüğümüz zaman bir emlak web sitesinin sağladığı faydalar çok fazladır. Müşteri kazanmanın yanında daha kurumsal ve profesyonel bir imaj oluşturduğu için sizi tercih edenlerin sayısı da o kadar çok olacaktır.

Emlak ilan sitesi ve özellikleri nasıl olmalıdır?

Emlak ilan siteniz günümüzde mutlaka mobil uyumlu olması gerekmektedir. Artık bilgisayarlar yerine akıllı telefonlar daha çok kullanıldığı için mobil uyumlu bir ilan sitesine sahip olmanız gerekir.

İlan sitenizde karmaşıklıktan uzak olmalı ve şık bir tasarımla ilanlarınızı öne çıkarmalısınız. Arama ve filtreleme özellikleri kullanıcıların ihtiyacını karşılamalı ve aradıklarını kolayca bulabilmelerini sağlamalıdır.

Kullandığınız yazılım Emlaklarınızı kolaylıkla ekleyebilmenizi sağlayarak size zaman kaybettirmemelidir. Bu sebeple yazılımı satın alırken mutlaka demo sürümünü kullanmanızı öneririz.

Bu içerik 12.09.2017 tarihinde güncellenmiştir.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER