E-Ticaret

En İyi B2C E-Ticaret

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

15 Mayıs 2019 16:11:29
0Yorum
359Okunma

En İyi B2C E-Ticaret paketleri göreceli bir kavram olsa da günümüz şartlarında geliştirmelere açık ve yenilikçi vizyon çizen BTK lisanslı her yazılım firmasının ürünü iddalıdır denebilir. Unutmayalım i en iyi b2c e-ticaret paketleri maalesef açık kaynak yazılımlardan çıkamaz.

En İyi E-Ticaret Paketleri yazılımsal temel farkları ile aşağıdaki seçeneklerde olsa da sadelikten vazgeçmeden yenilikçi ve değişken bakış açısı ile çözüm varyasyonları çoğaltılabilir.

  • B2C Business to Consumer – (İşletmeciden Tüketiciye) Ürün Satışı. E-İhracat (Çoklu Dil ve Para Birimi İle Ülke Bazında E-Ticaret Sayfası)
  • B2B Business to Business – (İşletmeciden İşletmeciye) Bayi ve Satış Ağı Yönetimi.
  • C2C Consumer to Consumer – (Tüketiciden Tüketiciye) İkinci El Ürün Satışı ve Pazaryeri.

B2C E-Ticaret Nedir

B2C E-Ticaret Nedir sorusunun genel yanıtı işletmeciden tüketiciye satış yapılmasını sağlayan e-ticaret yazılımının teknik terimidir. Normal bir Web sitesinde modüler olarak bulamayacağınız çeşitlilikte seçenekler sunan ve bu seçenekler sayesinde son kullanıcıya dijital pazarlamanın stratejileri ile ürün satmanızı sağlayan Web tabanlı yazılımlar bütünüdür.

B2C E-Ticaret Sitesi

B2C E-Ticaret Sitesi kullanımı son dönem özellikle bir artış seyretmektedir. E-Ticaret pazarının senelik %40 oranların da bir büyüme seyretmesi ve pazaryerlerinde mağaza açan ticari girişimcilerin markalaşma adına çabaları kaynaklı B2C modeline olan talep ile en iyi b2c e-ticaret sitesini yapma adına yazılım firmaları sektörü geliştirici bir rekabete girmektedir.

B2C E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar içerisinde öncelikli ayır edici özellik hizmetsel farklılıktır denebilir. Nedeni ise aslında en iyi b2c e-ticaret yazılımlarının aslında teknik anlamda birbirlerinden çok fazla fark göstermemesi kaynaklıdır.

Unutmayalım ki en iyi b2c e-ticaret yazılımı bile fiziki bir ürün değildir aslında temelde sunulan bir hizmettir ve hizmette devamlılık esastır. Çoğu yazılım firması ürün teknik anlamda yeterlilikleri sağlıyor ise teslim edip sonrasında istenen en ufak tasarımsal taleplere dahi fahiş rakamlar talep etmekte. Bu açıdan baktığınızda en iyi b2c e-ticaret sitesi yazılımı için önemli olan kullanıcı tarafından teslim alındıktan sonra e-ticaret sitenizin faaliyete geçtiği zaman aralığında alabildiğiniz ya da alabileceğiniz taahhüt edilen hizmetler bütünüdür.

B2C ve C2C E-Ticaret Siteleri

B2C ve C2C E-Ticaret Siteleri aslında son dönemde ayrı kulvarlar dan hareket eden iki yazılım olsa da son dönemde C2C e-ticaret sitelerinde mağazaların yakaladığı başarılı cirolardan kaynaklı B2C siteleri kurulumu talebi de artmıştır.

Örneğin C2C pazaryerinde bir mağazanız var ve e-ticaret kullanıcısı burada gördüğü ürünü satın almak istiyor. E-Ticaret kullanıcısı oldukça bilinçli ve pazaryeri dışında aslında gerçek muhatabının mağazanın ticari unvanı olduğunu biliyor. Mağazanın ticari unvanı üzerinden arama motorunda şirketi kontrol ediyor ve kurumsal gözüken, başarılı bir e-ticaret sitesi ile karşılaşıyor. Ürünü aldıktan sonra zaten hukuki muhatabının firma olduğunun bilincindeki e-ticaret kullanıcısı fiyatı da pazaryerine oranla uygun görürse mağazanın B2C e-ticaret sitesinden alışverişini tamamlıyor.

Aracı firma yok, bekleme yok ve komisyon yok. Bu sayede dolaylı olarak pazaryerlerinden sitenize yönlenen e-ticaret kullanıcıları sayesinde alışveriş gerçekleşmese dahi size ait B2C sitenizin tıklanma oranı yükseliyor akabinde doğal olarak Seo nuzu arttırıyor ve markalaşma sürecine emin adımlarla girmiş bulunuyorsunuz.

C2C Pazaryerinde bir platforma ve tüm şartlarına bağlı bir alt mağazasınızdır. B2C e-ticaret siteniz ise şartlarını sizin belirlediğiniz, tamamen size ait üst mağazanızdır.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

E-Ticaret inde içerisinde var olduğu dünyanın en büyük arama motoru platformu Google.com un kurucularından Sergey Brin ın güzel bir sözü, ‘En alakalı 10 arama sonucu, diğer milyonlarca sonuçtan daha kullanışlı olduğunu gördüğümüz için başarılı olduk.’

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER