E-Ticaret

En İyi E-Ticaret Programı

SSS

Çığ KAYMAZ,
Editör

18 Şubat 2019 09:11:07
0Yorum
350Okunma

En İyi E-Ticaret Programı ticari olarak da en fazla kazandıran e-ticaret programları ile neredeyse eşgüdümlü ilerler. En iyi e-ticaret programı olan yazılımlar, kalıplaşmış deneyimsel tüketici davranışları nın üzerine kurgulanmış tır. Zaman zaman e-ticaret girişimcilerinin yazılımsal taleplerin karşılanamamasının ana nedeni bu genel kabul görmeyiştir.

E-Ticaret Siteleri nin ana hedefi ticari anlamda başarı yakalamak olsa da bazen ortaya çıkan sonuçlar çığır açabilecek nitelik te. Özellikle örnek verdiğim Alibaba.com Çin deki devasa üretim pazarını dünyaya açan ticari bir fikrin ekol hatta fenomen haline gelmesidir. Bundan sadece 50 yıl önce ana hedef ticaret yollarında egemenlik kurmakken şu anda bu durum ticarette sınırların kalkmasına doğru evirilmekte.

E-Ticaret Sitesi Fiyatları

E-Ticaret Sitesi Fiyatları genelde verilen hizmete karşılık istihdam edilen kişiler ve teknik destek anlamında yapılan harcamalara katılan kar ile fiyatlandırılır. Ama günümüzde çoğu firma aslından güncellemelerin zor ama çok da zorlayıcı olmadıklarını bilmelerine rağmen yazılım kiralama modeli satışı tercih ediyor. Buda bir seçim ama yazılım kiralama fikrinin önderi olan Bill Gates bile kullanıcı ara yüzü geliştirmelerine bile senelik olarak bu kadar fiyat belirlememiştir. Artık girişimciler önlerini rahat göremedikleri için genelde temkinli olmak adına senelik ödemesi oldukça az ve ödemesini taksitle olan yazılımları tercih etmekte.

E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar

E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar içerisinde günümüzde girişimciler, en çok yukarıda bahsettiğim nedenler ile açık kaynak kodlu ucuza yazılımı ikincil bir iş olarak yapan insanları tercih etmekte yada adı ön planda olan yazılım firmalarını tercih edip, büyük müşterilerinin taleplerini karşılamaya ayırdıkları zamanı yeni müşteri guruplarına ayıramayan e-ticaret firmaları yüzünden en iyi e-ticaret programı maalesef geliştirememekte.

Bu konuda butik yani kişisel çalışan firmalar yada onların bu işi birincil iş olarak gören tasarım ortakları, geliştiriciler ön plana çıkmakta.

Günümüzde insanlar en iyi e-ticaret programı nın yanında kurumsallık ile eşgüdümlü ilerleyen kişisel ilgi beklemekte. Günlük kullandığımız çoğu kelime aslında pazarlama mucizesi kelimelerdir, P.C. (Personal Computer) Kişisel Bilgisayar anlamına gelir, yani aslında fabrikasyon olmasına rağmen, fabrikasyon değil size özel algısını yaratmaktır esas olan.

En İyi E-Ticaret Yazılımı

En İyi E-Ticaret Yazılımı bile en iyi pazarlamanın yerini tutamaz. Tamam yazılım, kullanıcı deneyimleri, algoritmalar yada veri tabanları önemli ama unutmayalım tarihte kelimeler ile kitleler harekete geçirilebilir. Dokunmatik teknolojisi ni ön plana çıkaran ve milyarlar sattıran teknoloji, altyapısı ne kadar karmaşık olsa da 3 yaşında bir çocuğun bile kullanabileceği kolaylıkta olmasının Steve Jobs tarafından pazarlanmasıdır. Steve Jobs yazılım altyapısı olan bir pazarlama stratejistidir. Yazılım olarak en iyi yazılım, işletmeci ve tüketiciye en kolay kullanımı sağlayan yazılımdır.

E-Ticaret in Geleceği Üzerine

E-Ticaret in Geleceği Üzerine düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritasıdır.

Samuray savaş ve yaşam felsefesi Bushido nun ana öğretilerinden biri, ‘’Başkalarını aşma konusunda hiçbir şey bilmiyorum. Sadece kendimi nasıl aşacağımı biliyorum.”

En büyük savaş kendi içimizdeki savaştır.

Çığ Kaymaz

Gelecek e-ticaret Gelecek

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER