E-Ticaret

En iyi eticaret yazılımı

18 Ocak 2016 13:04:01
0Yorum
9038Okunma

En iyi eticaret yazılımı, birçok yeni eticaret uygulaması ile oluşabilmektedir. İyi bir eticaret yazılımı kullanıcısına son derece esnek bir altyapı sunmalıdır.

e ticaret yazılımı nedir?

Eticaret yazılımı, internet üzerinden ürün ve hizmetin satılmasına olanak sağlayan elektronik ticaret yapabilmek için gerekli altyapılara sahip internet sitelerini oluşturmak için kullanılan bir yazılım uygulamasıdır. Bu uygulama, eticaret site sahipleri tarafından çok fazla teknik bilgiye ihtiyaç duyulmadan eticaret sitelerinin yönetilmesini olanaklı kılar.

en iyi eticaret yazılımı hangi özelliklere sahip olmalı

  • iyi bir eticaret yazılım’ına sahip olmalı; iyi bir eticaret yazılım eticaret site sahibi tarafından kolayca kullanılabilen, eticaret uygulamalarını kolayca entegre edebilen, hatasız ve güvenli bir şekilde çalışabilen eticaret yazılımı ile eticaret sitelerinizi rahatlıkla yönetebilirsiniz.
  • Görsel bir eticaret temasına sahip olmalı; eticaret site ziyaretçileri eticaret sitesine girdiklerinde aradıklarını kolayca bulup satın almak isterler, eticaret siteniz kullanıcı dostu bir temaya sahipse satışlarınızda artış yaşarsınız.
  • Eticaret sitesi mobil uyumlu olmalı; eticaret sitesi tüm akıllı cihazlara uygun bir şekilde çalışmalıdır. Günümüzde internet kullanıcılarının %60 dan fazlası cep telefonlarından interneti kullanmaktadırlar, eğer eticaret siteniz mobil uyumlu değilse kullanıcı kaybedersiniz buda satışlarda ciddi kayıp demektir.
  • Güçlü bir altyapıya sahip olmalı; güçlü bir altyapıya sahip olmayan eticaret siteleri ziyaretçi kaybettirmenin yanında arama motorlarında da ciddi düşüşlere sebep olur. Güçlü altyapı sorunsuz web barındırma (hosting) altyapısıyla başlamaktadır.
  • Tüm ödeme sistemlerini desteklemeli; tüm ödeme sistemlerini destekleyen eticaret siteleri ile ürün satın alma işlemi daha fazla olmaktadır. Tüm ödeme sistemleri entegrasyonu eticaret siteleri için olmazsa olmazdır.
  • SEO destekli olmalı; E-Ticaret siteleri seo destekli olmalı, seo optimizasyonu olmayan bir eticaret sitesi arama motorlarında başarılı olamaz, başarılı eticaret siteleri web standartlarına uygun olmalıdır.
  • Destek altyapısı olmalı; eticaret sitesi kurulumundan sonra en çok ihtiyaç duyulan destek hizmetidir. Desteği olmayan bir eticaret sitesi size büyük sorun ve zaman kaybettirir. Bedava eticaret yazılımı, ucuz eticaret yazılımı ve yurtdışından alınmış eticaret yazılımları size destek konusunda istediğinizi veremeyebilir. Bu yüzden eticaret yazılımları alırken destek altyapısını iyi sorgulamanız gerekmektedir.
  • İsteklere çözüm sunabilmeli; en iyi eticaret yazılımı standart kalıplardan oluşmamalıdır. İstenilen özel uygulamalara, entegrasyonlara çözüm üretebilmelidir. Bedava eticaret yazılımları, ucuz eticaret yazılımları ve yurtdışından alınmış eticaret yazılımları size özel çözümler üretmez, eticaret yazılımı alırken isteklerinize çözüm üretebiliyor mu diye sorgulamanız gerekmektedir.
  • Büyümeye açık olmalı; eticaret girişimleri hızlı büyümektedir. Sizin eticaret sitenizde hızlı büyümeye açık olmalıdır. Eticaret sitenizi oluştururken eticaret altyapınızın büyümeye açık olup olmadığını sorgulayınız. Yarın eticaret siteniz istenilen büyümeye cevap veremiyorsa işe yeniden başlamanız gerekebilir, bu yüzden yarını önceden düşünmeniz gerekmektedir.
  • Güvenli olmalı; eticaret siteleri güvenli olmalıdır. Kullanıcılar eticaret sitelerinden alışveriş yapmadan önce güven ararlar, güven vermeyen bir eticaret sitesinden kimse alışveriş yapmaz. Eticaret yazılımınız güvenlik standartlarına uygun olmalıdır.

Bu temel özelliklere sahip olan eticaret yazılımları iyi eticaret yazılımı olma özelliğine sahiptir. En iyi eticaret sitelerini bu özelliklerle kısıtlamamak gerekmektedir.

Ücretsiz eticaret yazılımı

Ücretsiz eticaret yazılımları ile büyük eticaret girişimleri olabileceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Ücretsiz eticaret yazılımları belirli amaçlara hizmet etmektedir. Kimse kimseye günümüzde ücretsiz bir hizmet veya ürün sunmaz. Ücretsiz eticaret yazılımların altında yatan farklı amaçlar yer almaktadır, bedava eticaret yazılımı sunanlar, bedavaya kuracağınız eticaret siteniz üzerinden size ücretsiz reklamlarını yaptıracaklardır. Veya farklı işleri için sizin eticaret sitenizi kullanacaklardır. Aynı zamanda bedavaya yapılan eticaret siteleri hiçbir şekilde ziyaretçiye güven sağlamaz.

Hangi eticaret yazılımı

İşinize en uygun eticaret yazılımı ve yukarıda en iyi eticaret yazılımı hangisidir yazımızda anlatmaya çalıştığımız eticaret yazılımı sizin için en uygunu olanıdır. E-Ticaret yazılımı almadan önce sorgulamanız gereken çok şey bulunmaktadır. Ülkemizde birçok eticaret yazılımı sunan firma bulunmaktadır, eticaret yazılımı sunan firmalar içerisinde bu işi profesyonel yapanların yanında ek iş olsun şeklinde yapanlarda bulunmaktadır. Hangi eticaret yazılımı derken bu yazılımların demo’larını iyi incelemeniz ve sorularınızı çıkartıp eticaret yazılımı sunan firma ile görüşmenizi tavsiye ederiz. Bu şekilde doğru kararı verebilirsiniz.

En iyi e ticaret yazılımı forum

Eticaret yazılımı almadan önce veya farklı bir ürün almadan önce yaptığımız ilk şey internette sörf yapmak ve araştırmak yalnız eticaret yazılımı ararken karşılaştığımız forumlarda bizi yanlışa düşürün açıklamalar ve insanların görüşleri yer almaktadır. Bu kişilerin çoğu ortada olmayan trollerdir. Aldatıcı bilgilerle algı operasyonu yaparak sizi farklı eticaret yazılımlarına yönlendirirler. Burada yapmanız gereken en mantıklı şey eticaret yazılımlarını listelemek ve her birinin demosunu tek tek kullanmak ve her biri ile tek tek görüşmektir.

En iyi e ticaret sitesi yapan firmalar

Ülkemizde birçok eticaret yazılımı sunan firma bulunmaktadır. Bunların bazıları kendi eticaret yazılımlarını kullanırken, bazıları var olan eticaret yazılımlarını revize ederek kullanıcılarına sunmaktadırlar.

Kendi eticaret yazılımlarına sahip olan eticaret yazılım firmaları size özel çözümler sunabilmektedirler. Kendilerine ait olmayan eticaret yazılımı sunan firmalarsa paket kapsamı dışına çıkmadan eticaret yazılımı sunmaktadır. Paket kapsamı dışına çıkmadan iyi bir eticaret yazılımına sahip olmanız imkânsızdır.

En iyi e ticaret yazılımı 2015

Geride bıraktığımız 2015 yılı eticaret için tam bir zirve oldu, ülkemizde satışların %60 ve üzeri elektronik ticaret altyapısı ile gerçekleşti. 2016 yılı ise eticaret için çok başarılı olacak, tüm devlet kurumları, sivil toplum kuruluşları ve kobiler bu alana yönelmişlerdir. 2016 yılında eticaret sitesi olmayan bir girişimciyi pekte parlak bir gelecek beklememektedir.

En iyi eticaret yazılımı sunan firma

KMK Bilgi Teknolojileri Anonim Şirketi, geliştirmiş olduğu eticaret yazılımı ile kişiye özel eticaret siteleri sunmaktadır. Kullanıcı dostu kontrol paneli ile kişiye özel eticaret çözümleri entegre ederek size özel eticaret yazılımları ile kullanıcı dostu eticaret siteleri oluşturabiliyorsunuz.

Web standartlarına uygun, seo optimizasyonu yapılmış, mobil uyumlu akıllı eticaret yazılımları ile kolayca eticaret siteniz oluşturuluyor ve 5 yıl ücretsiz destek, 5 yıl ücretsiz güncelleme ve eğitimlerden faydalanmanızı sağlamaktadır. KMK Bilgi Teknolojileri Anonim Şirketine ait eticaret yazılım özelliklerini https://www.kmk.net.tr/eticaret buradan inceleyebilirsiniz. 

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER