E-Ticaret

Engelsiz E-Ticaret Siteleri

11 Kasım 2015 10:47:26
0Yorum
5852Okunma

e-ticaret siteleri, engelli ya da engelsiz tüm ziyaretçilerinin kullanımına uygun olarak tasarlanması ve sunulmasına e-ticaret erişilebilirliği denmektedir.

Bir eticaret sitesinin tüm içeriği ve fonksiyonları, tüm kullanıcıların eşit olarak faydalanabileceği şekilde planlanmış ise, eticaret sitesinin erişilebilirlik kurallarına uygun olarak yapılandırıldığı söylenebilir.

KMK, eticaret erişilebilirliğinin öneminin bilincinde bir şirket olarak, eticaret sitesine gelen ziyaretçilerin hiçbir sorunla karşılaşmadan ve en kısa yoldan ziyaret amacına ulaşmasını sağlayacak şekilde e-ticaret yazılım’ı oluşturmuştur. Kullanıcının teknolojik yetersizlik veya tarayıcı sorunları nedeniyle erişimin kısıtlanması gibi sorunlarla karşılaşmayacağı şekilde tasarlanan E-Ticaret Sitesi, yapılandırma sürecinde genel kullanıcıların yanı sıra, görme engelli kullanıcıların da rahatlıkla EticaretSitesi’ni gezebileceği ve hedefine ulaşabileceği şekilde düzenlendi.

E-Ticaret Sitesi’nde, kısmen veya tamamen görme engelli olan kullanıcıların da siteden yararlanabilmesi için gerekli çalışmalar yapılmıştır. Tüm görsel ve linkleri anlaşılabilir şekilde hazırlanan anlamlı HTML kodları sayesinde, görme engelli kullanıcılar, yazılı metni seslendiren programlar yardımıyla eticaret site içeriğine erişebilirler. Benzer şekilde kısıtlı görme engelleri bulunan veya renk körü kullanıcılar düşünülerek farklı renkte ve fark edilmesi kolay linkler hazırlanmış, görsel ve metinlerin boyutları da kullanıcının isteğine göre standart boyutlarda hazırlanmıştır.

Müşteri için teknoloji vizyonuyla çalışan KMK, iletişimin tüm vatandaşlarımızın doğal hakkı olduğuna inanmakta ve hizmete sunduğu teknolojilerin, KMK müşterilerinin tümü için kolayca kullanılabilir olmasını amaçlamaktadır.

E-Ticaret sitelerinizi tüm kullanıcıları hedefleyerek oluşturmanız size düşünmediğiniz sadik müşteriler kazandıracaktır. KMK E-Ticaret Yazılımı ile tüm internet kullanıcılarını kolayca hedefliye bilirsiniz.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER