E-Ticaret

E-Ticaret Hedef

19 Ocak 2016 11:07:45
0Yorum
7134Okunma

Her işte olduğu gibi eticaret sektöründe de hedefler oluşturulmalıdır. Eticaret hedefi oluşturulmadan eticaret yapmak başarısızlıklara yol açacaktır.

Eticaret hedefi nedir?

Eticaret hedefi, birçok alanı kapsamaktadır, eticaret satış hedefi, eticaret ziyaretçi hedefi, eticaret arama motorlarında yükselme hedefi, eticaret sosyal medyada etkin olma hedefi şeklinde hedefler çoğalmaktadır.

Eticaret satış hedefi; ticaret kar etmek için yapılır kar etmeyen bir ticaret hazla yürümez. Eticaret siteleri de yeni nesil ticaret şeklidir. Eticaret siteleri satış üzerinden ayakta dururlar, satışı olmayan bir eticaret sitesi bir işe yaramaz, eticaret sitesi kuran girişimciler kendilerine satış hedefleri koymalıdırlar, bu satış hedeflerine erişebilmek için reklam ve pazarlama üzerine çalışma yapmaları gerekmektedir. Bu şeklide eticaret satış hedefi yakalanabilir.

Eticaret ziyaretçi hedefi; yeni açılan eticaret siteleri çok fazla tanınmazlar, eticaret ziyaretçi hedefi belirlenerek eticaret sitesinin organik ziyaretçisinin artırılması gerekmektedir. Her bir ziyaretçi sizin hedef müşteriniz olacaktır. Çok ziyaret edilen eticaret siteleri çok satış demektir, eticaret ziyaretçi hedefi oluşturarak ziyaretçilerinizi artıranız gerekmektedir. Ürün bazlı tanıtımlardansa eticaret site bazlı tanıtımlar daha çok verimli olacaktır.

Eticaret arama motorlarında yükselme hedefi; yeni açılan eticaret siteleri arama motorları tarafından tanınmadığı için hedef kelime arama sonuçlarında hemen listelenmez. Hedef kelimelerde yükselebilmeniz için eticaret arama motorlarında yükselme hedefi belirlemeniz gerekmektedir. SEO çalışmaları ile arama motorlarındaki hedefinize kolayca ulaşabilirsiniz.

Eticaret sosyal medyada etkin olma hedefi; sosyal medya eticaret siteleri için bulunmaz bir fırsattır, sosyal medyada etkin olma hedefi belirledikten sonra sosyal medya sayfalarınızı tanıtarak hedefinize erişebilirsiniz. Sosyal medya takipçileriniz ne kadar çoksa o kadar kişiye ürünlerinizi ulaştırır ve tanıtırsınız.

Devletin eticaret hedefi

Küresel ekonomide şirketlerin elektronik ticarette olmalarının önemi giderek artıyor. E-Ticaret dünyasının dışında kalmak artık mümkün değil. Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı, eticaret yapmak isteyen şirketlere bir destek imkanı sağlamaktadır. Sıfır maliyetle tüm dünya ile ticari bağlantı kurma imkanı veren elektronik ticaret siteleri şirketler için vazgeçilmez bir platform haline gelmiştir.

2023 için belirlenen ekonomik hedeflerimize ulaşmada ana dinamik gücü oluşturan ihracatçı firmalarımız, elektronik ticaret araçlarını kullanarak, eticaret hedeflerin gerçekleştirilmesine önemli katkı sağlayabileceklerdir. Nitekim ülkemizde e-ticaret işlemlerinin giderek yaygınlaştığını, firmalarımızın ticari faaliyetlerinde bilgi-iletişim teknolojilerini daha sık ve etkin olarak kullandıklarını gözlemlemekteyiz.

Eticaret hedefi belirlendikten sonra hedefe erişebilmeniz için eticaret altyapınız, eticaret hedefinize uygun olmalıdır. Sizi eticaret hedefinize ulaştıracak en etkili eticaret yazılımı buradan inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER