Kategoriler

E-ticaret Mobil Uygulamaları İçin Tavsiyeler

11 Ağustos 2016 10:24:59
0Yorum
4673Okunma

Hayatımızda internet ve akıllı cihazlar önemli bir konuma geldi. E-ticaret siteleri ve e-ticaret mobil uygulamaları da hızla artmakta. Girişimciler için en karlı gelir kapılarından birisi de e-ticaret sektörüdür.

E-ticaret mobil uygulamasına sahip olmak isteyen, eticaret sektörüne adım atmak isteyenlere bazı tavsiyelerimiz var.

  1. E-ticaret mobil uygulaması yaptırmaya karar vermek: E-ticaret mobil uygulaması yaptırmaya karar verdiyseniz bu sektörü çok iyi araştırmalısınız. Diğer e-ticaret sistemleriyle nasıl rekabet edebileceğinizi öğrenmelisiniz. Nelere ihtiyacınız olduğunu, reklam ve tanıtımı hangi yollarla yapacağınızı bilmelisiniz.
  2. Mobil uygulamanızı kime yaptıracağınız:Mobil e-ticaret uygulamanızı kime veya hangi firmaya yaptırdığınızda oldukça önemlidir. Bu bir e-ticaret uygulaması olacağı için kredi kartı bilgileri, kişisel bilgiler yüksek bir güvenlikle saklanmalıdır. Bu sebeple güvenilir bir firmayla anlaşmalısınız. Bilgilerin kaybolması sizi kötü bir şekilde etkileyecektir. Firma ve marka imajınızın bozulmasına neden olacaktır. Müşterileriniz sizin e-ticaret mobil uygulamanızdan bir daha alışveriş yapmayacaklardır ve başınız yasal olarak derde girecektir. Bu sebeple en başta ucuz olduğu için güvenilir olmayan yazılımları satın almamanız gerekir.
  3. Uygulama adı Belirlemek: Uygulama adı belirleme konusu da önemli bir konudur. İşletmenize ya da yaptığınız işe uygun bir Uygulama adı belirlemelisiniz. Seçeceğiniz Uygulama adı yaptığınız işi, satışını yaptığınız ürünleri yansıtmalıdır. Müşterilerin dikkatini çekecek ve aklıda kalacak bir Uygulama adı seçimi yapmaya çalışın.
  4. Ürünleri Girmek: Mobil e-ticaret uygulamanıza ürünlerinizi girmeye başlayabilirsiniz. Ürünlerinizi girerken ürün resimlerinin düzgün ve dikkat çekici olmasına özen gösterin. Ürün adı ise açıklayıcı olmalıdır. Ürünlerinize birden fazla resim girerseniz bu müşterilerin hoşuna gidecektir. Görmeden, incelemeden bir ürünü satın almak istemeyeceklerdir. Daha çok beğenilip satılacağını, dikkat çekeceğini düşündüğünüz ürünleri ana sayfa da ilk sıralarda gösterebilirsiniz.
  5. Kampanyalar Düzenlemek: Açılışınıza özel kampanyalar düzenleyin. İndirimler ve kampanyalar müşterileri e-ticaret uygulamanızı indirmeye itecektir.
  6. Reklam ve Tanıtım Yapmak: E-ticaret uygulamanızı insanların duymasını ve indirip incelemelerini istiyorsanız reklamınızı çok iyi bir şekilde yapmalısınız. Google reklamlarından yararlanmaya çalışın. Tanıtımızı ne kadar büyük çapta yaparsanız o kadar müşteri gelecektir.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER