E-Ticaret

E-ticaret Paket Fiyatlarının Birbirinden Farklı Olmasının Nedenleri

09 Ocak 2017 16:47:30
1Yorum
4035Okunma

Firmalar e-ticaret paketlerini iki şekilde sunarlar. Birincisi hazır e-ticaret paketleri, ikincisi ise özel tasarım e-ticaret paketleri olmaktadır. E-ticaret paket fiyatları bu iki seçeneğe göre değişmektedir.

Firmalar e-ticaret paketlerini iki şekilde sunarlar. Birincisi hazır e-ticaret paketleri, ikincisi ise özel tasarım e-ticaret paketleri olmaktadır. E-ticaret paket fiyatları bu iki seçeneğe göre değişmektedir. Hazır e-ticaret paketi daha uygun fiyatlarla satılmaktadır. Ama özel tasarım e-ticaret paketleri yazılım firmasının 4-5 ay kadar süresini almaktadır. Hatta projeye göre daha uzun zaman bile sürebilir. Bu nedenle fiyatları daha yüksek oluyor. Tercih ettiğiniz paket ne olursa olsun kurumsal bir firmayla çalışmanızı öneririz. Ucuz diye kurumsal olmayan bir yer ile çalışırsanız büyük sorunlar yaşayabilirsiniz.

Bu sektörde ücretsiz e-ticaret paketleri de bulunuyor. Fakat bu hiç sağlıklı ve güvenilir bir yol değil. Para ödememek için bu yolu kullanan kişiler ilerde daha yüksek meblağlar ödemek zorunda kalabiliyor. E-ticaret sitesinin hukuki yönleri de bu konuya dahil. Sonuçta müşterilerin birçoğu kredi kartıyla alışveriş yapıyor. Bunlardan bir kişinin kredi kartı bilgileri çalınsa bile büyük sıkıntı yaratırken, bütün müşterilerin bilgilerinin çalınması sizi kötü yerlere sürükleyebilir. Hiç bir şey olmasa bile prestijiniz sarsılmış olacağı için bu sektörde yer alamayacaksınız. Kurumsal bir firmadan hazır e-ticaret paketlerini de uygun bir fiyata elde edebilirsiniz. Kendinizi ve işinizi riske atmamalısınız.

Hazır e-ticaret paketleri fiyatları yazılımı satın alacağınız firmanın yazılımın içinde barındırdığı özelliklere göre de farklılık gösterir. Depolama alanı, mobil uyumu, ürün ekleme sayısı, listeleme, filtreleme özellikleri vb. özellikler firmadan firmaya, yazılımdan yazılıma farklılık gösterir. Bu yüzden fiyatlarda değişir. Kendinize hazır e-ticaret paketi ya da özel yazılım bir e-ticaret paketi alacaksanız fark etmeden neye ihtiyacınız olduğunu ve ne istediğinizi bilmelisiniz. Bunları barındıran bir paket almalı ya da özel tasarım yaptırmalısınız. Böylece gereksiz özelliklere fazladan para vermemiş olacaksınız.

Günümüzde online alışverişlerin bir çoğu mobil üzerinden gerçekleşiyor. Sektöre ayak uydurmak ve rekabet edebilmek için mutlaka e-ticaret siteniz mobil uyumlu olmalıdır. Bu sadece müşterileriniz için değil, size de büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Ürünlerinizi cep telefonunuzdan ya da tabletinizden ekleyebilir, siparişlerinizi kontrol edebilir, stoklarınızı takip edebilirsiniz. Müşteri soru, şikayet ve isteklerini anında yanıtlayabilirsiniz. Önemli olan sizin ihtiyacınız olan özellikleri karşılayabilmesidir.

Yorumlar (0)

Ali Uzunkavak, 18 0 2017 09:23:27
e-ticaret paketleri arasından seçim yapmakta yardımcı oldunuz, teşekkürler

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER