Kategoriler

E-Ticaret Programları

28 Temmuz 2016 10:41:53
3Yorum
3940Okunma

İşinizi sanal ortama taşıyacak, dünyanın dört köşesindeki insanların size ulaşmasını sağlayacak bir sistem olan e-ticaret programları girişimcilere ve işini genişletmek isteyen işletmelere büyük bir fırsat sunuyor.

E-ticaret programlarının faydaları tabi ki saymakla bitmez ama birkaç örnek verelim. Bir mağazanız var belki bir tane, belki de şubeleri olan bir mağaza. Kaç tane şubesi olursa olsun, tüm insanlar size ulaşamayacaktır. Ancak bir e-ticaret programları ile internete bağlanabilen her insan size ulaşabilir. Bir diğer faydası ise gerçek hayattaki mağazanız 7/24 açık kalmıyor. İnternet ortamında insanlar eticaret sitenizden alışveriş yapabiliyorlar.

Ayrıca müşterilerin istek, şikâyet ve sorularını daha kolay bir şekilde takip edip gelişmenizi sağlayacak ipuçlarını bulabilirsiniz. Bütün ürünlerinizi mağazanızda sergileyemiyor olabilirsiniz. E-ticaret programları size bu özelliği de sunuyor. Bütün ürünlerinizi sanal mağazanızda sergileyebilirsiniz. Öne çıkarmak istediğiniz ya da indirimli ürünleri ana sayfanızda ön planda gösterebilirsiniz. Personel masraflarından kurtulmuş olursunuz. Çünkü her şeyi tek başınıza siz, ya da yetkilendirdiğiniz herhangi bir kişi halledebilir. Stoklarınızı takip edebilirsiniz, stok sayımı yapmanıza da gerek kalmaz çünkü satılan ürün otomatik olarak stoktan düşebilir. Hangi üründen ne kadar satıldığını rahatça e-ticaret programından görebilirsiniz.

E-ticaret programı satın alırken dikkat etmeniz gereken noktaları ise mutlaka araştırarak öğrenmelisiniz. Sebebi sanal ortamda çok fazla dolandırıcı ve korsanların bulunmasıdır. Özellikle ücretsiz e-ticaret programlarına kesinlikle güvenmeyin. Bu normal bir web sitesi olmadığı için, kredi kartı bilgileri vs. bilgiler çalındığı zaman başınızı derde sokabilir.

Satın alacağınız eticaret programı ön yüzü kadar arkada sizin çalışacağınız yani ürünleri ekleyip, yorum ve değerlendirmeleri kontrol edip, siparişlerinizi kontrol edeceğiniz yerde kullanışlı ve hızlı olmalıdır. Yavaş ve karışık bir admin paneli sizin zamanınızı çalacak ve işlerinizi yavaşlatacaktır.

Tabi ki tasarımı da özenle yapılmış olmalıdır. Kullanıcıya kolaylık sağlamalıdır. Tüketiciler karmaşık ve aradığını zor bulduğu bir siteden alışveriş yapmayı pek tercih etmiyorlar. Çünkü sanal dünya birçok alternatif mevcut. Bu yüzden müşteri memnuniyetini %100 sağlamak en büyük amacınız olsun. Müşteriler memnun kaldıkça kulaktan kulağa e-ticaret programınız yayılacak ve ümit ettiğiniz gelişmeyi göstermeye başlayacaksınız.

Yorumlar (0)

Admin, 29 6 2016 17:47:32
Eticaret Paketlerimizi incelemenizi ücretsiz demo kullanmanızı tavsiye ediyoruz. https://www.kmk.net.tr/eticaret-uygulamalari
Yücel Köse, 29 6 2016 17:44:19
Bilgilendirme için teşekkür ederim. Hazır eticaret programlarına bu yazı ile daha sıcak bakmaya başladım.
Ayşegül Kılıç, 28 6 2016 18:07:13
Aklımdaki soru işaretlerinin bir çoğu cevaplandı. Güzel bir yazı..

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER