E-Ticaret

E-Ticaret Sistemi

22 Nisan 2015 17:29:15
0Yorum
2765Okunma

E ticaret, internet ortamında ki insanların belirli sistemler üzerinden gerçekleştirdikleri sistemler

E ticaret, internet ortamında ki insanların belirli sistemler üzerinden gerçekleştirdikleri sistemler ile ürünlerini para karşılığında satma işlemine denir. Başka bir deyişle e ticaret sistemi alışverişin elektronik versiyonudur. E ticaret sistemi sayesinde işletmeler sahip oldukları ürünlerin satışlarını internetten yapabilmekte, müşteriler ise bu ürünlerin siparişlerini en iyi e ticaret sistemi sayesinde verebilmektedir.E ticaret sistemi kullanarak sahip olduğunuz mağazanızı internete taşıyabilir sanal bir mağaza sahibi olabilirsiniz. Sahip olduğunuz bu sanal mağaza sayesinde hem ürün tanıtımı, hem ürün reklamı hem de ürünlerin çevrimiçi satışlarını gerçekleştirebilirsiniz.

E ticaret sistemi kurmadan önce yapılması gereken birkaç işlem vardır bu nedenle ön bir hazırlık sürecinin olması gerekmektedir. Bunun için kusursuz bir alt yapıya sahip olmanız, ardından entegrasyon ve işbirliği seçeneklerini göz önünde bulundurmanız, uzun vadeli düşünmeniz ve en önemlisi ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir bir destek ekibinin arkanızda olmasıdır.

Bir e-ticaret sistemi kurmak istediğinizde karşınıza çıkacak maliyet şimdiye kadar kurmuş olduğunuz işlerinizin tüm maliyetinden daha düşüktür. Bu maliyetler aslında sisteminizin neler barındıracağı ile doğru orantılıdır. Fakat e ticaret sisteminin size sağlayacağı yararlar karşısında bu maliyet oldukça düşük ve uygundur.

E-Ticaret Sisteminin Size Sunduğu Avantajlar

E ticaret sistemi size birçok avantaj sağlayacaktır. Bu avantajların bir kaçını şöyle sıralamak mümkündür;

Dünyanın her yerinden insanlar size rahatlıkla erişebilecek,

Mağazanız belirli saatler arasında açık kalmak yerinde 7/24 müşterilerinin hizmetinde olacak ve müşterileriniz mağazanızı ziyaret edebilecek,

Dükkân kirası, elektrik ve su faturası, personel maaşı gibi ek gelirleriniz olmayacak,

Düzenli E-Posta gönderimi yaptığınız takdirde kullanıcılarınız sitenizi sıklıkla ziyaret etmiş olacak,

Stok yapmadan ürün satabileceksiniz,

Geniş ödeme seçenekleri ile müşterilerinize uygun taksit avantajları sağlanacaktır.

E ticaret Sisteminin İşleyişi

Satılacak ürün ya da hizmetlerin özelliklerinin, ürün görsellerinin, stok bilgilerinin ve satış fiyatlarının siteye girilmesiyle başlar. Daha sonra sitenizi ziyaret eden insanların talep ettikleri ürün ya da hizmetleri alışveriş sepetine eklemesiyle devam eder. Müşterileriniz alışverişini tamamladığında satın al butonunu tıklayarak ödeme sayfasına geçer ve kredi kartı EFT veya havale yolu ile size ödemeyi gerçekleştirir. Son olarak siz yönetim panelinden siparişi ya da siparişin ödeme durumunu kontrol eder, ödemesi tamamlanmış siparişleri kargo yolu ile müşteriye ulaştırılmasını sağlarsınız.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER