SEO Optimizasyon

E-Ticaret Sitelerine Backlink

15 Nisan 2015 18:05:55
0Yorum
3596Okunma

Backlink (A) sitesinin (B) sitesine yani sizin sitenize verdiği linke denir. Backlink sayesinde arama motoru botları sitenizi daha sık ziyaret ederler.

Backlink Türkçe anlamı geri link demektir.

Backlink (A) sitesinin (B) sitesine yani sizin sitenize verdiği linke denir.

Backlink sayesinde arama motoru botları sitenizi daha sık ziyaret ederler.

Backlink almadan önce hedef kelime ile ilgili sayfanızın içeriğini geliştirmeli, sayfanızın içeriğine uygun özgün makaleler yayınlamalısınız.

İçeriklerinizi oluştururken özgün olmazsanız ve kopyala yapıştır yöntemiyle içerik sayınızı arttırırsanız bunun hiçbir faydası olmayacağı gibi içeriği aldığınız siteye büyük faydalar sağlayacaktır. Arama motorları bunu;  içerik kaliteli ki başka web siteleri de bu içeriği kullanıyor olarak algılayacaktır. Bu durumda size hiçbir getirisi olmayacaktır. Kendi işinizi en iyi siz bilirsiniz. Bu nedenle web sitenizin amacı ne olursa olsun bir blog bölümü olmalıdır. Kendi cümlelerinizle dikkat çekici başlıklarla birlikte makalenizi yayınlarsanız hem okuyucuların web sitenizde daha uzun vakit geçirecektir hemde başka web siteleri içeriğinizi paylaşırken sitenize backlink verecektir.

Özgün, etkili ve güzel makale yayınladıktan sonra backlink alırsanız bu backlinklerin normal backlinklerden %100 daha fazla yararını göreceksiniz.

Backlink, bir sitenin ana sayfasında veya herhangi bir sayfasında bannerının veya text linkinin bulunması durumunda text linkin veya bannerın bulunduğu sitenin pagerank değerine göre sizin sitenizin de Pagerank değerinin yükselmesini sağlar.

Bir web sitesinin hangi sitelerden link aldığını görmek için Google arama motorunda "link:www.kmk.net.tr" seklinde arattığınızda dizinde çıkan siteler arattığınız siteye link vermiş demektir.

Arama motorlarının backlinke önem vermesinin mantığı sudur; A-B-C-F-G-K siteleri (H) sitesine link veriyorsa demek ki bu site kaliteli iyi bir sitedir.

-Pagerankinin yükselmesinde en etkili araç kaliteli backlink çalışmasıdır.

-Tabii ki pagerank değeri yüksek sitelerden link almak daha faydalıdır.

-Örneğin Pr 0 olan sitelerden 100 linkiniz olacağına Pr 4 olan siteden 1 link almak daha iyidir. Yalnız bu tabii ki pagerank çalışması için geçerlidir.

-Ama sıralamada yükselmek için link aldığınız sitenin pagerank değeri önemli değildir; kendi kelimesinde sıralama konumu çok önemlidir.

Bu içerik 06.09.2017 tarihinde güncellenmiştir.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER