Kategoriler

E-Ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum

02 Ağustos 2016 11:00:15
2Yorum
4283Okunma

E-ticaret sitesi kurarak gelir elde etmek, günümüzde oldukça ilgi görüyor. Türkiye'nin hatta dünyanın her yerinden alıcılar bulmak işletmeleri bu sektöre doğru itiyor.

Eğer sizde e-ticaret sitesi kurmak istiyorum diyorsanız makalemizin devamını okumanızı tavsiye ederiz. Birinci adım; e-ticaret sitesi kurmak istiyorum dediğiniz sektörü internet ortamındaki durumunu iyice araştırmalısınız. Rekabeti nasıl sağlayacağınız, o sektörde nelerin önemli olduğunu öğrenmelisiniz. Bu şekilde diğerleriyle aranızdaki rekabet etme gücü artar.

İkinci adım; satacağınız ürün türünün diğer rakipleriniz tarafından tanıtımı hangi yollarla yapılmış ve bu tanıtım, reklamların hangileri işe yaramış bunları iyice araştırmanız gerekiyor. E-ticaret sitesi kurduğunuz zaman her şeyden önce sitenizin reklam ve tanıtımını yapmanız gerekecek. Tanıtım ve reklamınızı hangi yollarla yapacağınızı belirleyin.

Üçüncü adım; insanların sizi ve ürününüzü nasıl bulabileceğini araştırmak, hangi anahtar kelimelere yoğunlaşacağınızı belirleyin. Özellikle ürününüz her yerde kolayca bulunabilen bir ürünse SEO çalışmalarını planlayıp, interaktif reklamlar vermelisiniz.

Dördüncü adım; size uygun olan, ihtiyaçlarınızın tamamını karşılayabilecek bir e-ticaret yazılımını satın almak olacaktır. Bu yazılımı satın alırken çok dikkatli olmalısınız. Yazılımı alacağınız firmayı iyice araştırmalı yüz yüze görüşmeler sağlamalısınız. Bu sektörde büyümek istiyorsanız sırf ucuz diye size az özellik vadeden yazılımlardan kaçınmalısınız. Bu tabi ki gidip en pahalısını tercih edin demek değildir. Bütçenize uygun olan size en iyisi verebilen kurumsal bir firmadan satın almalısınız.

Yazılımınızı satın aldıktan sonra ürünlerinizi e-ticaret sitenize ekleyip kendinizi internet ortamında bir yerlere getirmeye çalışmak en büyük amacınız olmalı. Bunu müşteri memnuniyetini sağlayarak gerçekleştirebilirsiniz. Müşterilerin sorularına, yorumlarına hızlıca ve açıklayıcı bir dille cevap verin. Soruları hızlıca yanıtlamanız müşterilerinizin gözünde güvenilir bir imaj çizecektir. Tüketiciler internet ortamında fiyatlarla ilgilendikleri kadar güvenilirlikte arıyorlar. Çünkü çoğu insan hala kredi kartıyla online alışverişlere sıcak bakmıyor ve güvenemiyor. Bu yüzden bilindik e-ticaret sitelerini tercih ediyorlar. Bu durum her zaman aklınızın bir köşesinde bulunsun. Kendinizi Google reklamlarıyla daha ulaşılabilir bir hale getirebilirsiniz.

Ve tabi ki her e-ticaret sitesinde olması gereken evraklar vardır. Bunları mutlaka sitenizin görünen bir yerinde bulundurun.

Yorumlar (0)

Kemal Mertan, 30 0 2017 12:30:16
aklımda bazı soru işaretleri vardı bunların birçoğunu cevaplamışsınız teşekkürler bilgiler için
Aslı Şimşek, 04 7 2016 12:59:37
oldukça yararlı bir makale olmuş teşekkürler

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER