B2B E-Ticaret Nedir?

B2B E-Ticaret Nedir?

B2B e ticaret İngilizce açılımıyla Business to Business anlamına gelmektedir. E-ticaretin çeşitli türleri bulunmaktadır. B2B e ticaret siteleri de en çok kullanılan e-ticaret türlerinden birisidir.

Dünyaya Açılmanın Yolu: Sanal Mağaza Kurmak

Dünyaya Açılmanın Yolu: Sanal Mağaza Kurmak

Ürünlerini tüm Dünyanın görmesini isteyen girişimciler için bu işlem artık eskisi kadar pahalı ve uğraştırıcı bir işlem değil. Bu içeriğimizde bir sanal mağaza kurarken ihtiyacınız olan bazı bilgileri vermeye çalışacağız.

Sanal Alışveriş Siteleri

Sanal Alışveriş Siteleri

Sanal alışveriş siteleri, insanların internet üzerinden ihtiyacı olan ürünleri kredi kartı, havale/EFT, kapıda ödeme vb. ödeme yöntemleri ile satın alabildikleri e-ticaret platformlarıdır.

Sanal Mağaza Nedir? Nasıl Açılır?

Sanal Mağaza Nedir? Nasıl Açılır?

Sanal mağaza; ürünlerini internet üzerinden satmak isteyen kişi veya firmaların kullandığı sistemlerdir. Bir sanal mağaza sahibi olmanın işletmelere ciddi faydalar sağladığını söyleyebiliriz.

C2C E-ticaret Yazılımı ve Merak Edilenler

C2C E-ticaret Yazılımı ve Merak Edilenler

C2C e-ticaret yazılımı alıcı ve satıcıları ortak noktada buluşturur ve her iki tarafa da güvenli bir online alışveriş deneyime sunar. C2C e-ticaret yazılımı sunduğu ürün ve fiyat çeşitliliği nedeniyle müşterilerin sıkça ve güvenerek alışveriş yaptıkları platformlardır.

Hazır E-ticaret Paketleri

Hazır E-ticaret Paketleri

Hazır e-ticaret paketleri e-ticaret dünyasına giriş yapmanın en uygun ve en güvenilir yoludur. Hazır eticaret paketleri çoğu kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu paketlerin fiyatları barındırdığı özelliklere göre farklılıklar gösterebilmektedir. Ancak özel yazılımlara göre fiyatları daha düşüktür.

N11 Tarzı Site Kurmak ve Mantığını Kavramak

N11 Tarzı Site Kurmak ve Mantığını Kavramak

N11 ülkemizde en çok ziyaretçi alan ve en çok alışveriş yapılan e-ticaret sitelerinden birisidir. N11 tarzı site kurmak doğru yol izlendiğinde günümüzde yapılabilecek en karlı yatırımlardan birisidir. Siz de N11 tarzı site kurmak istiyorum diyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Bir Fikir: İkinci El Eşya Satış Sitesi

Bir Fikir: İkinci El Eşya Satış Sitesi

Her türlü ihtiyacımıza internet üzerinden ulaşabildiğimiz çağımızda en çok aranan ve satışı yapılmak istenilen sektörlerden birisi ikinci el eşya sektörüdür. İkinci el eşya alış-verişleri genel pazaryerleri üzerinden yapılabiliyor. Ancak ikinci el ürün satış siteleri günümüzde çok fazla bulunmuyor.

Sahibinden.com Veri Tabanı

Sahibinden.com Veri Tabanı

Sahibinden.com bir ilan sitesidir. Ülkemizin en çok ziyaretçi alan eticaret sitelerinden birisidir. Emlak ilanlarından vasıta ilanlarına, iş ilanlarından ikinci el eşya satışına kadar her türlü ilanı barındırır. Böylece çok fazla kişiye hitap ettiği için ciddi bir trafik alır.

N11 Gibi Site Yapmak

N11 Gibi Site Yapmak

N11 gibi site yapmak eticaret dünyasına girmeyi düşünenler için iyi bir fikir olabilir. Ülkemizde henüz N11 benzeri siteler sayı olarak artmadığı için erken davranarak sizde büyükler arasında yer alabilirsiniz.

Sahibinden Benzeri Script

Sahibinden Benzeri Script

Sahibinden benzeri script arayan kişiler internet üzerinden bulduğu kodları sitesine entegre ederek kullanmaya çalışır. Bulunan kodun ne kadar güvenli olduğunu bilemezsiniz. İlerde bir büyüme yaşadığınızda siteniz tehlike altında kalacaktır.

C2C Site Kurmak

C2C Site Kurmak

C2C site kurmak Dünyada ve ülkemizde gün geçtikçe yaygınlaşıyor. C2C e-ticaret sistemi ilk olarak ABD’de ortaya çıktı, ülkemizde ise ilk örneği Gitti Gidiyor olarak gösterebiliriz.

Gittigidiyor Tarzı Site

Gittigidiyor Tarzı Site

Gittigidiyor sektörde en yüksek gelir elde eden firmalardan bir tanesidir. Bugünkü yazımızda gittigidiyor.com hakkında bazı bilgiler ve gittigidiyor tarzı site kurmak fikri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

E-Ticaretin Yeni Gözdesi: Marketplace

E-Ticaretin Yeni Gözdesi: Marketplace

Dünya da ki eticaret pazarının büyük bir bölümünü kaplayan marketplace ülkemizde henüz yeterince gelişmiş durumda değil. Ancak zamanla e-ticarette çok büyük bir yer kaplayacağını söyleyebiliriz. Peki, marketplace nedir?

C2C - Consumer to Consumer

C2C - Consumer to Consumer

C2C (Consumer to consumer), internet üzerinden tüketiciler arasında yapılan alışverişi ifade eder. C2C Eticaret modelinde tüketiciler bir eticaret sitesi’nde biraraya gelerek ürün/hizmetlerini sergilerler ve alıcı tüketiciler de o ürün/hizmeti eticaret sitesi’nden satın alır.

B2B - Business to Business

B2B - Business to Business

B2B - Business to Business; E-Ticaret türlerinden B2B İngilizce açılımı Business to Business olan bu kısaltma, şirketler arası pazarlama ya da satış uygulamalarına verilen kısa tanımdır.

B2C - Business to Consumer

B2C - Business to Consumer

E-ticaret uygulamaları içinde en bilineni B2C (Business to Consumer – Firmadan tüketiciye e-ticaret) sistemidir. B2C pazarı, karşımıza daha çok Internet üzerinden satış yapan web siteleri ve sanal mağazalar aracılığıyla çıkmaktadır.