Kategoriler

E-Ticaret Yazılımı

29 Temmuz 2016 17:25:58
0Yorum
3537Okunma

Günümüzde insanlar çoğu ihtiyaçlarını internet üzerinde e-ticaret sitelerinden karşılıyorlar. Bu gelişme satıcılar arasındaki rekabeti arttırıyor. Bir eticaret sitesi olmayan firma rakiplerinden geride kalmış bulunuyor.

İnsanların internetten alışverişi tercih etmesinin bazı sebepleri tabi ki var. Öncelikle zamandan tasarruf etmiş oluyorlar istedikleri ürünü mağaza mağaza gezmek yerine tek tıkla kolayca karşılarında bulabiliyorlar. Diğer bir nedeni ise fiyat çeşitliliği bazı eticaret siteleri ciddi şekilde indirim yapıyorlar ve buda insanları online alışverişe itiyor. İstedikleri ürünü rahatça bulup kapılarına kadar gelmesi cazip geliyor. İnternetten bu şekilde alışveriş arttığı için firmalarda e-ticaret sektörüne yöneliyorlar. Ama bu sektöre yönelirken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. 

E-ticaret yazılımı satın alırken iyi bir araştırma yapmalısınız. Ücretsiz olan yazılımları kesinlikle tercih etmemelisiniz. Bir e-ticaret sitesinin en önemli özelliği güvenliği sağlamasıdır. Güvenliğinden emin olduğunuz, SSL sertifikası barındıran bir yazılımı tercih etmelisiniz. Ayrıca alacağınız yazılım kullanıcı dostu olmalıdır. Hem sizin için hem de müşterileriniz için. Kolay ve anlaşılır bir kullanıma sahip olursa hem siz daha çabuk yazılımı kavrayabilir ve kullanabilirsiniz. Hem de müşterileriniz aradığını anında bulabilirse memnun kalacaktır. Aynı zamanda alacağınız yazılımın günümüze ayak uydurabilmesi için mutlaka mobil uyumlu olmalıdır. Akıllı telefonlar çıktığından beri büyük bir çoğunluk işlemlerini bilgisayar yerine akıllı cep telefonlarından hallediyorlar. Böylesi tabi ki daha kolay ve hızlı oluyor. 

Bunun dışında tasarımınız dikkat çekici olmalıdır. Kullanıcının gözüne hoş gelmeli, alışveriş yapmaya iten renkler tercih edilmelidir. Yazılımınızda ürünleri öne çıkarma gibi özelliklerinizde olmalıdır. İndirimli bir ürünün arka sayfalarda kalmasını istemezsiniz. Hem indirimli ürün ana sayfanızda öne çıktığında müşterilerinizin, siteyi ziyaret edenlerin dikkatini çekecektir. Böylelikle satışlarınızı arttırabilirsiniz.

E-ticaret yazılımınızın SEO uyumlu olması çok önemlidir. Google’da arka sayfalarda kalırsanız insanların sizi bulabilme olanağı düşecektir. Sizde istediğiniz gelişmeyi gösterememiş olacaksınız. 

Yazılımınızı satın alırken yazılımı satan firmanın teknik destek sağlayıp sağlamayacağını mutlaka öğrenin. E-ticaret yazılımda teknik destek kullanıcı için çok önemlidir. Bir sorunla karşılaştığınızda kendiniz uğraşıp bulmaya çalışırken oldukça zaman kaybedebilirsiniz. 
Yazılımınızı güvenli bir firmadan aldığınıza emin olduktan sonra amaçladığınız yolda ilerlemeye başlayabilirsiniz.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER