E-Ticaret Haberleri

E-Ticarete İlgi Artıyor

22 Nisan 2015 14:06:44
0Yorum
3101Okunma

İnternet üzerinden yapılan ticaret hacmi her geçen gün büyüyor. Bankalar arası Kart Merkezinin verileri

İnternet üzerinden yapılan ticaret hacmi her geçen gün büyüyor. Bankalar arası Kart Merkezinin verileri, internet üzerinden yapılan ticaret hacminin 2009 yılı Ocak ayı rakamlarına göre yüzde 46 oranında artarak aylık 1 milyar lira sınırına ulaştığını ortaya koydu Sanal pos aracılığıyla yapılan işlemler müşterilerine birden çok kolaylık sağlayarak ülkemizde de ciddi bir alışkanlık haline dönüşmüş durumda...

İnternet üzerinden yapılan alış-verişte geçtiğimiz yılara göre büyük artış sağlandı.

Bankalar arası Kart Merkezinin verileri, internet üzerinden yapılan ticaret hacminin 2009 yılı Ocak ayı rakamlarına göre yüzde 46 oranında artarak aylık 1 milyar lira sınırına ulaştığını ortaya koydu sanal pos aracılığıyla yapılan işlemler müşterilerine birden çok kolaylık sağlayarak ülkemizde de ciddi bir alışkanlık haline dönüşmüş durumda.

Bu durum e- ticaretin sene içerisinde yapılan 660 bin işlem ve ulaşılan 9 milyar 617 milyon liralık bütçesiyle, hayatımızda ne kadar önemli bir yeri olduğunun da göstergesi.

Türkiye de internet üzerinden alış-veriş imkânı sunan 22 bin 252 iş yerinin en çok bulunduğu iller ise sırasıyla İstanbul, Ankara ve İzmir.

Yorumlar

DİĞER İÇERİKLER